Palaa takaisin Ajankohtaista listaukseen

Onnittelut valmistuneille ja opinnoissaan edenneille! Katso Sataedusta valmistuneet opiskelijat täältä.

Onneksi olkoon kaikille valmistuneille ja opinnoissaan edenneille sekä kaikille teille, jotka olette työllänne ja kannustuksellanne tämän mahdollistaneet!

Kevätkauden aikana Sataedusta on valmistunut yli 400 ammatillisen perustutkinnon suorittanutta, noin 60 ammattitutkinnon suorittanutta ja 30 erikoisammattitutkinnon suorittanutta. 

Joukossa on myös yhdistelmätutkinnon eli samanaikaisesti ammatillisen perustutkinnon ja ylioppilastutkinnon suorittaneita sekä perustutkinnon laajemmin suorittaneita, ja näin kaksi tutkintonimikettä saaneita. Listallamme on myös jo aiemmin lähihoitajiksi valmistuneita ja nyt ammattitaitoaan uusilla osaamisaloilla laajentaneita sekä eri alojen tutkinnon osien suorittajia.

Listallemme on koottu valmistuneet toimipaikoittain ja tutkinnoittain aakkosjärjestyksessä.

    

Sataedu Harjavalta   

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, lähihoitaja        

Ikääntyvien hoito ja kuntoutuminen                   

Abbago Joseph, Lappajärvi                    

Amar Rizzi, Vantaa           

Apalis Jheazile, Espoo      

Bacdayan Janice, Vantaa 

Baday Adriano, Vantaa     

Bahingawan Shena, Joutsa                    

Botis Gemray, Hämeenlinna                  

Codod Arthur, Helsinki      

Dalluyon Charmie, Loviisa

Dela Rosa Sarah, Vantaa 

Duping Jona, Lappajärvi   

Espedido Sigrid, Vantaa   

Glade Ville, Pomarkku      

Gonzales Donna, Espoo   

Haylene Selencio, Espoo 

Heikkilä Katja, jämijärvi 

Hietikko Jessica, Kankaanpää                

Imperial Melody, Seinäjoki

Kandolin Moona, Pori

Kylä-Setälä Minna, Kokemäki                

Lavonen Tiina, Säkylä      

Limson Edelyn, Uusikaupunki                

Madronio Daryl, Hämeenlinna                

Mangili Lifly, Loviisa          

Moran Risberr, Kuopio      

Muzyka Anna, Kankaanpää   

Mäkelä Teemu-Petteri, Ulvila

Niemelä Valtter, Rauma                 

Nyman Emmi, Pori            

Odan Rodena, Joutsa       

Osmosalo Salla, Säkylä    

Padillo Joana, Vantaa       

Pagadut Stephen, Kuopio 

Papaevangelou Georgios, Pirkkala        

Pojas Mary, Lappeenranta

Salenius Jovelyn, Espoo

Tagtag Orville, Oulu          

Taguibos Ched, Helsinki   

Tala Rami, Kankaanpää   

Taniegra Cesar Jr., Oulu   

Thomas Mercedes, Espoo

Ticlao Sylvia, Vantaa         

Tiihonen Jana, Kuopio      

Tilcag Angel, Uusikaupunki 

Tuominen Riina-Maija, Rauma                   

Tuominen Sirkku, Pori

Vahlroos Suvi, Sastamala 

Villanueva Lenny, Lappeenranta            

Väkeväinen Raisa, Pori     

Lasten ja nuorten kasvatus ja hoito                   

Bergman Sanna, Pori        

Cavojská Petra, Nakkila    

Haanpää Jemina, Pori      

Koivisto Johanna, Ulvila    

Koivisto Jutta, Eura           

Koivisto Sofia, Harjavalta  

Kuusisto Taina, Kokemäki

Lammi Pauliina, Ulvila       

Mannila Minna, Harjavalta

Ojala Liisa, Pori

Pentilä Roosa, Pori           

Pietilä Marjo, Ulvila           

Rajala Matias, HarjavaltaSantanen Tiina, Ulvila

Silvennoinen Taru, Eura   

Sukari Liisa, Säkylä          

Syrjälä Riikka, Harjavalta  

Tamminen Tinja, Harjavalta                    

Mielenterveys- ja päihdetyö            

Hakala Sanna, Pori           

Honkimaa Ville, Oulainen

Huhtala Miia, Pori

