Siirry sisältöön
Palaa takaisin Ajankohtaista listaukseen

Onnittelemme ammattiin valmistuneita ja osaamistaan vahvistaneita ammattilaisia

Lasten ja nuorten kasvatuksen ja hoidon osaamisala:

Koivisto Kreetta, Kankaanpää

Sataedusta on valmistunut syyskauden aikana yli 430 tutkinnon suorittanutta oman alansa ammattilaista. Heidän lisäkseen moni on täydentänyt osaamistaan eri koulutuksilla. On siis aika onnitella.

Rehtori Anne Laine toteaa valmistuneiden selvinneen koronapandemian aiheuttamista haasteista, jotka ovat konkretisoituneet etäpainotteisena opiskeluna sekä itseopiskelun määrän merkittävänä kasvuna.

– Opiskelijat ovat vaikeista ajoista huolimatta menestyneet erinomaisesti opinnoissaan. Kiitos tästä kuuluu kaikille ammatillisen koulutuksen tutkintoista valmistuneille, Sataedun ammattitaitoiselle henkilöstölle sekä työ- ja harjoittelupaikkojen edustajille, Anne Laine kiittää.

Alla näet kaikki Sataedun syyskautena valmistuneet. Toimipaikat, tutkinnot ja valmistuneet ovat aakkosjärjestyksessä. Sosiaali- ja terveysalan koulutuksissa tutkinnoissa on huomioitu suoritettu osaamisala sekä tutkinnon osien suorittajat.

