Valmistuneet opiskelijat 2018

Kevätlukukauden päätteeksi ja kevään aikana Sataedusta on valmistunut yli 600 opiskelijaa. Ammatillisen perustutkinnon, ammatti- ja erikoisammattitutkinnon suorittaneiden opiskelijoiden nimet alla paikkakunnittain ja tutkinnoittain.  

Yhdistelmätutkinto (yo): Opiskelija on suorittanut ammatillisen perustutkinnon ja ylioppilastutkinnon. 

Kevätjuhlia vietetään Sataedussa seuraavasti: 

  • Harjavalta 1.6.2018 klo 14, Harjavalta-sali
  • Kankaanpää 1.6.2018, klo 10, Liikuntasali
  • Kokemäki 1.6.2018 klo 9, Sataedu Areena
  • Nakkila 1.6.2018 klo 9     
  • Ulvila 31.5.2018 klo 18

Lisätietoja viestintäsuunnittelija Johanna Virtanen, puh. 040 199 4104  ja opintosihteerit. 

 

Sataedu Harjavalta 

  

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, lähihoitaja 

 

Kuntoutus 

Haakana Kaisa, Eura 

Haavisto Marika, Huittinen 

Malmi Opri, Huittinen 

Moisio Riikka, Huittinen 

Rosholm Kaisa, Eura 

Saari Sanna, Kokemäki 

Siekkinen Minna, Kankaanpää 

Tuominen Marianne, Säkylä 

 

Lasten ja nuorten hoito ja kasvatu

Fisk Sanna, Ulvila 

Godin Saara, Kokemäki 

Heino Pauliina, Pori 

Jokela Katja, Säkylä 

Kallio Eini, Pori 

Kivelä Mari, Pori 

Lehto Kimmo, Ulvila 

Lindqvist Johanna, Nakkila 

Männistö Riina, Harjavalta 

Pajunen Elsi, Kokemäki 

Rantamäki Anna, Harjavalta 

Räihä Kimmo, Pori 

Tuomi Jonna, Huittinen 

 

Mielenterveys- ja päihdetyö    

Hietala Jaana, Eura 

Kilpeläinen Kirsi, Pori 

 

Sairaanhoito ja huolenpito 

Agge Milla, Pori 

Anttila Minna, Harjavalta 

Haapala Susanna, Pori 

Haavisto Sonja, Pori 

Halminen Tiina, Eura 

Hannukainen Marjo, Harjavalta 

Hartikainen Hanna, Pori 

Hirttiö Tiina, Pori 

Hurula Anu, Eura 

Härkönen Susanna, Pori 

Joensuu Susanna, Säkylä 

Juntunen Merja, Säkylä 

Kallio Krista, Säkylä 

Koskela Mervi, Nakkila 

Kuha Johanna, Ulvila 

Laine Eija, Harjavalta 

Lehtimäki Roosa-Maria, Harjavalta 

Lehtisalo Teemu, Pori 

Lehtonen Anni, Harjavalta 

Mannio Emil, Nakkila 

Mäkitalo Tiina, Eura 

Mälkki Mirella, Huittinen 

Norrgrann Monica, Harjavalta 

Oiko Satu, Pori 

Pihlajamaa Emma, Eura 

Saari Sari, Sastamala 

Valtanen Nea, Kokemäki 

Vandell Annika, Kokemäki 

Vehmaa Sanna, Huittinen 

Viikilä Roosa, Harjavalta 

Viikilä Suvi, Harjavalta 

 

Vammaistyö 

Hietava Jouni, Pori 

Kivimäki Anette, Turku 

Koskinen Tarja, Huittinen 

Ruoho Elina, Pori 

Santanen Kimmo, Säkylä 

Viitamäki Sofia, Huittinen 

Ylitalo Kirsti, Pori 

 

Vanhustyö 

Carolino Noreen, Hamina 

De Belen Roselle, Espoo 

Dines Earl, Inari 

Galasa Marife, Espoo 

Golocan Dayanara, Espoo 

Heikkinen Marie, Ulvila 

Jimeno Arthur, Lahti 

Mayrena Divina, Espoo 

Oggas Leah, Kotka 

Ruiz Patricia, Kotka 

Tayaban Maricel, Kärkölä 

Zabala Jenifer, Kärkölä 

  

