Valmistuneet opiskelijat, joulu 2017

Syyslukukauden päätteeksi ja syksyn aikana valmistuneiden opiskelijoiden nimet alla paikkakunnittain ja tutkinnoittain. Lukukauden aikana kaikkiaan tutkinnon on suorittanut lähes 450 opiskelijaa.

 

Sataedu toivottaa hyvää joulua kaikille ja onnittelee vastavalmistuneita!

 

Sataedu Harjavalta

 

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, lähihoitaja

 

Asiakaspalvelu ja tietohallinta

Miettinen Leena, Harjavalta

 

Kuntoutus

Aapro Katja, Punkalaidun

Mustasaari Marjo, Sastamala

 

Lasten ja nuorten hoito ja kasvatus

Ahola Annukka, Pori

Eränen Jukka, Säkylä

Halava Joni, Pori

Hallikainen Sanna, Pori

Jokinen Jenna, Pori

Juhala Ulla, Eura

Laxström Melinda, Pori

Nieminen Anna-Katri, Nakkila

Palmroth Sonja, Ulvila

Särkiniemi Sanna, Harjavalta

 

Mielenterveys- ja päihdetyö

Grönfors Paula, Ulvila

Grönroos Kati, Pori

Hämäläinen Janet, Harjavalta

Jokela Oona, Ulvila

Kantonen Iina, Nakkila

Lahtinen Matti, Pori

Miettinen Mervi, Sastamala

Peltola Tarja, Kankaanpää

Takko Karla, Pori

Turkka Tiina, Kauttua

Vihlman Sari, Harjavalta

 

Sairaanhoito ja huolenpito

Ikonen Päivi, Pori

Ketonen Pasi, Nakkila

Kuisma Lena, Nakkila

Kulmanen Jaana, Eura

Lehto Marke, Eura

Rantanen Jaana, Säkylä

 

Vammaistyö

Elo Nina, Pori

Isomaa Janna, Loimaa

Leino Kristiina, Pori

Lindholm Emilia, Harjavalta

Salminen Ritva, Kokemäki

Ylinen Petra-Sofia, Eurajoki

 

Vanhustyö

Ablaza Miriam, Nurmijärvi

Ackiapat Roxton, Sipoo

Alawas Flordeliza, Vantaa

Almerol Bernalyn, Kotka

Anton Nesanie, Kouvola

Anuran Reziel, Kouvola

Bagarra Irene, Kotka

Balagbagan Jerome, Lappeenranta

Benito Jemimah, Kotka

Carpio Liza, Vihti

Dinamling Annaliza, Vihti

Ecsedi Marta, Pori

Helin Niina, Pori

Jalonen Minttu, Pori

Jamorabon Felma, Helsinki

Karhiniemi Jenni, Ulvila

Koivula Caroliina, Säkylä

Korobkova Oxana, Pori

Könönen Hanna, Pori

Malapit Remmar, Kotka

Mangonon Christian, Hämeenkyrö

Mendoza Margie, Lohja

Pabillo Carl, Vantaa

Romualdo Shae, Kotka

Rosendahl Henriikka, Pori

Rosenholm Sini, Pori

Rosenholm-Moffatt Minna, Pori

Sarmiento Ellaine, Loimaa

Sillanpää Nina, Pori

Teves Monina, Hämeenlinna

Tiwaken Denster, Hämeenkyrö

Ylösmäki Johanna, Ulvila

 

 

Lähihoitaja, uuden osaamisalan suorittanut

 

Asiakaspalvelu ja tietohallinta

Kivimäki Anita, Harjavalta

Lautamäki Jenniina, Nakkila

Vesala Jaana, Kokemäki

Zangana Miia, Eura

 

Jalkojenhoito

Haavisto Sirpa, Ulvila

 

Kuntoutus

Eklöf Joanna, Huittinen

 

Mielenterveys ja päihdetyö

Syväkuru Mari, Ulvila

 

Sairaanhoito ja huolenpito

Kekoni Katja, Jyväskylä

Ylinen Heidi, Hattula

 

Vammaistyö

Johnson Eija, Ulvila

Ketonen Johanna, Harjavalta

Kultavirta Riina, Sastamala

 