Huhtanen Tuomas, Pori  

Hämäläinen Sanna, Pori   

Korhonen Anna, Lahti       

Laine Johanna, Pori          

Niemelä Niko, Lahti

Nordberg Laura, Pori          

Oliveira Marcelo, Pori        

Pajuniemi Juha, Kokemäki

Palin Mari, Pori                  

Rantanen Timo, Ylöjärvi    

Rintanen Teemu, Rauma  

Rosenqvist Eveliina, Kokemäki              

Säike Jirko, Pori  

Viitala Raisa, Kirkkonummi                 

Viljanen Laura, Pori           

Sairaanhoito ja huolenpito              

Aalto Maria, Kokemäki      

Björninen Severi, Harjavalta                   

Eskola Annika, Sastamala

Haraholma Minna, Harjavalta                 

Ijäs Isa, Kokemäki  

Kuusela Iida, Harjavalta          

Lainepää Minna, Säkylä   

Lampikoski Anette, Pori    

Lanne Topias, Eura           

Lehtotie Mira, Kokemäki   

Leija Hanna, Eura             

Löfgren Kirsi, Harjavalta    

Pekkala Anni, Pori             

Piipponen Carita, Ulvila     

Rantaniitty Marja, Huittinen                     

Riuttala Timo, Pori             

Ruotsalainen Marika, Rauma                 

Saine Sirpa, Pori               

Sarin Helmiina, Säkylä      

Viikilä Marjo, Pori              

Vanha-Honko Jenni, Kankaanpää          

Vammaistyö                   

Anttila Meri, Pori

Bryll-Osinska Olga, Rauma

Desierto Wilfred, Oulu

Halme Jenni, Pori       

Hautala Monruedee, Vantaa                   

Hiltunen Pirjo, Oulu           

Hirvikoski Tuija, Pori

Huhtala Jenna, Merikarvia         

Kuusisto Tanja, Merikarvia

Lemola Sari, Eura

Litja Anne, Joensuu Marjatsalo Susanna, Säkylä         

Pelkonen Tuula, Eurajoki  

Uusivirta-Jeynes Taija, Hämeenlinna 

Vähäkoski Sanna, Kankaanpää             

Tutkinnon osia suorittaneet            

Aaltonen Elisabet, Huittinen 

Ahonen Annika, Kankaanpää 

Alanen Nina, Kankaanpää                  

Alhonmäki Riikka, Kankaanpää  

Davidsson Emmi, Kankaanpää           

Eskola Jemina, Huittinen   

Heino Jaana, Kokemäki    

Heino Marianne, Huittinen 

Hiedo Kristiina, Eura         

Kangassalo Mia, Pomarkku 

Karjalainen Viivi, Pori                  

Katila Anne, Eura 

Kauppi Katriina, Säkylä             

Kivistö Carita, Säkylä        

Koski Susanna, Säkylä     

Laine Miila, Ulvila              

Lamminen Elina, Huittinen

Leijon Anne, Säkylä

Luoti Annika, Sastamala   

Malkakorpi Reetta, Säkylä

Mäenpää Jonna, Eura

Mäenpää Tiina, Eura

Mäkelä Pirjo, Eura

Männistö Veera, Eura       

Nevanpää Heljä, Pori        

Pasanen Vilma, Pori 

Peltola Arja, Säkylä      

Peltonen Sanna, Pori

Perttu Sanna, Eura         

Pihlaja Jaana, Huittinen    

Pihlava Niina, Sastamala 

Poikonen Liisa, Säkylä 

Rekola Jenna, Nakkila

Rintamaa Elina, Harjavalta      

Roots Katrin, Pöytyä         

Rosenberg Sari, Harjavalta                    

Rosvall Mira, Huittinen  

Räntilä Johanna, Säkylä

Salonoja Marjut, Harjavalta    

Soikkeli Heli, Sastamala   

Suomela Ann-Marii, Huittinen 

Suominen Karoliina, Pori

Touronen Mari, Säkylä                

Tuominen Marianne, Säkylä                   

Turpela Tuula, Rauma      

Tuulensuu Tuire, Kankaanpää               

Vovnyuk Nataliia, Huittinen                     

Vuorinen Emmi, Sastamala                    

Wirtanen Taisia, Laitila      

Yakimovska Daniela, Rauma 

Yli-Pietilä Anu, Eura                

Åkerlund Katarine, Sastamala  

              

