Lämpimät onnittelut kaikille valmistuneille ja osaamistaan kehittäneille

Julkaistu:

Sataedussa juhlitaan noin viittäsataa kuluvan kevään aikana valmistunutta tai lähipäivinä valmistuvaa tutkinnon suorittanutta uutta ammattilaista. Suurin osa valmistujista on suorittanut ammatillisen perustutkinnon. Myös ammatti- ja erikoisammattitutkintojen suosio on jatkunut viime vuosien tapaan.

Tutkinnon suorittajien lisäksi Sataedusta on valmistunut hoiva-avustajia sekä ammattitaitoaan esimerkiksi sosiaali- ja terveysalan uudella osaamisalalla tai tutkinnon osilla vahvistaneita.

Sataedun opiskelijoista enemmistö, noin 70 prosenttia on aikuisopiskelijoita, joten heidän osuutensa valmistujistakin on suuri. Valmistujien joukossa on myös kymmenen yhdistelmätutkinnon eli Sataedussa ammatillisen perustutkinnon ja Kankaanpään Yhteislyseossa ylioppilastutkinnon suorittanutta opiskelijaa.

Alla olevalle listalle on koottu valmistujat toimipaikoittain ja tutkinnoittain aakkosjärjestyksessä. Päivitämme listallemme vielä lähipäivinä valmistuvien nimet.
        

Sataedu Harjavalta

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, lähihoitaja
Ikääntyvien hoito ja kuntoutuminen