Vanhustyö

And Anniina, Tampere

Kopponen Marika, Nastola

Mäkelä Tanja, Nokia

Rantanen Birgit, Hämeenlinna

Salo Satu, Hämeenkyrö

Vikman Katriina, Eura

 

Laitoshuoltajan ammattitutkinto

Fagerström Seija, Eura

Hakala Maija-Liisa, Huittinen

Heinimaa Sari, Kokemäki

Koota Tiina, Nakkila

Kuninkainen Irma, Harjavalta

Salonen Teija, Harjavalta

Wongsrisang Wasana, Huittinen

 

Lasten ja nuorten erityisohjaajan ammattitutkinto

Lehtimäki Pauliina, Kokemäki

Lehtonen Jaana, Pori         

Vallenius Piia, Eurajoki

 

Perhepäivähoitajan ammattitutkinto

Henttinen Riikka, Harjavalta

Matikka Roosa-Mari, Eura                         

Tienhaara Pauliina, Pori

Toode Kristiina, Huittinen                                               

Turunen Sannamari, Eura                        

Vartio Piia, Pori                                        

 

Mielenterveys- ja päihdetyön erikoisammattitutkinto

Hornaeus Tia, Paimio                               

Kuusisto Satu, Ulvila                                

Pajuniemi Tiina, Pori                                 

Pohjavirta Miia, Pori                                                       

Salo Timo, Rauma                                    

Sikiö Susanna, Marttila                             

 

Psykiatrisen hoidon erikoisammattitutkinto

Ljungman Sari, Pori

Moilanen Riikka, Laitila

 

Sataedu Huittinen

Asioimistulkin ammattitutkinto

Diab-Roukala Lena, Pori

Gol Mohammadi Roghieh, Pori

Khademi Tiina, Turku

Mikkonen Anne, Tampere

Rahgoui Rakhshandeh, Turku

Räinä Irma, Rauma

Wahlman Ave, Pori

 

Liikenne-esimiehen erikoisammattitutkinto

Jaakkola Juha-Matti, Turku

Savikangas Pekka, Huittinen

 

Linja-autonkuljettajan ammattitutkinto

Hellström Tom, Espoo

Lohi Anne, Lohja

Mannila Olli, Ylöjärvi

Mathlin Tapio, Jokioinen

Muurla Pekko, Pori

Soukka Tuomo, Lohja

Välimäki Karri, Lieto

 

Logistiikan perustutkinto, autonkuljettaja

Knuts Tero, Turku

Vuorinen Eemeli, Turku

 

Logistiikan perustutkinto, yhdistelmäajoneuvonkuljettaja

Rajajärvi Mikko, Pori

 

Yhdistelmäajoneuvonkuljettajan ammattitutkinto

Hirvikoski Oskari, Turku

Kuisma Heidi, Raisio

Malmi Timo, Naantali

Rokka Petri, Turku

 

 

Sataedu Kankaanpää

 

Hotelli-, ravintola- ja catering-alan perustutkinto, kokki

Metso Saku, Isojoki

 

Hotelli-, ravintola- ja catering-alan perustutkinto, tarjoilija

Mattila Riina, Siikainen

 

Kauneudenhoitoalan perustutkinto, kosmetologi

Välimäki Iida, Kankaanpää

 

Kone- ja tuotantotekniikan perustutkinto, koneistaja

Rajala Joona, Kankaanpää

Salo Ville-Petteri, Kankaanpää

 

Liiketalouden perustutkinto, merkonomi

Ellilä Heli, Kankaanpää

Haapala Maijastiina, Kankaanpää

Katava Anna, Pomarkku

Kiminki Teresa, Isojoki

Lehtisaari Riikka, Parkano

Mäensivu Janne, Kankaanpää

Niemi Satu, Rauma

Raitanen Josefiina, Säkylä

Snell Tanja, Ulvila

Stanislawska Maja, Pori

 

Pintakäsittelyalan perustutkinto, maalari

Lindén Mika, Rauma

 

Rakennusalan perustutkinto, talonrakentaja

Sillanpää Päivi, Kankaanpää

Virtanen Aki, Punkalaidun

 