Hoivatyön avustaja      

Kiikkala Kirsi, Huittinen      

Kiviranta Irina, Huittinen

Ohra-Aho Raimo, Karvia   

Saarinen Reija, Huittinen  

Sandberg Mirja, Huittinen

Sasi Kirsi, Honkajoki  

Saukkonen Seija, Helsinki

Simola Päivi, Huittinen      

Tuomisto Outi, Huittinen    

Vandell Minna, Kokemäki 

Lähihoitaja, uuden osaamisalan suorittaneet  

Ikääntyvien hoito ja kuntoutuminen

Löfgren Kirsi, Harjavalta

Lasten ja nuorten kasvatus ja hoito                   

Hiukka Nina, Pori

Laine Taru, Pori                 

Mikkola Teea, Eura 

Männistö Pauliina, Harjavalta          

Pajuniemi Juha, Kokemäki

Puhilas Kaisa, Eura 

Roitto Piritta Pori          

Sandberg Milla, Pori          

Söderlund Anna, Pori        

Tikka Susanna, Nakkila    

Vaajakivi Sofia, Pori          

Vesala Satu, Pori              

Mielenterveys- ja päihdetyö            

Laks Ester, Kankaanpää

Sairaanhoito ja huolenpito              

Hänninen Matti, Pori         

Suunhoito 

Doronkin Maksim, Eura 

Routakangas Miia, Huittinen                  

Vammaistyö                   

Ahonen Annika, Kankaanpää                 

Helin-Rauäng Susanna, Pomarkku

Kemppainen Virpi, Oulu       

Maliniemi Tanja, Raahe    

Puputti Katja, Huittinen      

Hieronnan ammattitutkinto            

Ahomäki Mika, Pori

Alhonen Pia, Eura

Kaasalainen Anne, Sastamala               

Kuusimäki Marianne, Eura

Laine Mikko, Pori

Mäkinen Janne, Kokemäki

Passilahti Katja, Pori

Pentikäinen Mika, Pomarkku                 

Reunanen Janika, Huittinen

Rokka Riku, Säkylä

Santanen Kimmo, Säkylä                      

Sukeva Jani, Pori   

Välimaa Teppo, Rauma  

Kasvatus- ja ohjausalan ammattitutkinto   

Heinonen Kaisu, Eura       

Kaunismäki Sini, Nakkila  

Korpunen Niina, Siikainen 

Ranta Hannes, Pori           

Rantapelkonen Merja, Eura                    

Stenvall Ritva, Pori            

Kehitysvamma-alan ammattitutkinto          

Kaivola Mira, Harjavalta    

Ketola Hanna-Kaisa, Rauma                  

Pohjola Sara, Pori             

Poutiainen Eeva, Harjavalta                   

Rohila Päivi, Rauma         

Virtanen Tea, Eurajoki      

Kuntoutus-, tuki- ja ohjauspalvelujen erikoisammattitutkinto             

Jokinen Janette, Pori 

Koivula Maija, Ulvila       

Lehtikangas Rami, Pori

Mäki Sari, Kankaanpää

Rajakallio Saija, Kankaanpää

Tutkinnon osia suorittaneet  

Koskinen Tarja, Huittinen   

Mielenterveys- ja päihdetyön erikoisammattitutkinto             

Airtamo Sirpa, Seinäjoki

Asikainen Moona, Harjavalta                  

Hakanperä Tarja, Kokemäki                   

Hansson Heidi, Hyvinkää

Ikkeläjärvi Jenna, Kauhajoki, 

Katajaranta Tarja, Kokkola

Kaukoranta Sanna, Akaa  

Kormu Johanna, Hämeenlinna               

Lahtinen Matti, Pori           

Lehtimäki Eira, Kokkola    

Lundin Jonna, Pietarsaari

Papunen Doris, Janakkala 

Patinen Taru, Tampere

Raitanen Krista, Eura     

Saarinen Tiina, Pori

Turkka Tiina, Eura          

Virta Heidi, Raisio              

Ålander Riikka, Lapinlahti  

Tutkinnon osia suorittaneet            

Ahlberg Mona, Harjavalta

Harsia Erika, Pori

Koivunen Kirsi, Harjavalta

Kuusisto Pia, Säkylä

Laine Jenna, Ulvila

Lappalainen Heta, Tampere,

Malinen Inka, Mänttä-Vilppula 

Manninen Tuula, Kokemäki     

Nurminen Riikka, Kokemäki

Porola Niina, Huittinen

Rintakoski Taia, Hämeenlinna

Saariniemi Susanna, Lahti

Valtanen Brita, Harjavalta

Vanhustyön erikoisammattitutkinto            

Leppälammi Nina, Pori 

Nurminen Saija, Tammela

Salmi Hannele, Sastamala

Santoo Paula, Sastamala 

Syväluoma Johanna, Kauhajoki             

Tikka Carita, Pori               

Tutkinnon osia suorittaneet            

Aho Liisa, Siikainen           

Alatalo Leni, Pudasjärvi    

Alitalo Päivi, Pomarkku  

Einola Elina, Kankaanpää 

Haapalainen Sari, Pori

Harju Elina, Pori                

Heino Laura, Pori              

Heinonen Johanna, Säkylä 

Helppolainen Niina, Eura                  

Hurme Pauliina, Ulvila

Inkiläinen Raisa, Kuhmoinen      

Kangas Sari, Vaasa          

Kivimäki Vilmaroosa, Jämijärvi               

Kujala Marianne, Parainen

Laaksoharju Päivi, Vaasa 

Lahdenperä Jenna, Pori    

Laitinen Tarja, Somero     

Lammes Jutta, Parainen   

Lankinen Arja, Kuhmoinen   

Launia Maarit, Heinola      

Lehtimäki Sirpa, Kankaanpää 

Lehtinen Hanna-Mari, Rauma                  

Lehtola Anne, Harjavalta 

Lehtonen Mia, Kustavi

Leppäniemi Kirsi, Pomarkku  

Lindroos Marja, Pori          