Abaclod Elizabeth, Kotka
Abanes Virna, Ilomantsi
Abid William, Turku
Adviento Cristina, Joensuu
Agodilla Erwin, Helsinki
Agruda Aprilyn, Vantaa
Agudo Nancy, Oulu
Aguilar Carol, Kouvola
Aguinaldo Sarah, Kokkola
Ajihil Nurhaida, Helsinki
Akomeah Kingsley, Vantaa
Albalate Jean, Jyväskylä
Aldeza Michelle, Salla
Alfaro Noelle, Turku
Aliento Capella, Lahti
Aliligay Raizza, Vantaa
Alta Yonah, Ylitornio
Alter Nikolina, Vihti
Angkaya Laida, Raahe
Aquino Sherihan, Hyvinkää
Arce Kriza, Kuusamo
Arquisola Analiza, Tuusula
Artual Judelyn, Sastamala
Awitin Teressa, Hamina
Ayon Karen, Kärsämäki
Bacasejos Miradel, Kauhava
Baja Monina, Raahe
Balanday Ian, Joensuu
Balicha Rommel, Rauma
Bal-ot Ericson, Rovaniemi
Balubal Armando, Nurmijärvi
Banguis Mia, Lempäälä
Bantiding Caro, Kouvola
Barrientos Maria, Lahti
Bautista Abegail, Jyväskylä
Bautista Llewelyne, Helsinki
Bay-an Selmer, Vantaa
Buccahan Hazel, Pori
Bumatay Marivic, Kouvola
Bumolyad Analiza, Espoo
Burias Maria, Kauhava
Buscas Benilyn, Nokia
Butron Annabelle, Hollola
Ca-as Harthzell, Hamina
Cabading Gretchen, Espoo
Cabrera Sheryl, Lahti
Café Shiela, Kuopio
Camposano Jessa, Helsinki
Cañada Julie, Kuopio
Canceran Zenaida, Jyväskylä
Cano Elisa, Sastamala
Carpeso Mayone, Hamina
Castillo joan, Salla
Castillo Marjorie, Oulu
Caysido Sharon, Järvenpää
Celladora Joana, Lohja
Cereno Editha, Kuopio
Cherogony Christopher, Lohja
Cinco Lorena, Espoo
Conocer Jimuel, Salla
Corrales Jonalyn, Rovaniemi
Crisostomo Jhunavel, Joensuu
Crisostomo Maria, Oulu
Cuesta Rogelyn, Salo
Cumpa Shiralyn, Kuusamo
Dano Maricel, Helsinki
Darbin Jovilyn, Hamina
Daven Yumi, LahtiDaven
David Eunice, Lempäälä
De Castro Catherine, Pori
De Ramos Ednalyn, Hollola
Decin Dennis, Lohja
Del Rosario Mernelli, Hamina
Dela Cruz Josephine, Kuopio
Dela Cruz Juvie, Joensuu
Delabajan Genrose, Siilinjärvi
Dellosa Karamichelle, Espoo
Diaz Analyn, Salo
Diosana Ma. Theresa, Joensuu
Dolino Sherlena, Savonlinna
Dongla Curys, Hirvensalmi
Dresvyankina Kristiina, Huittinen
Dulla Dionesa, Kuopio
Dulnuan Jay, Kuopio
Dumrique Paulo, Helsinki
Ebojo Lia, Helsinki
Echave Shellee, Espoo
Echon Marissa, Mikkeli
Edurese Rose, Turku
Egos Maria, Punkalaidun
Ellevera Genilda, Nokia
Endico Karen, Rovaniemi
Espina Hanalee, Helsinki
Espiritu Lorena, Hollola
Evangelista Jeffrey, Vantaa
Ewic Maribel, Helsinki
Failanza Donna, Ilomantsi
Fatarao Claire, Sastamala
Fermin Daisy, Vantaa
Fermin Maribel, Turku
Flores Ludy, Siilinjärvi
Flores Sarah, Helsinki
Fornilda Marjorie, Pori
Gamil Mary, Tampere
Ganotisi Keith, Lohja
Gapoy Marlyn, Oulu
Garcia Mia, Espoo
Gaviola Cherry, Lappeenranta
Ghalander Amin, Pori
Gimpes Shilldenne, Kirkkonummi
Glorioso Nancy, Jämsä
Gomes Cassino Paola, Rauma
Gonzalbo Criselda, Helsinki
Gorgonio Raquel, Lohja
Gorospe Tiffany, Ylöjärvi
Guevarra Rodalyn, Kaarina
Gumera Roienelle, Saarijärvi
Haq Faheem, Vantaa
Haresco Cheeryl, Mäntsälä
Hernando Harmonette, Oulu
Herrero Jeffrey, Sotkamo
Herrero Paulo, Kärkölä
Huelva Francelle, Ylöjärvi
Huraño June, Kärsämäki
Ibarra Angelo, Oulainen
Ibarra Erika, Oulainen
Infante Jezzel, Raahe
Irungu Purity, Vantaa
Jacinto Ailene, Sastamala
Jandoc Roy, Hirvensalmi
Javar Javie-Al, Raahe
Jesala Khatrina, Nurmes
Khan Usman, Vantaa
Kipkemei Andrew, Espoo
Lacaden Jet, Ranua
Laconsay Melissa, Espoo
Lactaota Geneva, Helsinki
Ladores Rosanie, Hamina
Lagrio Arlyn, Hyvinkää
Laitinen Nok, Ulvila
Lajira Cresilin, Helsinki
Lamichhane Shilpa, Joensuu
Langes Valerie, Oulu
Laroco Arlene, Espoo
Latar Kimmy, Urjala
Laurente Eileen, Espoo
Ledesma Russiane, Joensuu
Leonida Ronabelle, Joensuu
Letran Aubrey, Siikalatva
Limbauan Hanilyn, Espoo
Lirazan Ronalyn, Vieremä
Liwanag Michielle, Kuopio
Logan Sherly, Mäntsälä
Lozada Gae, Pori
Luis Mari, Helsinki
Maambong Lucia, Nokia
Macmod Alinor, Hamina
Magdayao Jennamae, Oulu
Magistrado Jhaymee, Kerava
Mahilum Rochille, Lappeenranta
Malazo Wilma, Kokkola
Malig-on Ivy, Kouvola
Mallillin Joy, Kuopio
Mamacol Mansawi, Loimaa
Mamuyac Rister, Raahe
Mangoba Maria, Helsinki
Maningo Josephine, Tuusula
Mansaray Finnah, Espoo
Mapa Ryan, Espoo
Martin Mary, Raahe
Maseglat Aileen, Kuopio
Matic Mary, Lohja
Mayangao Marife, Lohja
Mba Faisal, Espoo
Mba Faisal, Espoo
Medina Liezl, Jyväskylä
Mendoza Jezalyn, Turku
Mendoza Nikki, Turku
Mendua Ronalie, Tampere
Menil Roselyn, Lahti
Mojica Shirlyn, Jyväskylä
Morales Liezel, Forssa
Morillo Ma. Fatima, Oulu
Mäenpää Milla, Sastamala
Mäntyvaara Terhi, Huittinen
Nabor Erna, Raahe
Nagaraj Rachelyn, Forssa
Nassa Nadzria, Imatra
Ngiimei Linda, Kauniainen
Obello Jacqueline, Toivakka
Ocatenn Rheal, Leppävirta
Ojano Charisol, Sastamala
Omaois Gemalyn, Tampere
Onquit Sherlyn, Kotka
Orbillo Donabelle, Helsinki
Ortega Dahlia, Vieremä
Paavilainen Pia, Eura
Pacaña Rosalia, Kuopio
Pagalaran Melody, Konnevesi
Pagaling Mae, Hamina
Palomino Elisa, Iisalmi
Pamaong Vanessa, Lohja
Pamlas Rowena, Harjavalta
Panilo Angelica, Kerava
Pednga Arvie, Vantaa
Peñafiel Jenevib, Karkkila
Pisco Myriam, Joensuu
Pollante Cherryl, Seinäjoki
Pontaoe Jona, Espoo
Puertollano Jadeia, Kuusamo
Quinquiño Sheila, Pori
Rabanera Mary, Vantaa
Rahman Aminur, Helsinki
Rahman Farjana, Helsinki
Rajala Kati, Nakkila
Rambayon Gracelyn, Viitasaari
Ramos Kristine, Porvoo
Ramos Marivic, Lahti
Realuyo Raniel, Vantaa
Recha Belinda, Joensuu
Refuerzo Lovely, Viitasaari
Regio Emmanuel, Lohja
Reinikka Eveliina, Kokemäki
Resurreccion Jayne, Lempäälä
Reyes Cristina, Toivakka
Reyes Romeo Jr, Turku
Riel Dinah, Siilinjärvi
Riitinki Janita, Eura
Rillorta Prislyn, Oulu
Ripatti Henna, Sastamala
Rodio Arlegie, Juuka
Rosin Belinda Joensuu
Rusiana Vonnaleen, Imatra
Rönkkö Laura, Pori
Sales Khariza, Karkkila
Saletrero Joann, Turku
Salokangas Pauliina, Pori
Salonga Mark, Hyvinkää
Saludar Kristy, Oulu
Sanchez-Marquez Mary, Lempäälä
Sanguyo Princess, Rauma
Sarceda Juliet, Iisalmi
Sarif Noryida, Helsinki
Sarza Gina, Urjala
Semana Elenita, Varkaus
Semilla Jennilyn, Eurajoki
Serna, Rosalyn, Saarijärvi
Sernicula Rosalie, Lapinjärvi
Sisma Cherry, Jyväskylä
Soguelon Mary-Ann, Kauniainen
Soliven Jonathan, Pori
Solon Kenneth, Hyvinkää
Solon Lynne, Hyvinkää
Somyen Nipa, Masku
Somyen Nipa, Masku
Sumiog Janith, Oulu
Sumpia Toni, Helsinki
Superable Clariza, Paimio
Superable Elton, Paimio
Taban Regina, Rauma
Tabaosares Geraldine, Nurmijärvi
Tablazon Princess, Lahti
Tacang Karen, Oulu
Taleon Al-Bazin, Raahe
Tanjing Tarra, Rovaniemi
Tarriela Lalaine, Lempäälä
Tavanlar Sheree, Joensuu
Tikka Suvi, Nakkila
Tillo Kristine, Oulu
Trompeta Sheryl, Vihti
Tubola Jessica, Kajaani
Tumlos Jessamine, Mikkeli
Umban Mark, Sotkamo
Untalan Jennefer, Hämeenlinna
Valenzuela Diosa, Tampere
Vallangca Joanna, Kangasala
Velasco Katrina, Sipoo
Ventura Janiel, Hollola
Venus Jian, Sotkamo
Venus Jian, Sotkamo
Victoria Judith,Kokkola
Vidad Vivian, Seinäjoki
Villanueva Azeza, Mikkeli
Villanueva Mary, Mikkeli
Villaraza Dennis, Kemi
Villaraza Erica, Kemi
Villena Mark, Rovaniemi
Vähämäki Anne-Mari, Harjavalta
Waing Fenelyn, Espo
Wilkinson Tracy, Raahe
Yangin Fatma, Huittinen
Yumol Angelie, Hamina
Zulueta Bezaleel, Lohja

