Opiskelijavalinnat julkaistu, tervetuloa uudet opiskelijat!

Kevään yhteishaussa valittujen hakijoiden nimet on julkaistu, ja opinnot odottavat. Julkaisemme alla kaikkien nimensä julkaisuun luvan antaneiden opiskelijoiden nimet. Tervetuloa Sataeduun!

Lisätietoja opiskelupaikan vastaanottamisesta saa kotiin tulevasta kirjeestä. Opiskeluun voi tutustua etukäteen Opiskelijan oppaastamme.

Jos jäit vielä ilman opiskelupaikkaa, ota yhteyttä opoihimme.

 

SATAEDU HUITTINEN

LOGISTIIKAN PERUSTUTKINTO

Elo Anselmi

Filander Jonne

Hanhilammi Matias

Heino Veeti

Heinonen Eetu

Hämäläinen Hugo

Juhala Niki

Leinonen Jenni

Mäenpää Matias

Mäkelä Matias

Määttänen Vertti

Rantala Rasmus

Reko Valtteri

Soranko Arttu

Teiksala Juuso

Toivonen Elias

Tripolski Dmitri

Vieno Jere

 

SATAEDU KANKAANPÄÄ

AUTOALAN PERUSTUTKINTO

Ahonen Mikael

Bockström Oliver

Dahl Tino

Heino Oskari

Laino Kasperi

Niemi Roni

Norkio Matti

Ohraluoma Eelis

Ruokoski Onni

Tuisku Nenna

 

HIUS- JA KAUNEUDENHOITOALAN PERUSTUTKINTO

Haapanen Laura

Hynynen Ellamaria

Jansson Thea

Kamppi Katja

Kierikka Mira

Koivunen Adele

Kortteus Milja

Koskensalo Karoliina

Kuusela Heli

Laurila Enna

Lindroos Nea

Lust Andrea

Niemi Jenny

Nortula Isabella

 

KONE- JA TUOTANTOTEKNIIKAN PERUSTUTKINTO

Ala-Kantti Kimi

Ritakorpi Aleksi

Salomäki Mikael

Setälä Jessica

Viita Jasper

 

LIIKETOIMINNAN PERUSTUTKINTO

Kosonen Eevi

Laitila Miisa

Nordlund Laura

Salomäki Emilia

 

RAKENNUSALAN PERUSTUTKINTO

Hakkarainen Jami

Harjunen Tino-Petteri

Järvenpää Petra

Järvinen Arttu

Karjalainen Jami

Knuutila Tomi

Kotilehto Kristo

Laihokari Jonne

Mäensivu Mirka

Ojala Rene

Rozdolski Eerik

Räsänen Aleksi

Söderlund Arttu

 

RAVINTOLA- JA CATERING-ALAN PERUSTUTKINTO

Karonen Lotta

Koskinen Kristian

Kuusniemi Julia

Lounasvaara Elli

Puromies Martta

Rajala Essi

Riihilahti Ira

 

SOSIAALI- JA TERVEYSALAN PERUSTUTKINTO

Ahokangas Anceliga

Ansaharju Sanni

Anttila Pinja

Harjula Carita

Harjuntausta Hannele

Hautamäki Rita

Heittola Milja

Koivisto Susanna

Lamminmäki Iiris

Manninen Aleksiina

Manninen Veera

Ojala Sara

Santanen Milja

Tuomi Unna-Lotta

Tähkänen Nelli

Valle Tinka

Vartiamäki Jade

Viljanen Oona-Eveliina

 

SÄHKÖ- JA AUTOMAATIOALAN PERUSTUTKINTO

Harju Niko

Hietikko Aada

Iivonen Jore

Isokallio Elias

Karilainen Max

Koivunen Halla

Kukkumäki Rasmus

Lahti Joonas

Luostarinen Matias

Mäkinen Tommi

Norkio Niko

Rajala Niko

Rautiainen Juho

Saloharju Elias

Tunkkari Juho

Wasse Anre

Vikki Jaakko

 

SATAEDU KOKEMÄKI

AUTOALAN PERUSTUTKINTO

Haataja Joni

Harjunen Joona

Heinonen Aleksi

Heiskanen Mikael

Koskinen Perttu

Laine Matias

Makkonen Niina

Mäkinen Jani

Nurminen Eetu

Palomäki Tessa

Sandelin Rasmus

Suominen Timo

Takku Matias

Tuominen Salla

Uusitalo Susanna

Ylinen Eetu

 

HIUS- JA KAUNEUDENHOITOALAN PERUSTUTKINTO

Fagerdahl Topias

Heikkilä Elina

Heinonen Julia

Heliluoto Henriikka

Huhdanmäki Iina

Kleemola Iina

Lintonen Sara

Männistö Helmi

Nakolinna Micaela

Palonen Piritta

Pihlavirta Sofia

Rintamäki Kati

Saarinen Linnea

Sorjamäki Johanna

Takku Alisa

Viitanen Jenni

 

KONE- JA TUOTANTOTEKNIIKAN PERUSTUTKINTO

Alkumaa Niko

Holm Toni

Jalonen Jami

Kinkku Viljami

Lehtonen Arttu

Peltonen Ronja

Prykäri Niko

Stenroos Jesse

Tulonen Tatu

Yli-Huhtala Jarkko

 