Liukonen Niina, Pomarkku

Lötjönen Maija, Parainen  

Manninen Ainosisko, Kankaanpää         

Myllykylä Mirka, Pori         

Mäkivirta Niina, Kokemäki

Määttä Satu, Posio            

Niskakangas Elina, Alajärvi                    

Ojala Satu, Kankaanpää   

Paavilainen Terhi, Pori      

Partanen Heidi, Pori          

Pirttilä Kirsi, Siikainen        

Pohjanheimo Merja, Tampere                

Rajala Jaana, Kankaanpää                    

Rajaniemi Tatja, Pori         

Rossi Sari, Mikkeli            

Ruissalo Mari, Forssa       

Saarijoki-Mäkelä Sari, Pomarkku           

Salokangas Sarianna, Pomarkku           

Salomäki Laura, Pori         

Savolainen Anni, Siilinjärvi

Skyttä Krista, Nakkila        

Skyttä Maarit, Nakkila       

Stenfors Ella, Pori               

Tolvanen Rebekka, Pori    

Tuominen Heidi, Sastamala                   

Tyni Jessica, Rauma        

Unnukainen Ieva, Pori       

Uronen Niina, Kuhmoinen 

Uusi-Kraapo Saija, Nakkila 

Vuorinen Sari, Hailuoto                   

Väyrynen Minna, Nokia     

Ylilammi Katri, Kankaanpää                   

Ådjer-Laakso Margareta, Kemiönsaari   

Sataedu Huittinen 

Asioimistulkkauksen ammattitutkinto         

Amer Abed Mustafa, Turku

Bruk Elisaveta, Pori           

Hasan Mollaei Ramin, Turku

Tutkinnon osia suorittaneet:

Bogujevci Bujar, Espoo

Eid Hussien, Forssa

Faily Buthena, Tampere

Kultalahti Tanja, Evijärvi

Malual Peter, Vaasa

Plaketti Wanida, Turku

Said Sipan, Turku

Salina Elvira, Turku

Sattler Piia, Pori

Talke Eyassama, Pori

Wsu Ismail Qaraman, Turku

             

Liiketoiminnan ammattitutkinto    

Al Bahadeli Hanan, Tampere                 

Al-Kulabi Hayder, Tampere                    

Almahmoud Abdullah, Tampere             

Al-Nayyef Muna, Tampere

Al-Tekreeti Saleh, Tampere                    

Awenat Ammar, Tampere

Dhakouani Habiba, Tampere 

Kuznetsova Olga, Pori      

Mahdi Sabah, Tampere    

Miranda-Gröhn Marivic, Tampere          

Qasimi Kaniz, Tampere    

Yu Xiaochu, Pori               

Logistiikan perustutkinto, autonkuljettaja

Nurmiranta Enna, Kokemäki

Tutkinnon osia suorittaneet            

Aaltonen Markku, Lieto     

Happonen Jari, Huittinen   

Huuki Kimmo, Harjavalta  

Ilomäki Ari, Jokioinen        

Kantola Ari, Rauma           

Keppo Jesse, Kankaanpää                     

Kiviluoma Mariia, Pori       

Korkeasalo Terhi, Sastamala                 

Kuusenoja Pasi, Huittinen 

Mattila Sami, Ylöjärvi        

Männistö Niklas, Ulvila      

Nieminen Aki, Huittinen     

Paija Niko, Jokioinen         

Pirinen Jari, Huittinen        

Rinta-Koskela Päivi, Nakkila                  

Salo Satu, Rauma             

Salohjarju Mikko, Pori       

Semjonov Nikolai, Kokemäki                  

Takala Oskari, Huittinen    

Uotila Toni, Akaa               

Viikilä Noora, Turku           

Välimäki Eemeli, Sastamala                   

Ämmälä Jari, Helsinki       

Sataedu Kankaanpää  

Autoalan perustutkinto, ajoneuvoasentaja  

Kallionkieli Sofia, Kankaanpää               

Kivimäki Konsta, Kankaanpää      

Kyösti Eetu, Kankaanpää  

Lehto Roosa, Kankaanpää

Niemelä Roni, Isojoki        

Poutala Samuli, Kankaanpää                 

Rintala Kaapo, Parkano    

Rosenberg Joonas, Kankaanpää, yo     

Salonen Miika, Kankaanpää, yo 

Tutkinnon osia suorittaneet:  

Koivumäki Jani, Kankaanpää              

Autoalan perustutkinto, ajoneuvoasentaja (raskaskoneasentaja)                

Alapaholuoma Tomi, Kankaanpää         

Hakkarainen Vilma, Pori   

Holma Joonas, Kankaanpää                  

Jokihaara Jussi, Pomarkku                    

Kuusiniemi Niko, Kankaanpää                

Kuusniemi Mikael, Kankaanpää             

Tuominiemi Aleksi, Kankaanpää            

Hius- ja kauneudenhoitoalan perustutkinto, kampaaja ja parturi          

Holopainen Jemina, Kankaanpää           

Mäkitalo Mariella, Kankaanpää              

Nortula Isabella, Karvia     

Suvimeri Laura, Pori                               

Hius- ja kauneudenhoitoalan perustutkinto, kosmetologi       

Kuirinlahti Selja, Kankaanpää                 

Majamäki Marianne, Pori                        

Tutkinnon osia suorittaneet            

Lehtilä Sanni, Kankaanpää                     

Kone- ja tuotantotekniikan perustutkinto, koneasentaja         

Koivunen Akseli, Jämijärvi

Patokoski Jimi, Karvia       

Kone- ja tuotantotekniikan perustutkinto, koneistaja

Järri Sami, Kankaanpää

Niemenmaa Santeri, Karvia  

Tutkinnon osia suorittaneet: 