Sataedu Harjavalta

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, lähihoitaja

Ikääntyvien hoito ja kuntoutuminen
Adoracion Gary, Hyvinkää
Africa Amabeth,Laitila
Aggac Laarni, Lohja
Alamäki Eija, Harjavalta
Alvaro Jean, Helsinki
Amorin Rennymar, Espoo
Angue Jazelle, Kuopio
Apolona Judy, Vantaa
Aquino Diane, Espoo
Arvilommi Sanja, Kotka
Bacungan Jennifer, Espoo
Baldino Donah, Lohja
Bayan Evelyn, Ristijärvi
Benitez Hannah, Espoo
Benter Karla, Vantaa
Beray Jumilyn, Rovaniemi
Bergholm Krista, Lieto
Bien Herzon, Salla
Bumidang Loida, Lohja
Cabral Jr Eduardo, Hyvinkää
Cano Mercedes, Laitila
Caparas Jumar, Espoo
Cas Sheila, Kajaani
Cloa Fe, Pori
Cornista Angelica, Kajaani
Coteng Jane, Kempele
Cruz Rafael, Hyvinkää
Daroy Jashmin , Ranua
David Sherrydan, Vantaa
Dayo Beniece, Helsinki
Dela Rosa-Harell Ruby, Lohja
De Los Santos Myla, Mäntsälä
Del Rio Vida, Utajärvi
Deogracias Paul, Helsinki
Domalleg Maria, Espoo
Duran Judith, Helsinki
Dusabe Providence, Vantaa
Echave Marc, Espoo
Enojo Catrina, Karkkila
Estigo Joniry, Hämeenlinna
Fajarillo Dynah, Espoo
Ferre Mary, Salla
Flandez John, Lohja
Flores Louanne, Helsinki
Francisco Mark, Kokkola
Franco Keufel, Ylitornio
Galon Shairene, Ristijärvi
Gayad Justo, Rovaniemi
Greus Kalle, Turku
Guevarra Glenna Fe, Hattula
Guinsad Jannette, Jyväskylä
Henson Mary, Vantaa
Hyppönen Nelli, Järvenpää
Javar Roanne, Raahe
Joaquin Adrian, Turku
Jose Paola, Helsinki
Kautto Minna, Jämijärvi
Kivelä Katri, Kokemäki
Kis-Even Melvin, Espoo
Labausa Fatima, Hyvinkää
Lacaden Laarmie, Haapavesi
Ladeon Joy, Espoo
Langco Janet, Rovaniemi
Lapena Daifylyne, Lohja
Lawagey Diana, Ranua
Legayada Ernest, Turku
Lehtinen Monika, Turku
Loberes Kenny, Puolanka
Lopez Christine, Ylitornio
Lubay Charmaine, Siilinjärvi
Luclucan Frician, Oulu
Luis Aprilyn, Espoo
Luis Julius, Hyvinkää
Magno Jasmin, Lahti
Maltchikova Angelina, Kotka
Mamaril Steffi, Raahe
Mananes Jenifer, Vantaa
Mangangey Beth, Lohja
Manodon Jovielyn, Oulu
Manodon Maricar, Oulu
Manuntag Rowell, Espoo
Martinez Mark, Lohja
Mendoza Richy, Kokkola
Nadura Grace, Hyvinkää
Naval Mary, Jyväskylä
Ocyaden Romelyn, Heinola
Onil Rose, Heinola
Orquiola Donita, Kokkola
Pacya Diana, Lohja
Pajao Rhoda,Espoo
Palisada Gemma, Espoo
Partanen Janna, Kaarina
Piittala Valtteri, Pori
Pila Raymund, Salla
Prayco Shamila, Helsinki
Rabot Dexter, Espoo
Raguro Jennifer, Jyväskylä
Ramo Goldalin, Hattula
Rauhamaa Kati, Espoo
Reganit Mae, Mäntsälä
Rentillo Marcela, Espoo
Reoveros Elainne, Helsinki
Reyes Jusel, Espoo
Rogowska Magdalena, Huittinen
Salmo Tiina, Vantaa
Salonius Riikka, Pori
Sampilo Johara, Karkkila
Sarte Mara, Salla
Sasang Jelyn, Jyväskylä
Setälä Outi, Eura
Srisuwan Kaewmanee, Harjavalta
Soronel Roselyn, Helsinki
Sucdad Amarantha, Espoo
Tacloy Julius, Rovaniemi
Tagibos Jonathan, Jyväskylä
Tangpuz Liza, Salla
Tuazon Lloyd, Haapavesi
Tubiera Marco, Espoo
Uy Irman, Helsinki
Victoria Gian,Kuopio
Villanueva Bregg, Oulu
Villanueva Karen, Puolanka
Virtanen Susanna, Huittinen
Välimäki Susanna, Pori
Wong Juan, Kuopio
Ylijoki Milla, Pori
Yodong Gretel, Jyväskylä
Äijänen Jenni, Pori

Lasten ja nuorten kasvatus ja hoito
Hella Hanna, Pori
Hakala Miika, Kokemäki
Heinonen Marika, Sastamala
Koivisto Minna, Ulvila
Luiro-Halonen Kati, Ulvila
Viitala Niina, Pori
Voutilainen Tanja, Huittinen

Mielenterveys- ja päihdetyö
Hakala Mika, Turku
Jylkkä Mika, Haapajärvi
Kalin Taija, Kankaanpää
Kinnarinen Seppo, Haapajärvi
Laurila Tuuli, Rauma
Maanawadu Joni, Pori
Pirhonen Pertti, Pori
Salonen Eeva, Harjavalta

Sairaanhoito ja huolenpito
Haapio Susanna, Eura
Lahtinen Kai, Pori
Lehto Emma-Lotta, Eura
Meszaros Bernadett, Säkylä
Vahtera Anna, Pori

Vammaistyö
Aro Piia, Rauma
Jylhä Mari, Ulvila
Kivero Minna, Nakkila
Laaksila Jussi, Pori
Luotonen Leila, Pori
Mattila Jonna, Eura
Meriläinen Roosa, Ulvila
Nurminen Sanna, Sastamala
Puolamäki Jarno, Pori
Torkki Sirkku, Kiukainen
Vilen Eevamaria, Ulvila