Lasten ja nuorten kasvatus ja hoito
Kivero Minna, Ulvila
Koppelomäki Raisa, Pori
Lammila Viivi, Säkylä
Mäki Niina, Eurajoki
Määttä Kaija, Nakkila
Pohjola Essi, Pori
Tamminen Veera, Kokemäki
Viitanen Nita, Pori


Mielenterveys- ja päihdetyö
Ardillo Suzette, Vantaa
Gammad Maria, Vantaa
Pilapil Jollyve, Kuopio
Rivera Jairioline, Kuopio
Sairaanhoito ja huolenpito
Heinonen Aleksandra, Pori
Lehtinen Amanda, Huittinen
Paavilainen Pia, Eura
Reinvall Jasper, Säkylä
Salonen Väinö, Säkylä
Södergård Oona, Eura
Vandell Jenna, Harjavalta
Virtanen Elli, Harjavalta
Vähämäki Anne-Mari, Harjavalta

Sairaanhoito ja huolenpito
Aleksandra Heinonen
Amanda Lehtinen
Jasper Reinvall
Väinö Salonen
Oona Södergård
Jenna Vandell
Elli Virtanen

Vammaistyö

Aban Ramonelle, Helsinki
Al-lao Sarah, Järvenpää
Andrade Nezel, Turku
Ankomah Joyce, Hämeenlinna
Antoy Marina, Kouvola
Aquino Geean, Helsinki
Aulu Hanna, Merikarvia
Balanova Mary, Helsinki
Balbalin Chelsia, Helsinki
Balomaga-Garcia Angelica, Tampere
Baskial Jenny, Porvoo
Bautista Adoracion, Järvenpää
Bencio Annie, Helsinki
Biray Judith, Pori
Cabatbat Giralyn, Tuusula
Calleja Jessamin, Helsink
Camacho Maria, Joutsa
Cariaga Jennifer, Jyväskylä
Carias Nyda, Turku
Chen Lorlinda, Kempele
Corpuz Delia, Kangasala
Corrales Michelle, Helsinki
Cortez-Pangwe Claire, Turku
Cristobal Maria, Helsinki
Dataro Aldin, Tampere
Dayanan Keneth, Oulu
Del Rosario Ponseca, Tampere
Domaoa Joanadil, Mikkeli
Eclar Margielyn, Kangasala
Erezo Lovely, Helsinki
Etim Jennifer, Lappeenranta
Fangki Marilyn, Tampere
Fernandez Rayan, Tampere
Gamo Mary, Helsinki
Gonzales-ArmadaDiane, Turku
Guardailao Lorela, Tuusula
Gutierrez Analyn, Tampere
Hanhinen Meri, Eura
Hernandez Arlyn, Tampere
Jokelainen Noora, Pori
Kivistö Jemina, Eura
Koivuniemi Mirva, Rauma
Konstari Elina, Eura
Koota Marika, Kankaanpää
Korte Saija, Eura
Kurki-Salomaa Leena, Eura
Laiho Marko, Ulvila
Laine Joonas, Pori
Lindeman Sabrina, Pori
Lähteenmäki Toni, Ulvila
Magbanua Rhea, Turku
MagraciaKristyl, Tampere
Manuel Joanna, Tampere
Mardoquio Christine, Suonenjoki
Mayo Joselito, Helsinki
Mercado Emjane, Rauma
Murillo Mina, Turku
Nava Margie, Pori
Navor Aura, Tampere
Nieminen Lea, Eura
Nopia Virginia, Tampere
Nummelin Virva, Eura
Nuyda Leslie, Jyväskylä
Palangdosan Garil, Jyväskylä
Pales Aron, Vantaa
Peracion Marion, Tampere
Pereira Jammlie, Helsinki
Petallo Ezel, Helsinki
Pido Maricel, Kempele
Pinzon Crishiela, Helsinki
Pohjonen Hanna, Pori
Poikonen Maria, Eura
Quidilla Kathrina, Oulu
Quintana Meljohn, Espoo
Ranta-Pere Janniina, Eura
Reyes Mary, Helsinki
Rios Katharine, Espoo
Salcedo Joanamarie, Rauma
Savela Sami, Harjavalta
Sevilla Lolita, Tampere
Sol Cruz Melissa, Turku
Sarmiento Jesuel, Rovaniemi
Samortin Maria, Vihti
Tagas Shayne, Liperi
Tan Rizza, Lohja
Tang Mary, Helsinki
Tayasan Elsie, Liperi
Tiempo Genevieve, Siikalatva
Tolentino Patrick, Rovaniemi
Tupaz Maria, Turku
Ugay Liezl, Tampere
Uusitalo Maisa, Pori
Vainio Niina, Punkalaidun
Valorozo Jenifer, Kuopio
Velasco John, Espoo
Ylagan Ednalyn, Lohja
Yumang Setchie, Turku
Öberg Mary, Vantaa