  

Lähihoitaja, uuden osaamisalan suorittanut 

  

Asiakaspalvelu ja tietohallinta 

Henttula Riikka, Mynämäki 

Järvinen Anna, Uusikaupunki 

Kovalainen Susanne, Pori 

Laaksonen Julianna, Pori 

Malmi Sanna, Säkylä 

Saarinen Satu, Sastamala 

Siltajärvi Mari, Eura 

Väyrynen Anne, Pori 

 

Kuntoutus 

Eskola Heidi, Huittinen 

Jokiniemi Minna, Huittinen 

Keinonen Sirpa, Punkalaidun 

Koivisto Sara, Huittinen 

Koskinen Kati, Huittinen 

Kultavirta Iiris, Huittinen 

Matintalo Anu, Huittinen 

Peltoniemi Jaana, Huittinen 

Porttikivi Heli, Huittinen 

Ronkainen Suvi, Huittinen 

Roukka Niina, Huittinen 

Sundell Katja, Säkylä 

Tiuttu Virpi, Huittinen 

Vormisto Oili, Sastamala 

 

Lasten ja nuorten hoito ja kasvatus 

Andersson Riikka, Pori 

Hakanpää Mirja, Kokemäki 

Laukkanen Johanna, Pori 

Rautamaa Riikka, Huittinen 

Vesa Markus, Pori 

 

Mielenterveys- ja päihdetyö 

Koivuniemi Tanja, Karvia 

Kujansuu Katja, Jämijärvi 

Mäkitalo Katrin, Honkajoki 

Nordman Tiina, Eura 

Teppana Maarit, Pori 

Toivonen Pirkko, Huittinen 

Vuorinen Kirsi, Harjavalta 

 

Sairaanhoito ja huolenpito 

Väisänen Sonia, Huittinen 

 

Vammaistyö 

Koivisto Eira, Eura 

  

Hierojan ammattitutkinto 

Huhtamäki Ari, Ilmajoki 

Hänninen Pasi, Säkylä 

Kaunisto-Häihänen Ilkka, Sastamala 

Kultavirta Miika, Pori 

Laasanen Jari, Pori 

Mäkelä Laura, Huittinen 

Saarinen Anne, Säkylä 

Salminen Kati, Kokemäki 

Savolainen Laura, Ulvila 

 
Laitoshuoltajan ammattitutkinto

Jahnsson Mirelle, Harjavalta

  

Lasten ja nuorten erityisohjaajan ammattitutkinto 

Juutilainen Raisa, Kokemäki 

Laine Mervi, Eura 

Lehto Saara, Kokemäki 

Rahkola Jasmin, Pori 

Sillanpää Susanna, Ulvila 

Varila Heidi, Rauma 

Virtanen Jenna, Kokemäki 

  

Mielenterveys- ja päihdetyön erikoisammattitutkinto 

Kiukkonen Heli, Pori 

Laakkonen Jaana, Ylöjärvi 

Leivo Mari, Pori 

Salo Meri, Rauma 

Savila Tanja, Rauma 

Savolainen Kirsi, Kokemäki  

Svensberg Niina, Nakkila 

Tervonen Lahja, Pori 

  

Vanhustyön erikoisammattitutkinto 

Holopainen Kati, Vantaa 

Jäntti Marjaana, Kotka 

Kantola Katja, Vantaa 

Kuusisto Henna-Kaisa, Kankaanpää 

Sallinen Maija, Vihti 

Sihvonen Tuija, Vihti 

Tuomisalo Kirsi, Jyväskylä 

  

Sataedu Huittinen 

  

Asioimistulkin ammattitutkinto 

Al-Nazary Evel, Oulu 

Bouzaiane Yousra, Helsinki 

Elo Roma, Tampere 

Faily Ali, Tampere 

Mohammadi Sameiullah, Kuopio 

Pohjakallio Tiina, Helsinki 

Vaahtera Anna, Rauma 

 

  

Liikenne-esimiehen erikoisammattitutkinto 

Heinonen Juha-Pekka, Kaarina 

 