PUHTAUS- JA KIINTEISTÖPALVELUALAN PERUSTUTKINTO

Kukkonen Daniel

Paavilainen Lassi

 

RAKENNUSALAN PERUSTUTKINTO

Isokorpi Eetu

Lehtotie Niklas

Manner Mika

Manninen Turo

Mäkelä Onni

Mäkitasku Niko

Männistö Niklas

Rakkolainen Arttu

Rosendahl Joonas

Saranpää Henna

Suittio Valtteri

Teini Matias

Vandell Meeri

Viskari Elmeri

 

RAVINTOLA- JA CATERING-ALAN PERUSTUTKINTO

Alkumaa Jenny

Heinola Susanna

Helminen Jemina

Korpisaari Fanny

Löfqvist Emmi

Mäkinen Ida

Rautavirta Viivi

Rinne Tiia

Ruusela Jenni

Tirronen Nea

Vikkula Liida

 

SOSIAALI- JA TERVEYSALAN PERUSTUTKINTO

Hakanen Weera

Ketonen Ilona

Lahtinen Jasmin

Lavonen Iida-Sofia

Lumijärvi Vilma

Paldan Natalie

Salmi Katriina

Sillanpää Sari

Simberg Reea

Sündema Sünne

Takala Saara

Tuomiaho Jenni

Vainio Nea

Valtonen Katariina

Vesalainen Emma

Viljanen Tipsinee

Virtanen Elli-Noora

Vuorisalo Sara

 

SÄHKÖ- JA AUTOMAATIOALAN PERUSTUTKINTO

Anttila Valtteri

Eskola Veli-Pekka

Harjunpää Saara

Heinonen Mikko

Into Juuso

Jalonen Eetu

Kestinmäki Janne

Lindholm Niklas

Mäkitalo Rasmus

Pakkala Valtteri

Riento Waltteri

Rinne Elias

Salmi Jesse

Salovaara Santeri

Vesterinen Nico

 

TAIDETEOLLISUUSALAN PERUSTUTKINTO

Ojala Rosa

Varis Janita

Virtanen Emma-Maria

 

SATAEDU NAKKILA

KUVALLISEN ILMAISUN OSAAMISALA (MEDIA-ALAN JA KUVALLISEN ILMAISUN PERUSTUTKINTO)

Alajärvi Viljam

Lehtonen Jasmin

Mäkelä Melina

Pentinmäki Julius

Rantala Sanni

 

MEDIA-ALAN JA KUVALLISEN ILMAISUN PERUSTUTKINTO

Aro Aleksi

Aro Anni

Gokkanen Milan

Hakanpää Netta

Heikkilä Henri

Jaakonsaari Oskari

Kivikoski Eetu

Kuljukka Joni

Laatu Saga

Lehtonen Suvi

Mäki Martti

Nevala Sanja

Perkiö Elena

Taipale Susanna

Tähtinen Joel

Uimonen Maximus

 

SATAEDU ULVILA

AUTOALAN PERUSTUTKINTO

Eriksson Jonatan

Heikkinen Romeo

Ihalainen Aleksi

Korhonen Lauri

Manninen Iida

Rajala Lauri-Elmeri

Rajala Rami

Ruuska Niki

Stenfors Joonatan

Tukiainen Lassi

Tuominen Asser

Wallin Mikael

Viinamäki Elia

 

KONE- JA TUOTANTOTEKNIIKAN PERUSTUTKINTO

Aalto Henrik

Dresvyankin Daniel

Evesti Aleksi

Koskela Markus

Nieminen Matias

Viitala Toni

 

PUHTAUS- JA KIINTEISTÖPALVELUALAN PERUSTUTKINTO

Lindroos Veeti

Kivivuo Eetu

Peltola Jonna

 

RAKENNUSALAN PERUSTUTKINTO

Dorociak Aldin

Hellsten Tony

Kaleva Alisa

Koivula Antti

Lehti Kristian

Mäkelä Martin

Olshin Jukka

Rastas Roni

Rezai Jävad

Rosendahl Tuomas

Virtanen Vili-Verneri

 

RAVINTOLA- JA CATERING-ALAN PERUSTUTKINTO

Joensivu Inka

Koskinen Emilia

Kunnas Elmeri

Metso Rasmus

Männistö Teemu

Palmroth Rebekka

Roininen Veikko-Pekka

Tikka Rolle

Vanhanen Vertti

Yli-Anttila Jesse

 

SÄHKÖ- JA AUTOMAATIOALAN PERUSTUTKINTO

Elo Saku

Halonen Daniel

Laine Roosa

Prusti Samuel

Pärssinen Juho

Ranta Juho

Seppänen Salli

Viitakoski Miikka

 

TIETO- JA TIETOLIIKENNETEKNIIKAN PERUSTUTKINTO

Aaltonen Roni

Hulkkonen Tinka

Jussila Eetu

Kivini Derek

Leino Jessica

Puputti Onni

Rinne Santeri

Räty Rasmus

Tommila Juhani