Lähihoitaja, uuden osaamisalan suorittaneet
Lasten ja nuorten kasvatus ja hoito
               
Kaukinen Mirka, Ulvila

Sairaanhoito ja huolenpito            
Laine Mervi, Eura
Piirainen Piia, Eura

Vammaistyö
Multisilta Aija, Harjavalta

Vanhustyö
Tayasan Elsie, Liperi

Hoiva-avustaja
Abina Rezzie, Kuopio
Abungan Ruffa, Tampere
Agamanos Analiza, Hyvinkää
Aguirre Mary, Kauhava
Agustin Vilma,Kotka
Amoy Roxanne, Kotka
Andrada Joan, Kotka
Aranel Althea, Karkkila
Arcilla Lejel, Kotka
Asuncion Rieshel, Kuopio
Babaan Maria, Karkkila
Balamad Genalyn, Tampere
Barotil Laura, Tampere
Bencheikh Redouane, Ulvila
Bendol Rosalyn, Karkkila
Bercero Janice, Varkaus
Bestar Almabelle, Karkkila
Billares Rezyl, Karkkila
Cañazares Joy, Karkkila
Canonayon Monalisa, Kotka
Caro Mylene, Tampere
Carreon Abigail, Tampere
Castillo Rhea, Rauma
Charcos Elanie, Kotka
Cometa Lea, Siilinjärvi
Concepcion Eden, Karkkila
Cruzado Crisake, Kuopio
Custodio Nicol, Rauma
Dacao Mariane, Kuopio
Dimapilis Marissa, Pori
Dimarucot Jacqueline, Karkkila
Domingo Novelyn, Kotka
Eng Anna, Rauma
Esilen Jane, Kotka
Flores Rowena, Karkkila
Frias Grace, Karkkila
Galindo Gemmarie, Kotka
Gentica Fe, Hyvinkää
Gigaquit Jacquilane, Tampere
Hannula Sari, Huittinen
Jaatinen Helena, Sastamala
Jämiä Veronica, Kankaanpää
Kalliokorpi Sari, Nakkila
Lana Jennifer, Kotka
Licuan Argielyn, Rauma
Lucero Vanessa, Rauma
Macallop Cherry Ann, Tampere
Macasait Christine, Kuopio
Mallari Nanilyn, Vantaa
Martinez Cristy, Hyvinkää
Medrano Rachell, Turku
Minarwati Septiani, Kotka
Negro Marife, Tampere
Nulud Anabel, Tampere
Ordoyo Grace, Karkkila
Orticio Catherine, Kemi
Oyama Marivic, Rauma
Pagasian Leonisa, Karkkila
Pentecostes April, Rauma
Policarpio Maribel, Hyvinkää
Raski Miia, Eura
Raymundo May, Kotka
Rentoy Nadene, Rauma
Reyes Sheryll, Karkkila
Rivera-Salo Jonalyn, Lohja
Salazar Aurea, Karkkila
Samalio Reena, Tampere
Santiago Sheryl, Rauma
Santos Almabelle, Kotka
Santos Sheika, Kuopio
Sayan Hahzeel, Rauma
Secotito Myrna, Kuopio
Siso Merry, Rauma
Sison Roda, Hyvinkää
Sombrio Elizabeth, Hyvinkää
Soniega Abegail, Rauma
Sta. Monica Ruby, Kotka
Tabing Kimberly, Kuopio
Talamayan Sheryl, Hyvinkää
Teves Ma, Rauma
Umalde Maribel, Kotka
Vitor Ma Amie, Kuopio
Zapeda Crisanta, Hyvinkää