Hoiva-avustaja -koulutus
Laine Pia, Harjavalta

Lähihoitaja, uuden osaamisalan suorittaneet
Lasten ja nuorten kasvatus ja hoito
Jalonen Johanna, Ulvila
Pohjola Jenny, Pori
Ruotsalainen Tiia, Pori
Ulanen Susanna, Pori

Mielenterveys- ja päihdetyö
Alakoski Assi, Tampere
Saariniemi Sanna, Huittinen

Suunhoito
Ruohola Laura, Eurajoki

Vammaistyö
Hurula Anu, Eura
Itäluoma Satu, Eura
Jokinen Mari, Eura
Laimi Mira, Eura
Lehtinen Katriina, Rauma
Mäenrinta Hanna-Leena, Pori
Norrgrann Sonja, Harjavalta
Numminen Johanna, Eura
Skinnarla Marjukka, Rauma
Vahtola Johanna, Eura
Valtonen Sanna, Eura

Hieronnan ammattitutkinto

Mattila Nadja, Kankaanpää

Kasvatus- ja ohjausalan ammattitutkinto

Aflecht Suvi, Rauma
Fetula Johanna, Ulvila
Hirvonen Henna, Pori
Iisakkala Ida, Kankaanpää
Järvinen Taru, Huittinen
Lehtonen Annemari, Pori
Rajala Johanna, Siikainen
Rantala Jaana, Siikainen
Vartio Piia, Pori
Veikkola Anne, Sastamala

Kuntoutus-, tuki- ja ohjauspalvelujen erikoisammattitutkinto

Stenroos Laura, Pori
Valli Eveliina,Pori
Ylimäki Laura, Ulvila

Mielenterveys- ja päihdetyön erikoisammattitutkinto

Karimaa Janne , Pori
Kaukosalmi Eija, Pori
Kivelä Sari, Ulvila
Lehto Maarit, Parkano
Maliniemi Ellinoora, Rauma
Nissinen Tytti, Kitee
Sandberg Carita, Pori
Suntinen Saila, Ylöjärvi
Tamminen Oili , Laitila
Villanen Anni, Ulvila
Ålander Mari, Pori

Vanhustyön erikoisammattitutkinto

Heinä Heli, Turku
Hurme Pauliina, Ulvila
Kulmala Jaana, Eura
Männistö Kirsi , Säkylä
Purra Tuija, Oripää

Kuntoutus-, tuki- ja ohjauspalvelujen erikoisammattitutkinto, tutkinnon osa
Autismin kirjon henkilöiden osallisuuden ja hyvinvoinnin edistäminen

Ahola Annukka, Pori
Hirttiö Tiina, Pori
Mauriala Mari, Eura
Numminen Tanja, Pori
Pylväs Marko, Huittinen
Runola Erja, Merikarvia
Salminen Katja, Nakkila
Seppälä Miret, Kokemäki
Vastamäki Janina, Pori

Vanhustyön erikoisammattitutkinto, tutkinnon osa
Kuolevan ihmisen hoitaminen

Sjösten Kaisa, Hanko

Vanhustyön erikoisammattitutkinto, tutkinnon osa
Muistioireisen ikääntyneen ihmisen tukeminen

Aller Ann, Kemiönsaari
Häihälä Liisa, Kangasala
Järvenpää Tiina, Haapajärvi
Häkkänen-Heiskanen Erika, Joroinen
Kivistö Elina, Eura
Kivipensas Jarmo, Kuhmoinen
Lepola Nina, Hämeenkyrö
Linnashovi Suvi, Vehmaa
Mardle Tia, Espoo
Nikamaa Soile, Rovaniemi
Peltomäki Sari, Akaa
Sihto Elina, Kuhmoinen
Suckman Merja, Harjavalta
Tanhuala Anna, Kalajoki
Taponen Helena, Kuhmoinen
Törmä Piia, Parkano
Viitala Satu, Rauma
Vitikainen Minna, Pori