Kierikka Keijo, Kankaanpää                

Kone- ja tuotantotekniikan perustutkinto, levyseppähitsaaja   

Alarotu Viljami, Jämijärvi  

Kiviniemi Henrik, Kankaanpää                

Pajamäki Kim, Kankaanpää                   

Uusi-Rajasalo Leevi, Kankaanpää         

Tutkinnon osia suorittaneet            

Rytylä Pasi, Teuva                                  

Liiketoiminnan perustutkinto, merkonomi   

Anttila Marcus, Parkano    

Haapatie Saaga, Merikarvia                   

Hakamäki Henri, Kankaanpää                

Heinimäki Sanna, Pori      

Heinonen Henri, Kankaanpää                

Joutsenlahti Tiina, Eura    

Koivisto Marianna, Kankaanpää

Korhonen Saija, Pori

Manninen Ella, Kankaanpää             

Perälä Venla, Pori             

Rajahalme Akseli, Kankaanpää, yo       

Santaharju Sebastian, Kankaanpää       

Uusi-Oukari Jenni, Kankaanpää 

Yli-Kivistö Laura, Karvia            

Virtanen Kiia, Kankaanpää

Vuorisalo Satu, Pomarkku

Wallin Sanni, Kokemäki    

Pintakäsittelyalan perustutkinto, maalari    

Toivonen Suvi, Kankaanpää

Tutkinnon osia suorittaneet: 