Sataedu Huittinen

Logistiikan perustutkinto, autonkuljettaja
Isokallio Roope, Huittinen

Logistiikan perustutkinto, yhdistelmäajoneuvonkuljettaja
Jaakkola Luukas, Ylöjärvi
Kumpusalo Vili, Huittinen
Laitinen Jarkko, Säkylä
Mäentausta Maiju, Oripää
Rantala Markus, Loimaa
Rehakka Kalle, Huittinen
Renfors Valtteri, Pori
Ruusunen Santeri, Huittinen
Salminen Sami, Nakkila
Uusi-Rantala Tommi, Huittinen
Valtonen Matias, Eura

Asioimistulkkauksen ammattitutkinto
Faily Buthena, Tampere

Liiketoiminnan ammattitutkinto
Leila Murumäe, Rauma


Sataedu Kankaanpää

Ajoneuvoalan perustutkinto, automaalari
Kanko Kerttu, Ikaalinen

Autoalan perustutkinto, ajoneuvoasentaja
Kaivola Julius, Kankaanpää
Koivumäki Niko, Jämijärvi
Laaksonen Jiro, Kankaanpää
Mäensivu Joona, Parkano
Rudenberg Christian, Jämijärvi
Välimäki Jonne, Kankaanpää

Autoalan perustutkinto, ajoneuvoasentaja, raskaskoneasentaja
Haapaniemi Väinö, Jämijärvi

Hius- ja kauneusalan perustutkinto, kampaaja, parturi
Alanen Maisa, Pori
Kemppainen Janna, Pori
Lehtonen Milja, Kankaanpää

Hius- ja kauneusalan perustutkinto, kosmetologi
Ilén Iina, Kankaanpää

Kone- ja tuotantotekniikan perustutkinto, koneasentaja
Laukkanen Miro, Kankaanpää

Kone- ja tuotantotekniikan perustutkinto, koneistaja
Helkamäki Leevi, Kankaanpää
Rinne Jarkko, Pomarkku

Kone- ja tuotantotekniikan perustutkinto, levyseppähitsaaja
Ala-Knuussi Mikael, Merikarvia
Corell Nicke, Kankaanpää
Kiviharju Konsta, Kankaanpää
Seppälä Iiro, Kankaanpää
Toivola Veeti, Pori

Liiketoiminnan perustutkinto, merkonomi
Hohkala Jan-Kristian, Kankaanpää
Kellokumpu Saana, Kankaanpää
Korhonen Nico, Kankaanpää
Koivumäki Henna, Isojoki
Ojala Aarne, Isojoki
Pakkala Niklas, Pomarkku
Palojoki Petra, Kankaanpää
Punkari Leena, Kankaanpää
Raja-aho Emma, Pori
Sauvaniemi Kalle, Kankaanpää
Savolainen Rene, Kankaanpää
Stenroos Jonna, Eura
Timonen Kasper, Kankaanpää
Vesanko Niko, Kankaanpää

Pintakäsittelyalan perustutkinto, maalari
Leppiniemi Aleksandra, Pori
Salonen Katja, Kankaanpää

Rakennusalan perustutkinto, talonrakentaja
Hyytiä Kasper, Kankaanpää
Kenola Marko, Kankaanpää
Korvala Sari, Kankaanpää
Korvenranta Teemu, Pomarkku
Kuusniemi Ville, Kankaanpää
Latva Suvi, Kankaanpää, yo
Pölkkynen Janna, Ikaalinen
Rajala Niko, Kankaanpää
Reinikka Eetu, Kankaanpää
Ritakorpi Ville-Veikko, Ikaalinen

Ravintola- ja catering-alan perustutkinto, kokki
Hallikainen Viivi, Siikainen
Hiltunen Emilia, Hiltunen Emilia, Pori

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, lähihoitaja
Ikääntyvien hoidon ja kuntoutumisen osaamisala
Bodnarchuk Tetiana, Isojoki
Callaghan Olivia, Kankaanpää
Pennanen Mervi, Jämijärvi
Pippuri Irina, Kankaanpää
Päljänoja Tiina, Kankaanpää
Sarpavirta Erika, Karvia


Lasten ja nuorten kasvatuksen ja hoidon osaamisala
Annala Hanna, Kihniö
Eloranta Aada, Jämijärvi, yo
Isokallio Tiina, Kankaanpää
Oikarinen Johanna , Siikainen
Ruohomäki Minna, Merikarvia


Sairaanhoidon ja huolenpidon osaamisala

Kivikoski Elja,Kankaanpää
Vammaistyön osaamisala
Hyyppä Sanna, Kankaanpää
Mäensivu Heidi, Pomarkku
Santanen Kaisa, Merikarvia
Viljanen Amanda, Kankaanpää
Vuorisalo Maria, Kankaanpää

Sähkö- ja automaatioalan perustutkinto, sähköasentaja, automaatioasentaja
Forsby Atte, Kankaanpää
Jaakkola Akseli, Pori, yo
Jokela Matias, Jämijärvi, yo
Kahri Eero, Siikainen
Kauppila Aleksi, Kankaanpää, yo
Lehti Miika, Kankaanpää, yo
Lehtinen Joel, Jämijärvi, yo
Lepistö Veera, Kankaanpää, yo
Männistö Tuukka, Kankaanpää
Nordlund Patrik, Kankaanpää
Ruokoski Nooa, Kankaanpää
Sengström Patrik, Siikainen
ViinamäkiMiro, Jämijärvi, yo
Viitanen Juho, Siikainen
Vuola Neea, Kankaanpää, yo