  

Linja-autonkuljettajan ammattitutkinto 

Lindström Mauritz, Turku 

Prami Jari, Turku 

 

  

Logistiikan perustutkinto, linja-autonkuljettaja 

Holopainen Teemu, Pöytyä 

Leppimäki Heikki, Pori 

Luomanen Riku, Pori 

Mäkinen Teijo, Hämeenkyrö 

Sorvari Jarkko, Pori 

Viitasalo Hannu, Kankaanpää 

Zhenov Alexey, Nakkila 

 

  

Logistiikan perustutkinto, yhdistelmäajoneuvonkuljettaja 

Hyöky Tuomas, Pori 

Hänninen Joona, Turku 

Kulmala Mikko, Ypäjä 

Lehto Samuel, Nakkila 

Nummenpää Pauli, Humppila 

Nurmikko Jami, Ulvila 

Piikkilä Niko, Pori 

Rautio Toni, Kokemäki 

Siivonen Jukka, Säkylä 

Tuomi Joni, Nakkila 

 

  

Myynnin ammattitutkinto 

Al-Helu Iman, Tampere 

Al-Subaihawi Ahmed, Tampere 

Aweys Saalim Kassim, Tampere 

Chausovskaia Elena, Tampere 

Fawzi Ahmed, Tampere 

Felix Lena, Tampere 

Haji Noor Mohamad Khalid, Tampere 

Heidari Abdullah, Ylöjärvi 

Juwry Zahi Adel, Pirkkala 

Konstantinova Iuliia, Tampere 

Mai Thi Nhu Huynh, Tampere 

Metaxa Vasiliki, Tampere 

Nabu Nurhan, Tampere 

Pendikiainen Oleg, Kangasala 

Sahhak Taj, Tampere 

Zaidan Marwan, Tampere 

Zangiband Sarisa, Tampere 

 

  

Yhdistelmäajoneuvonkuljettajan ammattitutkinto 

Liski Jani, Turku 

Tiainen Mika, Turku 

  

 

 

Sataedu Kankaanpää 

 

Autoalan perustutkinto, ajoneuvoasentaja  

Haapaniemi Riku, Parkano                  

Halminen Mika, Kankaanpää              

Ketola Miska, Merikarvia                      

Korkelainen Mikael, Siikainen             

Kuusimäki Jimi, Jämijärvi                     

Lempinen Toni, Parkano                                                                 

Moisio Pyry, Parkano                                                                       

Mäkipää Lassi, Parkano      

Mäkynen Misca, Kankaanpää 

Niemi Jan, Kankaanpää                                                                  

Poikkeus Jukka, Honkajoki                  

Riippa Jonne, Pori                                                                            

Siikilä Juha, Siikainen                           

Toropainen Sami, Parkano                  

Tuppurainen Eero, Merikarvia             

Vierikko Henri, Kankaanpää                

  

Autoalan perustutkinto, ajoneuvoasentaja/raskaskoneasentaja 

Alarotu Jussi, Jämijärvi 

Dahl Tuomas, Kankaanpää 

Hietaoja Jarkko, Kankaanpää 

Holopainen Miro, Jämijärvi                  
Junttila Ola, Kankaanpää 

Korvala Lauri, Kankaanpää 

Koskela Jari-Pekka, Kankaanpää 

Kuusisto Roope, Kankaanpää 

Lautaluoma Samuli, Jämijärvi 

Lilja Verneri, Kankaanpää, yo                                                         

Norolahti Jaska, Honkajoki 

Sandberg Aki, Pomarkku                                                                 

Valorinta Erkki, Ikaalinen                      

  

Hotelli-, ravintola- ja catering-alan perustutkinto, kokki 

Huhtala Toni, Kankaanpää                  

Leed Sami, Kankaanpää                      

Liikala Eveliina, Seinäjoki                    

Maja Krista, Kankaanpää   

Rotikko Ada, Kankaanpää                  

Ylilammi Jami, Karvia                                                  

  

Hotelli-, ravintola- ja catering-alan perustutkinto, tarjoilija 

Ojala Riiko-Oskari, Pori                   

Mattila Riina, Siikainen, yo        

  

