Yhteishaun opiskelijavalinnat julkaistu, tervetuloa Sataeduun!

Onnittelut valituille ja tervetuloa Sataeduun! Julkaisemme alla Sataeduun yhteishaussa valittujen, nimensä julkaisemiseen luvan antaneiden uusien opiskelijoiden nimet.

Nimet ovat toimipaikoittain ja aloittain aakkosjärjestyksessä.

Sataedu Kankaanpää

 

Autoalan perustutkinto

Aho Jami-Petteri

Haveri Oscar

Hedén Henrik

Hietaoja Lasse

Ihanamäki Teemu

Korvala Valtteri

Lehtonen Jami

Mäntylä Santeri

Nousiainen Jake

Ojala Juho-Matti

Palomäki Severi

Peltomaa Joel

Ruuhimäki Jari

Tuominen Jemina

 

Hotelli-, ravintola- ja catering-alan perustutkinto

Haanpää Patrik

Keväänranta Markus

Kivikoski Eveliina

Kujansuu Roosa

Laakso Joni

Niemi Saana

Nurminen Roosa

Rajala Jonna

 

Kauneudenhoitoalan perustutkinto

Alanko Aino

Hautamäki Henrika

Vanhanen Vilma

Varala Veera

 

Kiinteistöpalvelujen perustutkinto

Elo Joonas

Vikki Sami

Yli-Rämi Arttu

 

Kone- ja tuotantotekniikan perustutkinto

Hongisto Ilkka

Kokko Veli-Matti

Männistö Juho

Patokoski Jami

Suoniemi Jouni

Töykkälä Juha-Pekka

Uusitalo Anttoni

Vähäsantanen Veli

 

Liiketalouden perustutkinto 

Anttila Marcus

Hakamäki Henri

Kalliomäki Marika

Karimi Neematoullah

Karjalainen Janica

Kopra Noora

Korkiamäki Elmeri

Kosonen Jaakko

Lehtinen Veeti

Limnell Aleksi

Pallari Kesia

Pihlajaviita Sofia-Alexandra

Ranta Silja

Raukola Patrik

 

Logistiikan perustutkinto

Asell Henry

Halkola Janika

Luomanen Tommi

Mansikkaviita Aaro

Mäkinen Niklas

Palonen Waltteri

Veikkola Matias

 

Rakennusalan perustutkinto

Alahonko Eero

Jokiniemi Elias

Järvinen Mika

Lehtiniemi Jere

Patokoski Tuomas

Rajakallio Eetu

Rajala Iida 

Syrjäläinen Juho

Veko Eetu

Vuohelainen Toni

Ylikoski Matias

 

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto

Forsman Milja

Hakkarainen Senni

Heininen Inka

Heinola Tiia

Holkko Iida-Sofia

Iiliäinen Annika

Jussila Marjaana

Kuusisto Riina

Lehtinen Erica

Rajala Fanni

Rajala Jenni

Saarikoski Saija

Santasalo Piia

Sällilä Nea-Maija

Virtanen Ella

Virtanen Siiri

Vuorenmaa Veera

Yliluoma Nea

 

Sähkö- ja automaatiotekniikan perustutkinto

Alanen Joona

Hautaluoma Johannes

Heinola Tanya

Kahila Rasmus

Kangas Valtteri

Kenola Oskari

Laine Joonas

Lemmenranta Joonatan

Riihimäki Aleksi

Saraketo Miia

Sillanpää Lassi 

 

Sataedu Kokemäki

 

Autoalan perustutkinto

Haataja Niko

IsotuovolA Aleksi

Lätti Santeri

Niittymäki Joonas

Perttu Samuli

Poti Eino

Reko Eetu

RuokolaineN Kimi

Saarela Sonja

Santala Nico

Takala Paavo

Vainio Niko

 

Hiusalan perustutkinto

Ketola Heidi

Lamminen Mirella

Lehti Senni

Lehtinen Julia

Marttila Oona

Metsokumpu Jasmin

Myllyniemi Daniela

Seppälä Paola

Sipolainen Iida 

                     

 

Hotelli-, ravintola- ja catering-alan perustutkinto

Lindeman Aleksandra

Lindholm Mikko-Oskari

Lindqvist Oona

Lintunen Linda

Lundelin Jasmin

Mäkinen Jussi-Matti

Salomaa Kimi

Vahala Anni

Vatka Sofia

 

Kauneudenhoitoalan perustutkinto 

Andsten Jasmine

Helminen Janita

Nieminen Sanni

Nurminen Eveliina

 

Kiinteistöpalvelujen perustutkinto

Nieminen Miia

Reinson Sander

Sandberg Tapani

 

Kone- ja tuotantotekniikan perustutkinto

Fager Juuso

Haavisto Juhani

Heino Jimi

Hiljanen Topias

Iivonen Micke

Jokinen Tero

Juvonen Juuso

Järvimäki Rasmus

Paavilainen Jami

Rantanen Aleksi

Saarivuori Tero

Teini Taneli

Uibo Jako

Vesivalo Eero

Virtanen Timo 

 