Talotekniikan perustutkinto, putkiasentaja
Peltomäki Miikka, Kankaanpää

Tekstiili- ja muotialan perustutkinto, suutari
Rautio Hanna, Karstula
Rusula Pauliina, Äänekoski

Liiketoiminnan ammattitutkinto
Armia Salla Pori
Eriksson Tanja, Pori
Honkaluoma Elina, Pori
Koota Anna, Kankaanpää
Kulju Joni, Ulvila
Osmonen Heli, Pori
Viherlehto Marko, Nakkila

Yrittäjyyden ammattitutkinto
Haikka Mari, Pori
Kivimäki Jenny Säkylä
Koota Anna, Kankaanpää
Koskensalo Pirjo, Kankaanpää
Sillanpää Heli, Pori
Viitanen Harri, Siikainen

Johtamisen ja yritysjohtamisen erikoisammattitutkinto

Heikkilä Janne, Pori
Koivisto Emilia, Säkylä
Kulju Joni, Pori
Laukamo Juha, Kokemäki
Merimaa Niina, Pori
Setälä-Hietanen Marjaana, Pomarkku
Tähtinen Tinja, Huittinen                

Talonrakennusalan erikoisammattitutkinto
Asp Sami, Nakkila

Tekstiili- ja muotialan erikoisammattitutkinto
Piipponen Hanna, Joensuu
Seppänen Kristiina, Kajaani

Sataedu Kokemäki


Ajoneuvoalan perustutkinto, automekaanikko
Ojala Jami, Kokemäki

Autoalan perustutkinto, ajoneuvoasentaja
Harjunpää Samuli, Kokemäki
Huhtaniemi Juuso, Harjavalta
Hyrynkangas Aku, Harjavalta
Härmälä Heikki, Eura
Jalavikko Eemeli, Kokemäki
Koskinen Tuukka, Huittinen
Leinonen Santeri, Eura
Lindholm Tiitus, Kokemäki
Lähteenoja Aki, Eura
Niskanen Jimi, Kokemäki
Saarinen Tatu, Eura
Tuomola Leevi, Säkylä
Turkko Frans, Huittinen
Vieresjoki Rasmus, Kokemäki
Vuolukka Santeri, Kokemäki

Hius- ja kauneudenhoitoalan perustutkinto, kampaaja ja parturi
Haaparanta Anne, Säkylä

Hius- ja kauneudenhoitoalan perustutkinto, kosmetologi
Hakanen Ida, Pori
Jalonen Johanna, Ulvila

Kone- ja tuotantotekniikan perustutkinto, koneistaja
Junnila Vesa-Matti, Eura
Lipp Reiko, Huittinen
Tervamäki Topi, Huittinen

Kone- ja tuotantotekniikan perustutkinto, levyseppähitsaaja
Granlund Kasper, Eura
Grundström Niilo, Kokemäki
Kellokumpu Lukas, Harjavalta

Logistiikan perustutkinto, palvelulogistiikkatyöntekijä
Laitinen Aleksi, Säkylä

Puhtaus- ja kiinteistöpalvelualan perustutkinto, kiinteistönhoitaja 
Hartikainen Jaani, Huittinen
Kauppila Niko, Kokemäki
Kulmanen Joona, Eura
Laiho Jesse, Harjavalta
Lavonen Jussi, Eura
Numminen Matias,Kokemäki

Rakennusalan perustutkinto, talonrakentaja
Fyhr Eva, Eura
Jaatinen Jutta, Eura
Kaskinen Jussi, Säkylä
Luiro Arttu, Eura
Sivunen Juho, Huittinen
Suurnäkki Emilia, Eura
Vuorio Matias, Säkylä

Ravintola- ja catering-alan perustutkinto, kokki
Hakanpää Jenna, Harjavalta
Lehtotie Minni, Harjavalta
Leppänen Camilla, Huittinen
Kalmi Fanni, Huittinen
Skyttä Aurora, Pori

Ravintola- ja catering-alan perustutkinto, tarjoilija
Koskinen Nella, Pori

Sähkö- ja automaatioalan perustutkinto, sähköasentaja
Salminen Ari, Harjavalta

Sähkö- ja automaatioalan perustutkinto, sähköasentaja ja automaatioasentaja
Alatalo Jaani, Säkylä
Kolminniemi Arttu, Harjavalta
Kuusisto Teemu, Eura
Lehtiniemi Onni, Harjavalta
Nylund Joonatan, Kokemäki
Ojala Niklas, Eura
Oras Eemil-Oskar, Pori
Peltonen Nico, Säkylä
Pentikäinen Verneri, Harjavalta
Poskiparta Tomas Eura
Rantalainen Julius, Kokemäki
Rinne Mikael, Säkylä
Saarinen Wili, Harjavalta
Seppä Iivari, Kokemäki
Toivonen Tuomas, Eura
Valli Viljami, Eura
Virtanen Peetu, Eura

Taideteollisuusalan perustutkinto, artesaani
Kangas Henna, Ulvila
Paldan Michelle, Huittinen