Aalto Mikko, Kankaanpää,

Henriksson Toni, Pori

Limpi Jesse, Jämijärvi                

Puhtaus- ja kiinteistöpalvelualan perustutkinto, kiinteistönhoitaja       

Pajunen Matias, Parkano  

Riihiluoma Josefiina, Kankaanpää         

Starck Nico, Siikainen       

Tutkinnon osia suorittaneet                                  

Magistrado Jhaymee, Kerava                 

Yliluoma Minna, Karvia     

Rakennusalan perustutkinto, talonrakentaja

Ahokangas Oskari, Kankaanpää            

Corell Casper, Kankaanpää                   

Dahl Patrik, Merikarvia     

Järnstedt Sanni, Kankaanpää, yo          

Mikkola Aleksi, Pori           

Mukkala Eemeli, Kankaanpää                

Mäensivu Annika, Kankaanpää              

Ojala Rene, Kankaanpää  

Saarela Jesse, Kankaanpää                   

Toivonen Eetu, Kankaanpää                  

Vähäsantanen Kalle, Kankaanpää         

Zyl Marcin, Kankaanpää   

Tutkinnon osia suorittaneet            

Limpi Jesse, Jämijärvi

Noppa Jari, Kankaanpää  

Ravintola- ja catering-alan perustutkinto, kokki        

Rajaniemi Emma, Kankaanpää              

Rosendahl Pinja, Kankaanpää, yo         

Ravintola- ja catering-alan perustutkinto, tarjoilija    

Keränen Riitta, Kankaanpää                   

Koivisto Jari-Pekka, Siikainen                

Koskinen Anni, Ikaalinen   

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, lähihoitaja

Ikääntyvien hoito ja kuntoutuminen

Lamminmäki Elina, Kankaanpää 

Lasten ja nuorten kasvatus ja hoito

Jokela Nanna, Kankaanpää

Lähteenkorpi Marja, Kankaanpää

Mielenterveys ja päihdetyö

Kangas Marika, Pori   

Sairaanhoito ja huolenpito  

Ahola Anette, Pomarkku   

Heininen Aino, Pori, yo     

Jarske Noora, Kankaanpää                       

Kerola Noora, Kankaanpää                    

Kortesniemi Iida, Pomarkku                   

Kulmala Helmi, Ikaalinen, yo        

Leppäniemi Sofia, Pomarkku                 

Perna Katri, Kankaanpää, yo                 

Ranua Karoliina, Kankaanpää                

Vehkala Katariina, Kankaanpää             

Sähkö- ja automaatioalan perustutkinto, automaatio- ja sähköasentaja

Hautaluoma Ville, Karvia  

Kuismanen Niko, Pori       

Luomaniemi Teemu, Jämijärvi               

Mäensivu Olli, Pori  

Patokoski Ville, Karvia          

Rajahalme Jussi, Kankaanpää               

Rajala Kasper, Pori           

Rinneheimo Anssi, Parkano                   

Ruohomäki Aatu, Siikainen                     

Snellman Joni, Kankaanpää                   

Tuulinen Roope, Kankaanpää                

Vähävihu Aleksi, Jämijärvi

Talotekniikan perustutkinto           

Tutkinnon osia suorittaneet            

Haapasalo Jukka, Pori      

Lehtiniemi Rami, Kankaanpää                

Tekstiili- ja muotialan perustutkinto, suutari             

Peltonen Oona, Kankaanpää                 

Hieronnan ammattitutkinto            

Juurakko Veli-Matti, Kurikka                   

Karlsson Johanna, Sastamala 

Kuusniemi Riikka, Kankaanpää               

Laiho Joni, Pori                 

Lees Anne, Kankaanpää   

Peltonen Pasi, Ulvila

Poutanen Luukas, Kankaanpää         

Salo Merja, Karvia             

Sovisaari Jyri, Parkano     

Välikallio Heidi, Pori          

Kasvatus- ja ohjausalan ammattitutkinto, koulunkäynnin ja aamu- ja iltapäivätoiminnan ohjaaja 

Kulhua Marja, Kankaanpää  

Lähiesimiestyön ammattitutkinto

 Salsoila Jari, Pori                

Liiketoiminnan ammattitutkinto 

 Ijäs Eveliina, Nakkila  

Rajala Anna-Leena, Ulvila

Puhtaus- ja kiinteistöpalvelualan ammattitutkinto, toimitilahuoltaja      

Kiminki Kritsana, Pori        

Lääninpää Laura, Karvia   

Puriso Somchit, Ulvila       

Ruokapalvelujen ammattitutkinto, ravintolakokki          

Eskola Taina, Säkylä        

Grönfors Joni-Markus, Kankaanpää       

Kotro Laura, Pori               

Tekstiili- ja muotialan ammattitutkinto, suutari               

Hajdu Zoltan, Pori             

Yrittäjän ammattitutkinto 

Hallia Maarit, Kankaanpää

Kallioinen Tino, Ulvila        

Koivisto Emilia, Säkylä      

Koivisto Jukka, Säkylä      

Layche-Riento Elizabeth, Eura               

Marjamäki Anne-Mari, Eura                    

Salminen Kaisa, Eura       

Salo Jussi, Eurajoki           

Suojanen Minna, Eura      

Jalkinealan erikoisammattitutkinto, jalkinemestari    

Jääskö Virpi, Inari              

Johtamisen ja yritysjohtamisen erikoisammattitutkinto        

Heikola Eveliina, Laitila     

Välitalo Päivi, Loimaa        

Tekstiili- ja muotialan erikoisammattitutkinto           

Laivi Koit, Nurmijärvi

Reunanen Marko, Jyväskylä                  

Seppänen Teemu, Jyväskylä                 

Sataedu Kokemäki      

Autoalan perustutkinto, ajoneuvoasentaja  

Aaltonen Sami, Eura         

Al-Juboori Qusay, Pori      

Haataja Niko, Eura            

Jussila Leevi, Harjavalta   

Kolminniemi Alina, Harjavalta                 

Osman Mohammad Danar, Huittinen     

Pihlava Antti, Sastamala   

Raitanen Jaakko, Eura     

Selin Juho, Säkylä            

Suomela Rami, Huittinen  

Valli Joakim, Säkylä          

Viljanen Niko, Eura                                 

Hius- ja kauneudenhoitoalan perustutkinto, kampaaja           

Ketonen Jasmiina, Kokemäki                 

Hius- ja kauneudenhoitoalan perustutkinto, kampaaja  ja parturi

Arjasalo Jonna, Harjavalta

Fagerdahl Topias, Pori

Koivunen Amanda, Pori

Nieminen Sanni, Harjavalta               

Hius- ja kauneudenhoitoalan perustutkinto, kosmetologi       

Kleemola Iina, Ulvila         

Nakolinna Micaela, Kokemäki                

Hotelli-, ravintola- ja catering-alan perustutkinto, kokki         

Lintunen Linda, Kokemäki

Kone- ja tuotantotekniikan perustutkinto, koneasentaja         

Riiet Rainer, Eura              

Kone- ja tuotantotekniikan perustutkinto, koneistaja

Honkonen Maiju, Huittinen

Kone- ja tuotantotekniikan perustutkinto, levyseppähitsaaja 

Grundström Antti, Kokemäki                  

Liikala Iisakki, Harjavalta   

Maansalo Aku, Eura          

Tunturivuori Maximilian, Eura                 

Vohlakari Rasmus, Harjavalta                                      

Tutkinnon osia suorittaneet:           