 

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, lähihoitaja

 

Kuntoutuksen osaamisala

Lahtonen Maija, Kankaanpää                                                                                   

Myllykylä Mirka, Kankaanpää                                                                                     

Mäkipää Katja, Kihniö                                                                          

Palomäki Anne, Kankaanpää

Ruotsalainen Saga, Kankaanpää                                                                             

 

Lasten ja nuorten hoidon ja kasvatuksen osaamisala

Jukarainen Jutta, Kristiinankaupunki        

Kiuru Tanja, Teuva                                                        

Sillanpää Tiina, Pori                                                                             

 

Sairaanhoidon ja huolenpidon osaamisala                 

Ala-Karvia Tiina, Jämijärvi                                                                    

Anttila Heidi, Karvia                                                                             

Hakamäki Susa-Serina, Pori                                                                

Hakasalo Pirjo, Kankaanpää                                                                                     

Hautaluoma Kaija, Karvia                                                                    

Hautamäki Minna, Siikainen                                                                 

Hiitti Miia, Siikainen                                                                              

Hiltunen Tiina, Karvia                                                                           

Juhola Elisa, Kankaanpää                                                                   

Kivioja Ari, Kankaanpää                                                                      

Korkelainen Sirpa, Siikainen                                                                                      

Korpunen Eeva-Kaisa, Pori                                                                 

Marin Vesa, Kankaanpää                                                                    

Nimell Kati, Kauhajoki                                                                          

Ojamo Heli, Merikarvia                                                                         

Pepponen Jenna, Pori                                                                        

Syrjäsalo Susanna, Pori                                                                      

Toivonen Johanna, Kankaanpää                                                                              

Välimäki Laura, Kankaanpää                                                                                    

Ylikoski Tiina, Karvia                                                                            

Ylilammi Katri, Kankaanpää                                                                 

 

Vanhustyön osaamisala   

Joensuu Sanna, Jämijärvi                                                                    

Kontti Jaana, Jämijärvi                                                                                                                    

Mättö Emmi, Jämijärvi                                                                          

 

Lähihoitaja, uuden osaamisalan suorittanut                                                                                

Lasten ja nuorten hoidon ja kasvatuksen osaamisala

Vasu Heli, Ikaalinen            

 

Sähkö- ja automaatiotekniikan perustutkinto, sähköasentaja

Huotarinen Konsta, Kankaanpää

 

Hierojan ammattitutkinto                                                                                         

Heino Jarno, Pori                                                                                 

Julin-Kannisto Teija, Huittinen                                                                                   

Kalliomäki Teija, Kankaanpää                                                                                   

Lamminen Tomi, Pori                                                                           

Leppänen Inka-Berit, Pori                                                                    

Loukiainen Johanna, Parkano                                                                                  

Nukarinen Niina, Jämijärvi                                                                    

Paajanen Melissa, Kankaanpää                                                          

Sankari Piia, Pori                                                                                 

Sillanpää Mikael, Ulvila                                                                        

Suuniitty Petri, Sastamala                                                                    

Toivonen Annika, Pori                                                                                               

 

Jalkinealan ammattitutkinto

Ahtaanluoma Niina, Kauhajoki

Teramoto Daisuke, Helsinki

Tolvanen Aira, Savonlinna

 

Laitoshuoltajan ammattitutkinto

Iivonen Marella, Jämijärvi

Kallionkieli Merja, Pomarkku

Kortteisto Pranee, Parkano

Kukonlehto Marja-Leena, Kankaanpää

Leppänen Satu, Kankaanpää

Mäntysalo Siru, Honkajoki

 

Myynnin ammattitutkinto

Brovtsuk Svetlana, Kankaanpää

Mäensivu Miisa, Sastamala

Pelllonpää-Pösö Anna-Maija, Kankaanpää

Virrit Laura, Pori

 

Perhepäivähoitajan ammattitutkinto                                                                       

Antila Milla, Kankaanpää                                                                     

Iltanen Tiina, Sastamala                                                                      

Luomajärvi Terhi, Ikaalinen                                                                  

Metsma Karin, Karvia                                                                           

Tuuletare Signe, Honkajoki

 