Talotekniikan perustutkinto, putkiasentaja
Männistö Ali, Harjavalta
Poskiparta Aukusti, Eura
Vohlakari Onni-Oskari, Pori

Liiketoiminnan ammattitutkinto
Ivakhova Nataliia, Huittinen
Pihlajamäki Janina, Merikarvia
Saarenvalta Maija, Pöytyä
Samin Ali, Pori

Sataedu Nakkila


Media-alan ja kuvallisen ilmaisun perustutkinto, audiovisuaalisen viestinnän osaamisala, mediapalvelujen toteuttaja, animaatio- ja peliala

Hietaoja Samuel, Nakkila
Jokinen Tomi, Pori
Rauhamäki Senja, Jämsä
Saarikoski Anna-Sofia, Ulvila

Media-alan ja kuvallisen ilmaisun perustutkinto, audiovisuaalisen viestinnän osaamisala, mediapalvelujen toteuttaja, elokuva- ja tv-ala
Männistö Hugo, Nakkila
Navarro-Lehtimäki Emma, Pori
Santanen Emmi, Pori

Media-alan ja kuvallisen ilmaisun perustutkinto, kuvallisen ilmaisun osaamisala, kuvallisen ilmaisun toteuttaja, graafinen suunnittelu
Leppäkorpi Elisa, Ulvila
Noukkala Eerika, Pori
Paasikivi Sofia, Huittinen
Rantanen Veeti, Pori
Viljanen Viveka, Pori
Väätänen Rami, Rauma

Media-alan ammattitutkinto, valokuvauksen osaamisala, valokuvaus
Asikainen Tuikku, Pori
Leinonen Katja, Nakkila
Tuomola Mika, Eurajoki
Virtanen Sade, Kokemäki

Media-alan ammattitutkinto, peliala
Kiuru Pauli, Orivesi
Kuidunen Danil, Ulvila
Palomäki Sami, Lohja
Parpala Mia, Helsinki
Pennanen Joel, Vantaa
Pulkkinen Lahja, Nakkila
Tikkala Henri, Jyväskylä

Sataedu Ulvila


Autoalan perustutkinto, ajoneuvoasentaja
Grönlund Rasmus, Pori
Huhtamäki Veeti, Ulvila
Koivisto Kosti, Nakkila
Niema Stefan, Pori
Puumala Manu, Nakkila
Rinne Miko, Nakkila
Salo Nicklas, Ulvila
Vaarapuro Joel, Pori

Kone- ja tuotantotekniikan perustutkinto, koneasentaja
Kuparinen Mikael, Ulvila

Kone- ja tuotantotekniikan perustutkinto, levyseppähitsaaja
Jansson Eeli, Pori
Kalliomäki Jesse, Pori
Kangasjärvi Leevi, Ulvila
Lahdenmäki Veikka, Nakkila
Naski Rami, Nakkila
Santa-Paavola Sami, Ulvila

Kone- ja tuotantotekniikan perustutkinto, koneistaja
Hartila Eetu, Ulvila
Vesterholm Topi, Ulvila

Matkailualan perustutkinto, matkailupalvelujen tuottaja
Kaukkila Eveliina, Pori
Majuri Tiina, Pori
Tiljander Terhi, Pori

Puhtaus- ja kiinteistöpalvelualan perustutkinto, kiinteistönhoitaja
Viertonen Mico, Ulvila

Rakennusalan perustutkinto, talonrakentaja
Alakoski Mikael, Pori
Heikkilä Onni, Pori
Inkinen Onni, Ulvila
Pelkonen Mikael, Pori
Salmela Isto, Pori
Santala Samuel, Pori
Santaoja Jani, Ulvila
Talasma Ilari, Pori

Ravintola- ja catering-alan perustutkinto, kokki
Liemola Nina Pori
Lovén Janika, Ulvila
Mäkipää Miia, Ulvila
Männistö Eveliina, Pori
Praditsap Kritsana, Pori
Riihikallio Laura, Pori
Sundell Amanda, Ulvila

Ravintola- ja catering-alan perustutkinto, tarjoilija
Hautaoja Marika, Pori
Ruuti Satu, Pori

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, lähihoitaja
Ikääntyvien hoidon ja kuntoutumisen osaamisala
Jalonen Rami, Pori
Leikko Susanna, Ulvila
Yamada Etsuko, Pori

Lasten ja nuorten kasvatuksen ja hoidon osaamisala
Haapa-aho Susanna, Eurajoki
Honkanen Sanna, Pori
Järvinen Heli, Eurajoki
Järvinen Mari, Pori
Mohamud Mohamed Osman, Pori
Ranta Nora, Eura
Ristolainen Minna, Pori
Virtanen Sari, Pori

Mielenterveys- ja päihdetyön osaamisala
Grönstrand Tino, Pori
Lovén Niko, Pori
Seppälä Taru, Nakkila
Tankka-Lehtinen Ronja, Pori
Tuovila Juuso, Ulvila
Vartiainen Ari, Kankaanpää

Sairaanhoidon ja huolenpidon osaamisala
Erkkilä Minna, Pori

Lähihoitaja, uuden osaamisalan suorittaneet
Lasten ja nuorten kasvatuksen ja hoidon osaamisala