Sataedu Huittinen

Logistiikan perustutkinto, autonkuljettaja


Paldan Tony, Huittinen

Logistiikan perustutkinto, yhdistelmäajoneuvonkuljettaja

Aarinen Väinö, Sastamala
Hiljanen Santeri, Sastamala
Iijolainen Miikka, Pori

Asioimistulkkauksen ammattitutkinto

Chitthum Ingporn, Turku
Ekman Julia, Kouvola
Elo Viktoria, Tampere
Guuleed Maryan, Helsinki
Hayati Safaoddin, Salo
Sheikh Ahmed Salman, Vantaa
Streng Maria, Raasepori
Sun Xiaowen, Tampere
Zahedi Hadi, Turku

Kuljetusalan ammattitutkinto

Pahhomov Oleg, Kankaanpää
Stakhovskyi Maksym, Ulvila

Liiketoiminnan ammattitutkinto

Al-Hasnawi Nagla, Tampere
Aulakh Parminder, Tampere
Kamberska Nataliia, Rauma
Khalil Ahmed, Pori
Mirzaei Shaeqa, Tampere
Qaderi Marjina, Tampere
Seridji Romaissa, Tampere
Sosna Paulina, Rauma

Sataedu Kankaanpää

Autoalan perustutkinto, ajoneuvoasentaja

Ahopelto Waltteri, Kankaanpää

Hiusalan perustutkinto, parturi-kampaaja

Lust Andrea, Kankaanpää

Hius- ja kauneudenhoitoalan perustutkinto, kosmetologi

Kortteus Milja, Parkano
Majalahti Amanda, Karvia
Saarela Milla, Ylöjärvi

Kone- ja tuotantotekniikan perustutkinto, koneistaja

Hamppula Jere, Merikarvia
Niemenmaa Santeri, Karvia

Liiketoiminnan perustutkinto, merkonomi

Keinänen Jonne, Kankaanpää
Leppänen Nina, Isojoki
Salomäki Emilia, Parkano
Satu Vuorisalo, Pomarkku

Pintakäsittelyalan perustutkinto, maalari

Davidsson Marko, Kankaanpää
Elomaa Maria, Kankaanpää
Rantala Kirsi, Kankaanpää

Puhtaus- ja kiinteistöpalvelualan perustutkinto, toimitilahuoltaja


Erkina Natalia, Pori
Kallio Jutta, Pori
Laine Elise, Kankaanpää
Tuominen Henna, Sastamala

Rakennusalan perustutkinto, talonrakentaja

Haapanen Juuso, Kankaanpää
Hietalahti Lauri, Pori
Laikkoja Topias, Kankaanpää

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, lähihoitaja

Lasten ja nuorten kasvatus ja hoito
Ahopelto Heidi, Kankaanpää
Kivi Maarit, Kankaanpää
Lammi Sanna, Kankaanpää
Lindroos Jenni, Kankaanpää
Rinneheimo Elisa, Parkano
Salokangas Maija, Pomarkku

Sairaanhoito ja huolenpito
Harju Juha, Ikaalinen
Kortesluoma Päivi, Kankaanpää
Kukkumäki Erja, Kankaanpää
Leppänen Heli, Jämijärvi
Maakylä Maria, Isojoki
Mattila Susanna, Kankaanpää
Puska Mia, Jämijärvi
Virtanen Sanna, Kankaanpää

Vammaistyö
Gonzalez Morales Yamila, Pomarkku
Halme Sanna, Jämijärvi
Kiviharju Alina, Kankaanpää
Viitala Hanna, Pori