Ravintolakokin ammattitutkinto

Davidsson Jennina, Pori

Lundström Tanja, Karvia

Lundström Tomas, Karvia

Rautiainen Sonja, Pori

Sulonen Osku, Pori

 

Suurtalouskokin ammattitutkinto

Niemi Tarja, Karvia

 

Talonrakennusalan ammattitutkinto

Alakoski Timo, Kankaanpää

Holkko Rauno, Karvia

Kerola Kari, Kankaanpää

Kiistala Ari, Eura

Kukkumäki Timo, Kankaanpää

Rajasalo Ville, Kankaanpää

Sandholm Raimo, Pori

Varpa Jukka, Kankaanpää

Viklund Kimmo, Kankaanpää

 

Taloushallinnon ammattitutkinto

Hakamäki Bibi, Pori

Hemmilä Eeva-Riitta, Merikarvia

Latvaniemi Heidi, Kokemäki

 

Tarjoilijan ammattitutkinto

Väisänen Iiro, Pori

 

Yrittäjän ammattitutkinto

Halonen Kirsi-Marjo, Pori

Heinonen Teijo, Eura

Helminen Kristiina, Säkylä

Huhtamäki Ari, Ulvila

Osanen Merja, Kokemäki

Rahkola Mari, Eura

Ruosteenoja Waltteri, Eura

Ryömä Sanna, Sastamala

Sassila Sanna, Eurajoki

Tammisto Ritva, Eura

Tanskanen Eija, Kankaanpää

Välimäki Tarja, Kokemäki

 

Jalkinealan erikoisammattitutkinto

Männistö Juhani, Kankaanpää

 

Talonrakennusalan erikoisammattitutkinto

Nolvi Tapio, Pomarkku

Ilvonen Jani, Forssa

 

Vanhustyön erikoisammattitutkinto

Hellsten Niina, Tuusula

Metsola Satu, Kihniö

Raikkonen Johanna, Loimaa

Niinikoski Marika, Loimaa

                     

 

Sataedu Kokemäki

Autoalan perustutkinto, ajoneuvoasentaja

Hiittenkallio Samuli, Eura

Laakkonen Jarkko, Huittinen

 

Hiusalan perustutkinto, parturi-kampaaja

Andsten Janika, Harjavalta

Kuoppala Heidi, Harjavalta

Muhamed Osman Ivan, Huittinen

 

Hotelli-, ravintola- ja catering-alan perustutkinto, kokki

Nechepurenko Vitalii, Huittinen

Ojala Jelina, Eura

Osibchuk Nataliia, Huittinen

 

Hotelli-, ravintola- ja catering-alan perustutkinto, tarjoilija

Andrikopoulou Georgia, Harjavalta

Kykylä Tilma, Turku

Laine Janette, Huittinen

Lindgren Jenna, Kokemäki

Lähteenmäki Jessika, Kokemäki

 

Kauneudenhoitoalan perustutkinto, kosmetologi

Kylänpää Katariina, Säkylä

 

Kone- ja tuotantotekniikan perustutkinto

Filander Kristian, Kokemäki

Lestsov Vjatseslav, Kokemäki

 

Käsi- ja taideteollisuusalan perustutkinto, artesaani

Lehtonen Sari, Pyhäranta

 

Logistiikan perustutkinto, autonkuljettaja

Pusa Outi, Pori

 

Logistiikan perustutkinto, yhdistelmäajoneuvonkuljettaja

Kivinen Matias, Kokemäki

Metsämaa Juho, Harjavalta

Miettinen Samuli, Kokemäki

Ruusu Toni, Säkylä

 

Rakennusalan perustutkinto, talonrakentaja

Alanne Juha, Kokemäki

 

Sähkö- ja automaatiotekniikan perustutkinto, automaatioasentaja

Katavisto Tommi, Säkylä

 

Sähkö- ja automaatiotekniikan perustutkinto, sähköasentaja

Huovinen Sami, Huittinen

Lehtonen Joel, Eura

Prykäri Petteri, Eura

Suominen Jari, Huittinen

 