Isokallio Miia, Säkylä
Rajala Annika, Pori

Suunhoidon osaamisala
Haaparanta Nikoletta, Ulvila
Koivunen Petra, Nakkila
Lainikka-Laurila Päivi, Laitila
Makkonen Sanna-Riikka, Eura
Närvä Joseniina, Rauma
Ojala Elina, Rauma
Rantala Ronja, Somero
Valle Tinka, Pori
Viitala Nina, Pori

Sähkö- ja automaatioalan perustutkinto, sähköasentaja
Peltonen Pasi, Pori
Sinervä Mika, Pori

Sähkö- ja automaatioalan perustutkinto, sähköasentaja ja automaatioasentaja
Granfors Tino, Ulvila
Huhdanmäki Sami, Pori
Jalonen Iiro, Pori
Järvenpää Niko, Ulvila
Kekki Tuomas, Pori
Korkeakoski Leevi, Ulvila
Kuusela Enna, Pori
Lammi Samu, Ulvila
Leivo Viljami, Pori
Pelimanni Elias, Ulvila
Peltomäki Tuomas, Ulvila
Pitkäranta Frans, Pori
Ranta Mikael, Pori
Räisänen Valtteri, Ulvila
Saari Elmeri, Pori
Salovaara Otso , Ulvila
Tuominen Matias, Eurajoki
Viitala Riku, Ulvila
Wallin Atte, Pori
Ylinen Kusti, Pori

Tieto- ja viestintätekniikan perustutkinto, IT-tukihenkilö
Ala-Sipilä Aarre, Ulvila
Formunen Einari Harjavalta
Liimatainen Samsa Jämijärvi
Lähdetsalo Timo, Kankaanpää
Niemi Nuutti, Harjavalta
Nurmi Veikka, Pori
Tarhi Teemu, Pori
Viitanen Karoliina, Pori

Tieto- ja viestintätekniikan perustutkinto, tietoverkkoasentaja  
Heiskanen Jasper, Harjavalta
Santanen Eveliina, Ulvila
Suhonen Mikko, Pori

Tieto- ja viestintätekniikan perustutkinto, hyvinvointiteknologia-asentaja
Hulkkonen Tinka, Ulvila

Välinehuoltoalan perustutkinto, välinehuoltaja
Aaltonen Hanna, Harjavalta
Aho Erja, Pori

Kasvatus- ja ohjausalan ammattitutkinto, koulunkäynninohjaaja
Kujanpää Pekka, Huittinen
Majanmaa Tiia, Jämijärvi
Männistö Satu, Kokemäki
Ojala Anne, Kokemäki
Siivola Hanna, Pori
Taskila Marika, Urjala
Viertola Elina, Pori

Kasvatus- ja ohjausalan ammattitutkinto, koulunkäynninohjaaja ja aamu- ja iltapäivätoiminnan ohjaaja
Ruusela Jenni, Kokemäki
Välimäki Noora, Pori

Mielenterveys- ja päihdetyön ammattitutkinto
Heikkinen Enni, Valtimo
Lehtonen Rebecca, Luoto

Vammaisalan ammattitutkinto
Rosholm Kirsi, Kokemäki

Kuntoutus-, tuki- ja ohjauspalvelujen erikoisammattitutkinto, työvalmentaja
Aflecht Suvi, Rauma
Kerminen Saija, Pori
Partanen Katja, Rauma
Saarnio Riitta, Rauma
Salén Marja, Ulvila
Vihlman Susanna, Pori

Kuntoutus-, tuki- ja ohjauspalvelujen erikoisammattitutkinto, vammaisalan erityisohjaaja
Riikonen Sonja, Pori
Riikonen Ulrika, Pori
Salminen Katja, Nakkila
Äijälä Outi, Pori

Mielenterveys- ja päihdetyön erikoisammattitutkinto
Elonen Laura, Eurajoki
Ijäs Mia, Pori
Impola Mari, Pori
Myllärine Anu, Ilmajoki
Rosenholm Janica, Pori
Sivonen Marjo, Pori

Vanhustyön erikoisammattitutkinto, ikävalmentaja (EAT)
Saarela Riitta, Espoo

Vanhustyön erikoisammattitutkinto, ikääntyneen ihmisen palveluohjaaja (EAT)
Teräs Johanna, Naantali
Vuorio Joel, Säkylä

Vanhustyön erikoisammattitutkinto, muistihoitaja (EAT)
Elo Jonna, Laitila
Hakamäki Raila, Somero
Hällström Susanna, Tuusula
Johansson Jaana, Helsinki
Kiviniemi Leila, Pello
Loueranta Jatta, Kangasala
Marjomäki Sanna, Orimattila
Mustasaari Hannele, Parkano
Salo Pia, Kaarina
Sandberg Susanna, Pori
Sivula Hanna, Hämeenkyrö
Tenho Susanna, Pori

Vanhustyön erikoisammattitutkinto, saattohoitaja (EAT)
Hautakorpi Tuula, Kauhajoki
Hämäläinen Annika, Pomarkku
Juvakka Maria, Nokia
Lehdonvalo Viivi, Kaarina
Lehtinen Tiia, Eurajoki
Lukkarinen Lis, Kauhajoki
Myllyniemi-Salomäki Sari
Rogowska Magdalena, Huittinen


  • Opetuspaikka:
  • Jatkuva haku
  • Hakuaika: -
  • Opetus alkaa:
Hae koulutukseen

Lue lisää

Kysy lisätietoa:

Sataedu yhteyshenkilö