Ojala Jetta, Harjavalta       

Logistiikan perustutkinto, autonkuljettaja    

Koskinen Roope, Harjavalta                   

Logistiikan perustutkinto, yhdistelmäajoneuvonkuljettaja        

Alho Juho, Eura                 

Askonen Topias, Eura       

Blomgren Fanni, Harjavalta                    

Koivuranta Aapo, Huittinen                     

Koivuranta Ahti, Huittinen  

Kähäri Konsta, Kokemäki 

Lindholm Henrikki, Huittinen                   

Mäkinen Eino, Eura           

Piirainen Eero, Eura          

Pulkka Jesse, Eura           

Rosenqvist Sami, Kokemäki                  

Saari Severi, Huittinen      

Stenroos Suvi, Pori           

Toivonen Matias, Huittinen

Pintakäsittelyalan perustutkinto, maalari    

Kälviäinen Henna, Harjavalta                 

Puhtaus- ja kiinteistöpalvelualan perustutkinto, kiinteistönhoitaja       

Halme Hanna, Huittinen    

Tutkinnon osia suorittaneet:           

Al-Jabouri Rabah, Pori      

Rakennusalan perustutkinto, talonrakentaja    

Albusaad Hasan, Kokemäki                   

Al-Jabouri Rabah, Pori      

Alkhaleeli Abdullah, Pori   

Alkhaleeli Faraj, Pori         

Hakanpää Nico, Harjavalta                     

Jokihaara Micky, Pori       

Kulmala Daniel, Harjavalta

Laine Kimmo, Kokemäki   

Lindholm Eero, Eura         

Manner Mika, Tammela    

Maula Tuukka, Eura          

Mäkitasku Jesse, Eura      

Ojala Jami, Kokemäki       

Rajaoja Arttu, Kokemäki   

Rakkolainen Arttu, Kokemäki                 

Saaristo Mikko, Eura         

Tammelin Kristian, Säkylä

Vainio Toni, Pori                

Ravintola- ja catering-alan perustutkinto, kokki            

Al-Doori Luma, Pori           

Alho Roosa, Eura              

Fathi Othman, Pori            

Honkaniemi Vilma, Eura   

Kasay Abirhet, Huittinen    

Khiangsanthia Nitkarn, Eura                   

Mousavi Aref, Huittinen     

Seppälä Cataliina, Eura    

Zawko Natalia, Huittinen   

Ravintola- ja catering-alan perustutkinto, tarjoilija    

Korpela Jenni, Harjavalta  

Vatka Sofia, Eura              

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, lähihoitaja

Jalkojenhoito

Makkonen Sanna-Riikka, Eura

Matintalo Taina, Huittinen

Tutkinnon osia suorittaneet

Koivula Caroliina, Säkylä

Kotolahti Mari, Ulvila

Kuusisto Nina, Kokemäki

Lahoniitty Petra, Huittinen

Leminen Aysel, Sastamala

Niittymäki Teija, Kokemäki

Silvo Sanna, Jokioinen

Sähkö- ja automaatioalan perustutkinto, sähköasentaja         

Heino Tommi, Sastamala  

Hemmi Ville, Säkylä          

Huhtala Kalle, Pori            

Huikkala Petri, Kokemäki 

Isokytö Krister, Merikarvia

Jaakkola Maximus, Harjavalta                

Jalonen Heikki, Huittinen   

Jalonen Tommi, Harjavalta

Junnila Roope, Eura                     

Koivisto Aleksi, Pori          

Kulme Jesse, Harjavalta   

Laksi Juuso, Eura              

Lehtinen Kasperi, Huittinen                     

Levomäki Tuomas, Kokemäki                

Paavisto Jussi, Kokemäki 

Poskiparta Elias, Eura       

Puputti Aapeli, Eura          

Salminen Viljami, Huittinen                     

Seppänen Salli, Pori         

Tiukka Saku, Säkylä         

Vesa Tuomas, Huittinen    

Virta Aatu, Harjavalta        

Tutkinnon osia suorittaneet:           

Ramirez Goio Cristian, Harjavalta          

Taideteollisuusalan perustutkinto, artesaani            

Esala Katariina, Pori         

Grönlund Riina, Pori 

Kukkonen Niina, Pori         

Kärkkäinen Jaana Pori

Mäkitalo Katariina, Säkylä

Palomäki Aliisa Pori

Suomalainen Sanna, Pori 

Liiketoiminnan ammattitutkinto    

Hintikka Tero, Ulvila 

Timoska Sanna, Nakkila         

Puhtaus- ja kiinteistöpalvelualan ammattitutkinto, toimitilahuoltaja

Hämäläinen Karoliina, Kokemäki

Sataedu Nakkila 

Media-alan ja kuvallisen ilmaisun perustutkinto, Audiovisuaalisen viestinnän osaamisala, mediapalvelujen toteuttaja, elokuva- ja tv-ala        

Heilä Lassi, Pori                

Kivilähde Jari, Pori              

Koski Julia, Pori                 

Kulju Vilho, Pori                 

Lepistö Leevi, Eurajoki      

Nieminen Jenni, Nakkila   

Rintamäki Veera, Pori       

Tutkinnon osia suorittaneet:           

Simula Joonas, Kokemäki

Media-alan ja kuvallisen ilmaisun perustutkinto,  Audiovisuaalisen viestinnän osaamisala, mediapalvelujen toteuttaja, animaatio- ja peliala