Lähihoitaja, uuden osaamisalan suorittaneet
Lasten ja nuorten kasvatus ja hoito

Koivisto Kreetta, Kankaanpää

Talotekniikan perustutkinto, putkiasentaja

Karvinen Mikko, Kankaanpää
Tuuletare Karmo, Kankaanpää
Yli-Anttila Petri, Pori

Tekstiili- ja muotialan perustutkinto, suutari

Heard Hamish, Tampere
Heljävaara Heidi, Sastamala
Kantola Päivi, Sastamala

Hieronnan ammattitutkinto

Alm Heidi, Pori
Kauraoja Kira, Pori
Lamminmäki Ville, Kankaanpää
Lehtinen Terhi , Kankaanpää
Setälä Nea, Sastamala

Kasvatus- ja ohjausalan ammattitutkinto, perhepäivähoitaja

Kievesmäki Netta, Ulvila
Lähdekorpi Ege, Karvia

Liiketoiminnan ammattitutkinto

Anttila Henna, Karvia
Berezhna Maryna, Sastamala
Mihaylova Stanislava, Kankaanpää
Mikkilä Sari, Ulvila
Smedroos Ninni, Pori
Viitala Jaana, Kankaanpää

Lähiesimiestyön ammattitutkinto

Laine Tanja, Harjavalta
Nurmi Krista, Rauma
Suominen Laura, Rauma
Vuori-Viitala Sari, Pori

Puhtaus- ja kiinteistöpalvelualan ammattitutkinto, toimitilahuoltaja

Capones Jeriza, Nokia
Dahl Satu, Siikainen
Nurmi Kristiina, Siikainen
Oinonen Heljä, Kankaanpää
Pihlajaniemi Heidi, Kankaanpää
Raiskio Mari, Kankaanpää
Santanen Kaisa, Pori
Tiwac Melanie, Nokia

Ruokapalvelujen ammattitutkinto, ravintolakokki

Hassinen Sari, Pori
Hääl Margit, Jämijärvi

Talonrakennusalan ammattitutkinto

Asp Sami, Nakkila
Kivikari Jarno, Kankaanpää

Tekstiili- ja muotialan ammattitutkinto, suutari

Budenberg Nikolai, Nokia
Nattila Sanna, Kankaanpää
Nousiainen Simo, Jyväskylä

Yrittäjän ammattitutkinto

Ala-Uotila Anna-Kaisa, Pori
Heino Ritva, Sastamala
Kastinen Esko, Sastamala
Kääntee Pekka, Kokemäki
Laitolahti Toni, Kankaanpää
Naukkarinen Marko, Pori
Puomila Johanna, Sastamala

Jalkinealan erikoisammattitutkinto

Toivonen Aira, Savonlinna

Johtamisen ja yritysjohtamisen erikoisammattitutkinto

Antila Mari, Kankaanpää
Friman Leila, Kauhajoki
Halkivaha Minna, Loimaa
Keränen Kaija, Kaarina
Kiviluoma Ida-Lotta, Turku
Kotikivi Piia, Pori
Lehmonen Jenni, Vantaa
Lehti Niklas, Pori
Lindholm Kukka-Maaria, Hämeenlinna
Manninen Helena, Huittinen
Mäki Jani, Pori
Nisumäki Maija, Nurmijärvi
Nummisto Heli, Säkylä
Pakkanen Eeva-Maria, Kontiolahti
Vauto Janika, Ulvila

Tekstiili- ja muotialan erikoisammattitutkinto

Aho Henry, Kemi
Eronen Ari, Raasepori
Keinänen Kari, Kuopio
Klemola-Laaksonen Anu, Paimio
Koivuniemi Mikael, Helsinki
Lamminsivu Teija, Rovaniemi
Lavonen Tomi, Vantaa
Paso Petteri, Sastamala
Remes Hilla, Vantaa
Saloranta Jaana, Nurmijärvi
Virtanen Anu, Rovaniemi

Sataedu Kokemäki

Autoalan perustutkinto, ajoneuvoasentaja

Koskinen Perttu, Huittinen
Laine Matias, Eura
Mäkinen Jani, Kokemäki
Suominen Timo, Huittinen