Sähkö- ja automaatiotekniikan perustutkinto, automaatioasentaja ja sähköasentaja

Ekberg Tuomas, Kokemäki

Heinilä Mikko, Harjavalta

Männistö Ville, Säkylä

Sinkko Atte, Säkylä

 

Hierojan ammattitutkinto

Karjunen Piia, Harjavalta    

 

Myynnin ammattitutkinto

Björn Riku, Pori

Holmi Matti, Kokemäki

Lehtinen Mira, Huittinen

Rintala Pirjo, Sastamala

Saari Vilma, Ulvila

Salmela Heikki, Kokemäki

Thailuenam Phanthira, Huittinen

Valtanen Soili, Rauma

Virta Henriikka, Huittinen

Virtanen Tiina, Harjavalta

 

Sataedu Nakkila

Audiovisuaalisen viestinnän perustutkinto, media-assistentti, elokuva- ja tv-ala

Koskinen Jussi, Harjavalta

 

Valokuvaajan ammattitutkinto

Bergman-Simula Minna, Pori

Broholm Anna, Ulvila

Dobosz Ewelina, Rauma

Glade Henna, Pori

Heinola Tiina, Pori

Heinäaho Jenna, Kankaanpää

Katajamäki Janne, Kankaanpää

Laine Seija, Kokemäki

Liimatainen Inka, Säkylä

Lindström Mari, Pori

Mäki Anni,Kankaanpää

Perkiö Mia, Isojoki

Puputti Pauliina, Eura

Salminen Aila, Ylöjärvi

Steiner Frida, Espoo

Tuominen Jenni, Pori

Vastamäki Tomi, Nakkila

Vedru Margarita, Pori

 

Sataedu Ulvila

Hotelli-, ravintola- ja cateringalan perustutkinto, kokki

Puustinen Toni, Ulvila

 

Kone- ja tuotantotekniikan perustutkinto, kunnossapitoasentaja

Elo Jyri, Nakkila

Fallila Tiia, Ulvila

Poutanen Jani, Ulvila

Svensberg Kristian, Nakkila

 

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, lähihoitaja

Sairaanhoito ja huolenpito

Haikonen Mari-Kristiina, Pori

Hakala Mira, Pori

Heikkilä Jani, Pori

Hirsimäki Leena, Pori

Hohkala Kirsi, Luvia

Ilkka Eeva, Pori

Laakso Tatjana, Ulvila

Laukkanen Johanna, Pori

Paasikivi Sari, Pori

Ranta Paula, Pori

Ristikallio Anu, Ulvila

Ruuhimäki Minna, Pori

Salonoja Marjut, Harjavalta

Skarzynska-Laine Jolanta, Ulvila

Visuri Kaija, Ulvila

 

Vammaistyö

Ding-Melava Zhaoping, Pori

 

Vanhustyö

Anttila Tero, Pori

Eerikäinen Essi, Pori

Huusko Niko, Pori

Jokela Marianne, Nakkila

Karonen Teija, Pori

Kortesniemi Johanna, Nakkila

Pynnä Sari, Nakkila

Salmi Sanna-Mari, Pori

Salo Essi, Eurajoki

Sumén-Tetri Sari, Pori

Sundvall Katri, Pori

Taimiola Marianne, Pori

Tapiola Piia, Pori

Tittonen Satu, Pori

Viitasalmi Marika, Harjavalta

Välimäki Sari, Pori

 

Sähkö- ja automaatiotekniikan perustutkinto, automaatioasentaja

Heino Manuel, Pori

 

Sataedu järjestää toisen asteen ammatillista perustutkinto-, lisä- ja täydennyskoulutusta. Koulutamme nuoria ja aikuisia yli 20 ammattiin. Sataedussa on noin 3 000 opiskelijaa. Heidän koulutuksesta, palveluista ja maakunnallisista kehittämistehtävistä vastaa noin 300 sataedulaista.

Toimipaikkamme sijaitsevat Harjavallassa, Huittisissa, Kankaanpäässä, Kokemäellä, Nakkilassa ja Ulvilassa. Meillä on myös toimipisteet Raumalla, Tampereella ja Turussa.