Kone- ja metallialan perustutkinto, koneistaja        

Jaakola Joni, Pori                                 

Kannisto Lauri, Karvia                         

Kivinen Matias, Kankaanpää               

Lausranta Eetu, Kankaanpää             

Mukkala Aukusti, Kankaanpää           

Numminen Patrik, Kankaanpää        

Riga Meelis, Karvia  

Vehmaskangas Teemu, Pomarkku     

  

Kone- ja metallialan perustutkinto, levyseppähitsaaja 

Dahl Jere,  Pomarkku                                            

Jutila Toni, Honkajoki                          

Kortteus Joel, Turku                                       

Läheniemi Matias, Kankaanpää                                                    

Ranne Teijo, Kankaanpää                   

Tammisto Matias, Kankaanpää, yo       

 

Kotityö- ja puhdistuspalvelujen perustutkinto, toimitilahuoltaja

Cudiamat Jovelyn, Kuopio

Dumalnos Rizzamae, Rauma

Dumangeng Kristine, Vantaa

Esalley Janalou, Hyvinkää

Koivukorpi Jarkko, Merikarvia

Sopanen Baby Joy, Forssa

  

Liiketalouden perustutkinto, merkonomi 

Haavisto Milja, Pori, yo                                                                                           

Halme Emilia, Pori           

Heiniluoma Mari, Pori 

Hietanen Santeri, Kankaanpää            

Jürmann Ingrid, Siikainen                      

Kivistö Tiina, Pori 

Kortelainen Milja, Merikarvia                 

Kouvo Susanne, Kokemäki 

Kuusela Tommi, Karvia                          

Käkelä Ville, Karvia                                                                             

Leppänen Janne, Kankaanpää            

Lindholm Sonja, Kokemäki 

Myllykoski Janita, Kankaanpää, yo       

Palomäki Petra, Jämijärvi 

Patokoski Sonja, Karvia                         

Peltomäki Maija, Kankaanpää 

Ranta Julia, Jämijärvi                             

Saarikoski Sanna, Karvia                      

Salminen Anu, Kankaanpää 

Savolainen Hanna-Mari, Kankaanpää   

Sillanpää Eeva-Maria, Kankaanpää 

Snellman Iida, Kankaanpää                  

Törmä Sonja, Honkajoki                                              

Uotila Ilona, Kankaanpää, yo                

Viitanen Janne, Kankaanpää                

Virtanen Niko, Kankaanpää                                                                                   

Ylisalo Jose, Parkano 

                           

 
Rakennusalan perustutkinto, talonrakentaja    

Chyzynski Bartlomiej, Turku 

Juhola Eemeli, Pomarkku 

Kangas Hermanni, Kankaanpää 

Kivioja Niko, Kihniö                                                                                                 

Kortesniemi Aki, Pomarkku 

Kujanpää Konsta, Kankaanpää                                                                            

Kujanpää Taneli, Kankaanpää                                                                             

Limpi Jesse, Jämijärvi 

Marjamäki Miska, Jämijärvi 

Merimaa Markus, Kankaanpää                                                                            

Mäyrä Miska, Kankaanpää 

Niemi Jose, Kankaanpää                                           

Rajahalme Elias, Kankaanpää, yo   

Salonen Katja, Kankaanpää                                                                    

Tommila Juho, Jämijärvi                                             

Vanhatuuna Juho, Pomarkku 

Viita Joona, Honkajoki 

  

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, lähihoitaja

 

Kuntoutus

Halminen Minna, Kankaanpää 

Järvensivu Kirsti, Ikaalinen

Lehtimäki Jaana, Kankaanpää

Lång Janni, Kankaanpää

  

Lasten ja nuorten hoito ja kasvatus 

Iivonen Bea, Jämijärvi                                  

Kenola Katri, Honkajoki

Kenola Tiia, Kankaanpää 

Kosonen Alli, Kankaanpää 

Löytökorpi Anne, Karijoki

Männistö Sari, Kankaanpää

Piikkilä Sari, Karijoki

Rajahalme Nita, Kankaanpää 

Vanhatalo Hilla, Jämijärvi

  