Hius- ja kauneudenhoitoalan perustutkinto, kampaaja ja parturi

Palonen Piritta, Huittinen
Pihlavirta Sofia, Eura

Hius- ja kauneudenhoitoalan perustutkinto, kosmetologi

Jokinen Sari, Sastamala

Kauneudenhoitoalan perustutkinto, kosmetologi

Nurminen Eveliina, Harjavalta

Kone- ja tuotantotekniikan perustutkinto, asentaja

Iivonen Micke, Kokemäki

Kone- ja tuotantotekniikan perustutkinto, koneasentaja

Korhonen Mikael, Eura
Lindholm Teemu, Eura
Wihe Casper, Eura

Kone- ja tuotantotekniikan perustutkinto, levyseppähitsaaja

Sinkkonen Jasper, Eura

Käsi- ja taideteollisuusalan perustutkinto, artesaani

Elf Jonna, Kokemäki

Pintakäsittelyalan perustutkinto, maalari
Suominen Heta, Huittinen

Puhtaus- ja kiinteistöpalvelualan perustutkinto, kiinteistönhoitaja

Korpela Markus, Huittinen

Puhtaus- ja kiinteistöpalvelualan perustutkinto, toimitilahuoltaja

Haavisto Leena, Eura

Ravintola- ja catering-alan perustutkinto, kokki

Aaltonen Puangphaka, Säkylä
Nykänen Kanokwan, Kokemäki
Onishchuk Tamara, Eura
Ruusela Jenni, Kokemäki
Virtanen Nattaphorn, Eura

Ravintola- ja catering-alan perustutkinto, tarjoilija

Pasanen Jennifer, Harjavalta
Vahala Anni, Eura

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, lähihoitaja

Jalkojenhoito
Myllymäki Nella, Kankaanpää

Sairaanhoito ja huolenpito
Takala Saara, Huittinen

Sähkö- ja automaatioalan perustutkinto, sähköasentaja

Haapala Jarkko, Nakkila
Helminen Frans, Säkylä
Lavonen Lauri, Eura
Lind Roni, Pori

Sähkö- ja automaatioalan perustutkinto, automaatioasentaja ja sähköasentaja

Jokinen Iiro, Huittinen

Taideteollisuusalan perustutkinto, artesaani

Strand Christa, Pori
Vakula-Koski Margarita, Pori

Liiketoiminnan ammattitutkinto

Bifraden Nora, Huittinen
Edman Jenita, Harjavalta
Haapala Jonna , Kankaanpää
Halme Taru, Pori
Hannula Karoliina, Tampere
Heino Marja, Pori
Hohkala Johanna, Ulvila
Ilomäki Petri, Pori
Jalonen Pasi, Pori
Jaskari Anna, Kokemäki
Kurko Joona, Pori
Kuusikoski Anne, Ulvila
Laaksonen Tarjahelena, Kokemäki
Meriluoto Noora, Pori
Mikkola Joanna, Pori
Ruotsalainen Sarita, Pori
Saarinen Joanna, Vantaa
Salomaa Joonas, Pori
Suokanto Liisa, Kokemäki
Tuohimaa Maarit, Pori
Uusitalo Pauliina, Pori
Viita Ida, Pori
Vormisto Henni, Pori

Puhtaus- ja kiinteistöpalvelualan ammattitutkinto, toimitilahuoltaja

Alenius Ratree, Kokemäki
Al Sarraj Asmaa, Kokemäki
Aonkrathok Napaporn, Kokemäki
Azboy Nazli, Kokemäki

Sataedu Nakkila

Media-alan ja kuvallisen ilmaisun perustutkinto, Audiovisuaalisen viestinnän osaamisala, mediapalvelujen toteuttaja animaatio- ja peliala

Henttinen Santeri, Harjavalta
Sillanpää Nico, Pori

Media-alan ja kuvallisen ilmaisun perustutkinto, Audiovisuaalisen viestinnän osaamisala, mediapalvelujen toteuttaja, elokuva- ja tv-ala

