Oppisopimuskoulutus, jatkuva haku

Oppisopimuskoulutuksen jatkuva haku.
Lisätietoja
Merja Tuomola, oppisopimuskoordinaattori
p. 040 199 4109, merja.tuomola@sataedu.fi

Jaana Tuomola-Kuusikorpi, opintosihteeri
p. 040 199 4506, jaana.tuomola-kuusikorpi@sataedu.fi

Oppisopimuskoulutuksen yhteyshenkilöt koulutusaloittain:

Asioimistulkkaus: Ari Tabell, p.040 199 4871 ari.tabell@sataedu.fi

Autoala, Kankaanpää: Huhtamaa Pauli, p. 040 199 4220, pauli.huhtamaa@sataedu.fi
Autoala, Kokemäki: Kantola Rami, p. 040 199 4310, rami.kantola@sataedu.fi
Autoala, Ulvila: Kuusamo Juha, p. 040 199 4422, juha.kuusamo@sataedu.fi

Esimieskoulutukset: Holkko Merja, p. 040 199 4932, merja.holkko@sataedu.fi

Hieronta: Löytölä-Silvennoinen Jelena, p. 040 199 4182, jelena.loytola-silvennoinen@sataedu.fi

Hius- ja kauneusala: Österlund Teija, p. 040 199 4395, teija.osterlund@sataedu.fi

ICT-ala: Tähkä Juha, p. 040 199 4467, juha.tahka@sataedu.fi

Kone- ja tuotantotekniikka, Kankaanpää: Kivinen Marko, p. 040 199 4245, marko.kivinen@sataedu.fi
Kone- ja tuotantotekniikka, Kokemäki: Rajaoja Markku, p. 040 199 4336, markku.rajaoja@sataedu.fi
Kone- ja tuotantotekniikka, Ulvila: Kallioniemi Tero, p. 040 199 4338, tero.kallioniemi@sataedu.fi

Kuljetusala: Suominen Kalevi, p. 040 199 4826, kalevi.suominen@sataedu.fi

Liiketoiminta: Mäkelä Mika-Markus, p. 040 199 4816, mika-markus.makela@sataedu.fi

Media-ala: Lindberg Suvi, p. 040 199 4511, suvi.lindberg@sataedu.fi

Puhdistuspalveluala: Kienokoski-Saarela Johanna, p. 040 199 4951, johanna.kienokoski-saarela@sataedu.fi

Rakentaminen, Kankaanpää: Toivola Jori, p. 040 199 4342, jori.toivola@sataedu.fi

Rakentaminen ja kiinteistönhoito, Kankaanpää: Leppänen Juha-Pekka, p. 040 199 4269, juha-pekka.leppanen@sataedu.fi
Rakentaminen ja kiinteistönhoito, Kokemäki: Vanhatalo Kari, p. 040 199 4343, kari.vanhatalo@sataedu.fi
Rakentaminen ja kiinteistönhoito, Ulvila: Rosnell Kimmo, p. 040 199 4456, kimmo.rosnell@sataedu.fi

Ravintola- ja catering -ala: Grönholm Tiina, p. 040 199 4972, tiina.gronholm@sataedu.fi

Sosiaali- ja terveysala: Tuonola Merja, p. 040 199 4109, merja.tuomola@sataedu.fi

Vanhustyön erikoisammattitutkinto: Saarinen Mirva, p. 040 199 4192, mirva.saarinen@sataedu.fi

Suutarikoulutukset: Männistö Juhani, p. 040 199 4920, juhani.mannisto@sataedu.fi

Sähkö- ja automaatioala: Peltola Seppo, p. 040 199 4353, seppo.peltola@sataedu.fi

Taideteollisuusala: Tuomikoski Nanna, p. 040 199 4855, nanna.tuomikoski@sataedu.fi

Yrittäjyyskoulutukset: Heino Tarja, p. 040 199 4933, tarja.heino@sataedu.fi

Hae koulutukseen

Lisätietoja koulutuksesta

Merja Tuomola
oppisopimuskoordinaattori
+358 40 199 4109
Satakunnan koulutuskuntayhtymä

Lisätietoja hakemisesta

Jaana Tuomola-Kuusikorpi
opintosihteeri
+358 40 199 4506
Satakunnan koulutuskuntayhtymä