Sairaanhoito ja huolenpito

Forsman Niina, Isojoki

Jompero Mira, Karvia 

Karvanen Krista, Isojoki

Kivikari Katri, Kankaanpää

Kivimäki Vilmaroosa, Jämijärvi 

Koivisto Katriina, Kankaanpää

Kyösti Olivia, Kankaanpää                                                                             

Laks Ester, Kankaanpää

Luht Gersti, Ikaalinen

Myllymäki Alisa, Parkano 

Pajunen Mimmi, Kankaanpää                                                                         

Ruuska Hanna-Mari, Pori

Saarenpää Ainomaria, Kankaanpää

Sallinen Suvi, Kankaanpää

Santasalo Veera, Kankaanpää 

Syväoja Hannu, Honkajoki

Tunkkari Jutta, Kankaanpää 

Välimäki Johanna, Karvia

Wittsberg Merituulia, Pori  

 

Vanhustyö

Haapala Anniina, Pori

Halme Susanna, Jämijärvi

Jaakkola Irene, Pori

Lapinkangas Mervi, Merikarvia

Torola Martti, Ikaalinen

 

Lähihoitaja, uuden osaamisalan suorittanut

 

Jalkojenhoidon osaamisala

Vastamäki Seija, Ylöjärvi

                      

Lasten ja nuorten hoidon ja kasvatuksen osaamisala

Aittomäki Nina, Kankaanpää

Ala-Pappila Eveliina, Sastamala

Korkeala Outi, Kankaanpää

Penttilä Jaana, Isojoki

 

Sairaanhoidon ja huolenpidon osaamisala

Kiuru Kaisa, Pomarkku

                         

  

Sähkö- ja automaatiotekniikan perustutkinto, sähköasentaja                 

Diefenbaugh Josiah, Honkajoki          

Ervelä Juuso, Karvia                             

Hakkarainen Teemu, Merikarvia         

Juurakko Oskari, Parkano                    

Kalliomäki Miika, Kankaanpää, yo      

Kalliomäki Tero, Siikainen                   

Laatu Matias, Parkano                                                                     

Lehtimäki Niklas, Kankaanpää            

Lepistö Leevi, Sastamala                     

Miikkulainen Otto, Kankaanpää          

Männistö Tomi, Kankaanpää              

Riihimäki Niklas, Parkano                                                               

Virtanen Oskari, Kankaanpää             

Ylilammi Miro, Karvia                            

 

 

Hierojan ammattitutkinto

Lehtonen Viljami, Pori

Norrgård Minna, Pori

Partanen Juha, Kankaanpää                                                                                         

 

 

Jalkinealan ammattitutkinto

Jantunen Satu, Mikkeli

Kontinen Katriina, Mikkeli

Länsivuori Kare, Helsinki

Piipponen Hanna, Tampere

Pirttiniemi Katja, Tampere

Turppo Ville, Mikkeli

 

 

Laitoshuoltajan ammattitutkinto

Haka Pirjo, Karvia

Munkki Jelena, Ulvila

Pajunen Jaana, Kankaanpää

Vähäsantanen Aila, Kankaanpää

 

 

Perhepäivähoitajan ammattitutkinto

Hautala Marja, Karvia

Hepokorpi Hanna, Sastamala

Kaunismäki Sanna, Eurajoki

Kuusinen Sonja, Kankaanpää

Kuusisto Anne, Kankaanpää

Lilja Katja, Kankaanpää

Luomala Taru, Uusikaupunki

Rajasalo Sarianna, Ikaalinen

Rajasalo Susanna, Tampere

Virkki Sanna, Sastamala        

 

 

Ravintolakokin ammattitutkinto

Eerola Kaisa, Sastamala

Friimäki Emilia, Parkano

Mäkinen Petri, Pori

Toivonen Säde, Pori

Tommilammi Päivi, Pori

 

 

Suurtalouskokin ammattitutkinto

Koskela Eija, Pori

Tuulensuu Anne-Maria, Kankaanpää

 

 

Talonrakennusalan ammattitutkinto

Lähteenmäki Jani, Kokemäki

Sillanpää Jari, Kankaanpää

 

 