Kinnunen Niko, Pori
Kuusisto Aino, Ulvila
Lehtonen Jasmin, Pori

Media-alan ja kuvallisen ilmaisun perustutkinto, Kuvallisen ilmaisun osaamisala, kuvallisen ilmaisun toteuttaja, graafinen suunnittelu

Suominen Essi, Kokemäki
Viitanen Eveliina, Nakkila
Viitanen Noora, Nakkila

Media-alan ja kuvallisen ilmaisun perustutkinto, Kuvallisen ilmaisun osaamisala, kuvallisen ilmaisun toteuttaja, valokuvaus

Virtanen Sade, Kokemäki

Sataedu Ulvila

Autoalan perustutkinto, ajoneuvoasentaja

Joukamaa Kasperi, Ulvila
Jönkkäri Jani, Pori
Lepistö Ville, Ulvila

Hius- ja kauneudenhoitoalan perustutkinto, kosmetiikkaneuvoja

Kuusela Heli, Pori

Kone- ja tuotantotekniikan perustutkinto, asentaja

Lahtiranta Jan, Pori

Kone- ja tuotantotekniikan perustutkinto, levyseppähitsaaja

Näveri Kristian, Pori
Söderling Niklas, Pori
Syrjälä Vertti, Nakkila

Kone- ja tuotantotekniikan perustutkinto, koneautomaatioasentaja

Pensas Juho, Ulvila

Puhtaus- ja kiinteistöpalvelualan perustutkinto, kiinteistönhoitaja

Kivivuo Eetu, Pori
Lammi Tomi, Harjavalta
Pajunen Mika, Pori
Reiju Timi, Ulvila
Turunen Lassi, Pori

Rakennusalan perustutkinto, talonrakentaja

Paasi Matias, Ulvila
Rasouli Amin, Pori

Ravintola- ja catering-alan perustutkinto, kokki

Akinci Hacer, Ulvila
Porri Sami, Pori

Sosiaali- ja terveysala perustutkinto, lähihoitaja


Ikääntyvien hoito ja kuntoutuminen
Agasild Annaliisa, Harjavalta
Chauhan Sweetiben, Pori
Nurmi Vilma, Pori

Sairaanhoito ja huolenpito
Airasmaa Tomi, Pomarkku

Suunhoito
Peltonen Veera, Pori

Hoiva-avustaja -koulutus
Beldjord Sari, Pori
Huhtakangas Tiina, Pori
Hämäläinen Henna, Pori
Komendantova-Viitanen Marta, Nakkila
Kulmala Tiina, Pori
Kuninkainen Maarit, Pori
Lindqvist Marja-Liisa, Pori
Puonti Jere, Pori
Rajamäki Joonas, Pori
Sulonen Carita , Nakkila
Vihlman Anne, Pori

Sähkö- ja automaatioalan perustutkinto, automaatioasentaja

Lehtonen Nelly, Pori
Raikisto Artturi, Nakkila
Lehtinen Kasperi, Huittinen

Sähkö- ja automaatioalan perustutkinto, sähköasentaja

Virtaniemi Saku, Eurajoki

Sähkö- ja automaatioalan perustutkinto, sähköasentaja ja automaatioasentaja

Fagerdahl Tero, Ulvila
Vylysh Oleksandr, Pori

Tieto- ja tietoliikennetekniikan perustutkinto, ICT-asentaja

Haapala Jyri-Petteri, Pori
Jalo Johanna, Ulvila
Tuomisalo Eemeli, Ulvila

Välinehuoltoalan perustutkinto, välinehuoltaja

Anttila Heini, Sastamala
Kauppinen Markus, Pori
Kotti Jonna, Eurajoki
Laurell-Rinne Miia, Pori
Nordman Hanna, Pori
Vesterholm Elina, Pori
Vuonokari Jenni, Pori


Palaa takaisin Ajankohtaista listaukseen