Käsi- ja taideteollisuusalan perustutkinto

Ahvenkoski Neea

Pitkänen Helena 

 

Logistiikan perustutkinto

Alasmaa Antti

Haapala Leevi-Eemeli

Haapaniemi Jesse

Helin Saku

Jalonen Marcus

Jortikka Jere

Koivunen Mika

Lindholm Valtteri

Manneroos Jesse

Mäkelä Veera

Paavola Matias

Siuro Jenna

Tolonen Joel

 

Rakennusalan perustutkinto

Henriksson Waltteri

Jokinen Joona

Lehtinen Pyry

Leijon Lauri

Mäntylä Joona

Ojala Eero

Saarinen Aleksi

Santonen Jere

Sund Mikael

Tähtinen Eemeli

Vuohijoki Tommi

Zeman Damian

 

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto 

Arjasalo Heidi

Aromaa Venla

Hepo-oja Kiia-Sofia

Humppi Henna

Jakonen Jessika

Kaija Jenna

Ketola Mira

Ketola Riikka-Maria

Koliseva Julie

Kuuppo Jenna

Lehtonen Roosa

Moisio Rosanna

Mäkilä paula

Numminen Lotta

Rajala Emilia

Rinne Matleena

Tihumäki Sofia

Viikari Anni

Vuorio Joel

 

Sähkö- ja automaatiotekniikan perustutkinto

Harjunmaa Onni

Heiska Eevertti

Jalava Matias

Ketola Teemu

Lampinen Ville

Lavonen Lauri

Levomäki Heikki

Levomäki Henri

Marttila Onni

Salmi Valtteri

Santaoja Juuso

Suominen Eetu

Taimi Kalle 

 

Sataedu Nakkila  

 

Media-alan perustutkinto, animaatio- ja peliala

Isoviita Linda

Lähdemäki Ronja

Sihvonen Emil

Sillanpää Naana

Vanhatalo Catarina

Viljak Ele

Viljanen Milla

Vuorinen Vilja

 

Media-alan perustutkinto, elokuva- ja tv-ala

Eklund Eva

Hellman Joanna

Huosianmaa Vilma

Jokinen Heidi

Kaasalainen Helena

Kemppainen Emilia

Lehtomäki Eemeli

Ljungman Micaela

Pessinen Joakim

Sildén Oona

Tasku Jesse

Vannemaa Siru 

 

Kuvallisen ilmaisun perustutkinto

Gressmann Sarah

Iivonen Karoliina 

Järvinen Susanna

Kilkkilä Mari

Kuivalainen Ellen

Lindfors Rita

Mäkinen Lassi

Taipale Iiris

Wallius Petra

 

Sataedu Ulvila

 

Autoalan perustutkinto

Haapanen Jasper

Hyrsky Niklas

Kurko Samuel

Laiho tuukka

Lamminen Topias

Lehesvuori Johan

Maijala Joni

Makkonen Otto

Mykrä Niklas

Nevala Laura

Perkaus Atte

Rajainmäki Riku

Rajamäki Tuomas

Saine Eeli

Tikka Suvi

Vidlund Jyri

 

Hotelli-, ravintola- ja catering-alan perustutkinto

Ahola Tuuli

Edman Laura

Honkonen Kati

Ilomäki Iina

Kostina Daria

Laitinen Tony

Lalli Sebastian

Pirttimäki Roy

Raittinen Fredrik

Räsänen Anniina

Sundell Mira

 

Kiinteistöpalvelujen perustutkinto

Grönholm Niko

Leino Niko

Rantanen Markus

 

Kone- ja tuotantotekniikan perustutkinto

Lammi Veeti

Leino Matti

Niemipelto Venni

Saarni Iida

Sundell Mikko

 

Matkailualan perustutkinto

Hakala Sari

 

Rakennusalan perustutkinto

Alanissi Joona

Heinimäki Santeri

Hiljanen Samuel

Mikola Kasper

Pihkoluoma Aatu

Rantala Jaakko

Ruuska Niki

Salmela Mikael

Seppälä Antton

Sihvonen Jasper

Valli Topi

 

Sähkö- ja automaatiotekniikan perustutkinto

Halonen Jussi

Hellemaa Niklas

Kulme Jere

Lehtonen Joni

Luomansivu Konsta

Partinen Joel

Peltoniemi Jere

Pärssinen Tuomas

Ranta Sampo-Petteri

Suominen Joni

Tanskila Kasper

Toiviainen Eino

Vajavaara Toni

Valkolumme Valtteri

Valtonen Eetu

 

Tieto- ja tietoliikennetekniikan perustutkinto

Elo Julianne

Huhtaniemi Joni

Hyttinen Julia

Junnila Anton

Kuydunen Danil

Saariniva Miika

Tamminen Vili-Petteri

Tommila Jasu

Urholin Miika

Virtanen Konsta

Vuontio Anton