Tarjoilijan ammattitutkinto

Rosenqvist Jaana, Kokemäki

 

 

Varaosamyyjän ammattitutkinto

Maja Niko-Petteri, Pori

 

 

Yrittäjän ammattitutkinto

Hirvelä Kimmo, Eura

Hulmi Janne, Säkylä

Ketonen Kim, Nakkila

Kirra Leila, Ulvila

Koivisto Petri, Säkylä

Kuusisto Mika, Kankaanpää

Marjamäki Annastiina, Eura

Mikola Johanna, Harjavalta

Mäkinen Matti, Kankaanpää

Pietilä Kari, Kokemäki

Raittinen Marika, Eura

Rostedt Milla, Ulvila

Suontausta Hanna, Harjavalta

Torpo Anne-Mari, Rauma

Viljanen Mari, Eura

 

 

Kaupan esimiehen erikoisammattitutkinto

Kuusinen Laura, Pori

Tamminen Vilma, Pori

Willman Pia, Pori

 

 

Talonrakennusalan erikoisammattitutkinto

Anttila Kalle, Kankaanpää

Hakasalo Pekka, Kankaanpää

Heininen Juha, Kankaanpää

Karvanen Jukka, Kankaanpää

Koivuniemi Aki, Kankaanpää

Ojala Ilmo, Kankaanpää

Santasalo Markku, Kankaanpää

 

 

Vanhustyön erikoisammattitutkinto

Kallio Merja, Merikarvia

Luukkonen Anne, Pori

Metsola Satu, Kihniö

Ruohoniemi Hannele, Kauhajoki

Tapanainen Jutta, Kaskinen

 

 

Yritysjohtamisen erikoisammattitutkinto

Niemi Jaakko, Pori

Suojanen Teija, Eura

Väliä Päivi, Rauma

  

 

Sataedu Kokemäki 

  

Autoalan perustutkinto, ajoneuvoasentaja 

Harjunen Sami, Eura 

Heinimaa Jesper, Kokemäki 

Kastrioti Florian, Harjavalta 

Koivunen Martti, Eura 

Kulmala Markku, Sastamala 

Kuoppala Ville, Eura 

Laaksonen Niko, Kokemäki 

Lahti Jukka-Pekka, Säkylä 

Laine Aki, Säkylä 

Lehtimäki Ville, Eura 

Lehto Jesse, Eura 

Marjanen Jukka, Eura 

Muhonen Valtteri, Säkylä 

Myllymäki Eetu, Kokemäki 

Männistö Eetu, Säkylä 

Sainio Topias, Eura 

Setälä Sami, Harjavalta 

Vatja Juuso, Eura 

  

Hiusalan perustutkinto, parturi-kampaaja 

Ranta Johanna, Pori 

  

Hotelli-, ravintola- ja catering-alan perustutkinto, kokki 

Iltanen Riikka, Eura 

Lahtinen Heli, Kokemäki

Ruusela Niko, Kokemäki 

Sillanpää Sanna, Huittinen 

Toivonen Matilda, Säkylä 

Tolvanen Tomi, Harjavalta 

Välikangas Alexandra, Harjavalta 

  

Hotelli-, ravintola- ja catering-alan perustutkinto, tarjoilija 

Suutari Noora, Kokemäki 

Mäkelä Emilia, Nakkila 

  

Kauneudenhoitoalan perustutkinto, kosmetologi 

Hakala Anne-Maj, Kurikka

Jaskari Netta, Pori

Jokinen Sini, Eura

Kuusela Iida, Harjavalta

Ketonen Jasmiina, Harjavalta

Lehtinen Soile, Ulvila

Mäntylä Nea, Pori

Laaksonen Liisa, Kristiinankaupunki

Nieminen Janika, Eurajoki

Rae Karoliina, Pori

  

Kone- ja metallialan perustutkinto, koneistaja  

Teemu Kallio, Säkylä

 

Kone- ja metallialan perustutkinto, levyseppähitsaaja 

Jaansalu Jesse, Kokemäki 

Juutilainen Niko, Kokemäki 

Mäkinen Severi, Eura 

  

Kiinteistöpalvelujen perustutkinto, kiinteistönhoitaja 

Kavander Jesse, Kokemäki 

Pelkonen Elias, Kokemäki 

 

  

Käsi- ja taideteollisuusalan perustutkinto, artesaani 

Haatela Emilia, Rauma 

Kallio Sari, Pori 

Karvonen Essi, Eura 

Koota Hanna, Pori 

Lehto Milja, Pori 

Liukkonen Anne, Pori 

Luotonen Helka, Rauma 

Mäkinen Tiina, Pori 

Rasi Minna, Pori 

Uusimaa Marja, Kokemäki 

  

Logistiikan perustutkinto, yhdistelmäajoneuvonkuljettaja 

Lehtonen Janne, Nakkila 

Mäkelä Fanny, Huittinen 

Nurmi Antti, Eura 

Rantala Risto, Säkylä 

Yli-Huhtala Ville, Kokemäki 

  

Rakennusalan perustutkinto, talonrakentaja 

Eskola Jani, Harjavalta 

Eskonniemi Jami-Elmeri, Nakkila 

Hakkarainen Leevi, Eura 

Henriksson Oskari, Eura 

Kolminniemi Aleksi, Harjavalta 

Lahti Ari, Harjavalta 

Lahti Mauri-Matti, Harjavalta 

Malmi Kristian, Säkylä 

Mikkonen Joonas, Eura 

Nieminen Aleksi, Kokemäki 

Nousiainen Valtteri, Harjavalta 

  

Sähkö- ja automaatiotekniikan perustutkinto, sähköasentaja 

Aerikkala Matias, Eura 

Alho Kasperi, Eura 

Haraholma Tomi, Harjavalta 

Helminen Janne, Säkylä 

Järvinen Niko, Huittinen 

Kalsi Esko, Huittinen 

Katavisto Tommi, Säkylä 

Kivineva Toni, Säkylä 

Lavonius Veikka, Kokemäki 

Mäkinen Mikko, Kokemäki 

Pihlava Ossian, Säkylä

Tapper Sami, Kokemäki 

Touronen Juhani, Säkylä 

Vatka Samuel, Eura 

  

Sähkö- ja automaatiotekniikan perustutkinto, automaatioasentaja ja sähköasentaja 

Heinonen Miko, Säkylä 

Heiska Severi, Säkylä, yo 

Peltonen Lassi, Säkylä, yo 

Pluuman Joonas, Huittinen 

Tuominen Anttoni, Säkylä, yo 

 

Myynnin ammattitutkinto

Halmi Hanna, Eura

Heino Marja-Leena, Eura

Juntunen Mervi, Köyliö

Kankaanpää Susanna, Oripää

Kirselä Virve, Rauma

Kärkäinen Mari, Loimaa

Partanen Anja, Pori

Päivärinta Anni, Ulvila

Pöyri Anette, Huittinen

Seppälä Elina, Pori

Silvonen Leena-Elina, Harjavalta

Vesterbacka Jouko, Eurajoki

 

 

Sataedu Nakkila 

  

Audiovisuaalisen viestinnän perustutkinto, media-assistentti, elokuva- ja tv-alan assistentti 

Al-Shimmari Beniin, Harjavalta 

Fyhr Emmi-Lotta, Nakkila 

Helin Sanna, Pori 

Kynsilehto Riku, Pori 

Mikkola Juho-Erik, Ulvila 

Parviainen Liv, Nakkila 

Peltonen Maija, Pori 

Tienari Werneri, Ikaalinen 

Toivonen Mari, Pori 

  

Audiovisuaalisen viestinnän perustutkinto, media-assistentti, tietokoneanimaatio ja pelit  

Kurtti Esa, Nakkila 

Kynsilehto Rebekka, Pori 

Lundgren Amanda, Pori 

Mustaniemi Niina, Pori 

  

Kuvallisen ilmaisun perustutkinto, kuva-artesaani, graafinen suunnittelu 

Kallionkieli Emilia, Kankaanpää 

Korjula Riina, Kankaanpää 

Kumlander Laura, Eura 

Luonsinen Kira, Nakkila 

Peltomäki Leevi, Turku 

Peltonen Rosa, Pori 

Virtanen Ville, Mynämäki 

 

 

Sataedu Ulvila 

 

Autoalan perustutkinto, ajoneuvoasentaja 

Aalto Kristian, Pori 

Abdullah Raul, Pori 

Ahokannas Oskari, Nakkila 

Aikala Matias, Ulvila 

Airaksinen Janne, Ulvila 

Hakala Eino, Nakkila 

Koski Aleksi, Pori 

Koskinen Kalle, Ulvila 

Lahtinen Rico, Nakkila 

Pajamäki Jere, Ulvila 

Pentikäinen Jose, Pori 

Ruis Roope, Nakkila 

Rönni Roni, Ulvila 

Tuominen Santeri, Ulvila 

Tuominiemi Topias, Nakkila 

Ukkonen Kristian, Nakkila 

  

Hotelli-, ravintola- ja catering-alan perustutkinto, kokki 

Honkala Jami, Pori 

Karjalainen Ville, Pori 

Nurminen Katariina, Nakkila 

Tuominen Agda, Pori 

  

Kiinteistöpalvelujen perustutkinto, kiinteistönhoitaja 

Toivonen Eemil, Säkylä 

Virtanen Toni, Pori 

  

Kone- ja metallialan perustutkinto, koneistaja 

Nurminen Milla, Pori 

  

Kone- ja metallialan perustutkinto, kunnossapitoasentaja 

Järvinen Toni, Ulvila 

Kivimäki Kalle, Nakkila 

Koskinen Jake, Ulvila 

Mastomäki Niko, Pori 

Valkoma Jori, Pori 

  

Matkailualan perustutkinto, matkailupalvelujen tuottaja 

Kekki Lotta, Pori 

Telin Suvi, Pori 

Vesterholm Jasmin, Pori 

Ylikoski Sofia, Siikainen 

  

Rakennusalan perustutkinto, talonrakentaja 

Belov Aleksei, Pori 

Hakanpää Eemil, Ulvila 

Hakopuro Ville-Markus, Ulvila 

Hellstén Kalle, Ulvila 

Iltanen Mikael, Ulvila 

Käiväräinen Aleksi, Ulvila 

Levomaa Mithra, Harjavalta 

Rasmus Dmitri, Ulvila 

Räsänen Dimitri, Ulvila 

Saarinen Rasmus, Ulvila 

Sumia Saku, Pori 

Valla Mikael, Nakkila 

  

Sähkö- ja automaatiotekniikan perustutkinto, sähköasentaja 

Cerón Robayo Pablo, Pori 

Hannula Roope, Pori 

Iiliäinen Aleksi, Ulvila 

Joukamaa Konsta, Ulvila 

Kabçak Semih, Pori 

Kaijanen Petteri, Nakkila 

Koskela Juuso, Pori 

Kuusimaa Niko, Ulvila 

Laukamo Niklas, Ulvila 

Lehtonen Aapo, Ulvila 

Männistö Jere, Pori 

Männistö Niklas, Ulvila 

Pajamäki Jarno, Ulvila 

Räikkönen Eetu, Ulvila 

Santaoja Niko, Ulvila 

Seppälä Niilo, Ulvila 

Sirkiä Riku, Pori 

Tyni Matias, Pori 

Vääräkoski Roope, Ulvila 

  

Tieto- ja tietoliikennetekniikan perustutkinto, ICT-asentaja 

Assaphap Anttoni, Pori 

Elo Benjami, Ulvila 

Eräpuro Jonne, Ulvila 

Haanpää Santeri, Ulvila 

Hietikko Eetu, Ulvila 

Isoviita Aaron, Ulvila 

Kalliomäki Markus, Pori 

Kiviniemi Tuomas, Jämijärvi 

Laine Rauli-Pekka, Nakkila 

Nurminen Petrus, Eurajoki 

Ormak Ott, Ulvila 

Perämaa Aleksi, Ulvila 

Pitkänen Tommi, Ulvila 

Savikoski Markus, Pori 

Suominen Samu-Oskari, Ulvila 

Vuori Kalle, Ulvila 

Väliluoma Uuno, Ulvila 

Wagner Hans, Ulvila