Koponen Jesse, Pori      

Vallin Eeva, Pori                

Vihinen Jimi, Nakkila         

Media-alan ja kuvallisen ilmaisun perustutkinto, Kuvallisen ilmaisun osaamisala, kuvallisen ilmaisun toteuttaja, graafinen suunnittelu

Jaatinen Lari, Pori             

Jalonen Toni, Pori             

Mäki Nina, Pori                  

Németh Árpád, Pori          

Roman Vlad-Vasile, Pori   

Seppälä Ruska, Eura        

Valli Aaro, Pori                  

Wallius Petra, Nakkila       

Media-alan ja kuvallisen ilmaisun perustutkinto, Kuvallisen ilmaisun osaamisala, kuvallisen ilmaisun toteuttaja, valokuvaus 

Aaltonen Jenni, Pori          

Fisk Karoliina, Pori            

Herbertsson-Blom Johanna, Ulvila         

Hämäläinen Mari, Pori      

Koskinen Ira, Ulvila           

Leinonen Katja, Nakkila    

Penttilä Elsa, Ulvila           

Ruohola Sana, Ulvila        

Saari Antero, Pori              

Santikko Jenni, Pori          

Skön-Harell Janina, Pori   

Sataedu Ulvila    

Autoalan perustutkinto, ajoneuvoasentaja  

Haavisto Janne, Ulvila      

Helminen Jesse, Nakkila  

Jaakkola Severi, Ulvila      

Koivunen Paavo, Ulvila     

Koponen Henri, Ulvila       

Kähkönen Onni, Nakkila   

Luomanen Ossi, Nakkila   

Mohammadi Mohammad Ali, Pori          

Mäntyniemi Lauri, Ulvila    

Pohjola Antti, Ulvila           

Ruotsalainen Janette, Pori

Räihä Kalle, Nakkila          

Saarinen Jarno, Ulvila       

Söderlund Kim, Ulvila        

Vanhala Jani, Pori             

Kone- ja tuotantotekniikan perustutkinto, koneasentaja ja levyseppähitsaaja

Sillankorva Veli-Matti, Ulvila                                         

Kone- ja tuotantotekniikan perustutkinto, koneautomaatioasentaja      

Salo Niko, Nakkila             

Kone- ja tuotantotekniikan perustutkinto, koneistaja

Kaaresmaa Lari, Pori        

Kone- ja tuotantotekniikan perustutkinto, levyseppähitsaaja 

Johansson Teemu, Pori    

Pujola Kristian, Pori           

Tutkinnon osia suorittaneet:           

Jussila Jaakko, Pori          

Koivisto Rami, Pori            

Lahti Jarkko, Pori              

Levo Santeri, Pori              

Rostedt Jarno, Ulvila         

Söderlund Marko, Pori      

Virta Antti-Jussi, Pori         

Liiketoiminnan perustutkinto, merkonomi   

Myllymäki Milla, Pori         

Vuorinen Lauri, Pori          

Matkailualan perustutkinto, matkailupalvelujen tuottaja           

Eronen Sini, Pori               

Holappa Olli, Merikarvia   

Kivelä Nina, Rauma          

Luukko Sirpa, Ulvila          

Nieminen Jenni, Pori         

Puhtaus- ja kiinteistöpalvelualan perustutkinto, kiinteistönhoitaja       

Hakala Jari, Pori                

Jalonen Rami, Pori            

Koskela Samuel, Ulvila     

Tutkinnon osia suorittaneet:           

Männistö Saku, Nakkila    

Rakennusalan perustutkinto, talonrakentaja

Aallanto Johannes, Ulvila 

Helin Sanna, Pori              

Koivuniemi Alarik, Pori      

Kurri Manu, Nakkila          

Laine Juho, Ulvila              

Lepistö Jesse, Pori            

Naukkarinen Tommi, Ulvila                     

Pärssinen Frans, Pori       

Pörsti Veikka, Ulvila          

Sulin Matias, Nakkila        

Ravintola- ja catering-alan perustutkinto, kokki        

Hellanmaa Riikka, Ulvila

Palmroth Rebekka, Nakkila

Ruoho Julia, Nakkila         

Vesala Joonas, Pori          

Tutkinnon osia suorittaneet:           

Mäkelä Robert, Pori          

Lehtiniemi Pinja, Ulvila      

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, lähihoitaja     

Ikääntyvien hoito ja kuntoutuminen

Nassour Nadia, Ulvila       

Sairaanhoito ja huolenpito      

Ahokas Harri, Pori             

Berg Satu-Päivyt, Ulvila

Grönholm Tanja, Pori    

Huhtala Iina, Pori               

Kivisalo Juho, Ulvila          

Konola Niina, Pori             

Mielonen Sari, Pori            

Nummi Eija, Eurajoki         

Rossi Anna, Pori               

Räsänen Ida, Pori             

Vuolukka Oxana, Pori       

Yli-Juoni Arla, Pori             

Suunhoito            

Mattila Johanna, Kankaanpää                

Tutkinnon osia suorittaneet            

Ahola Maarit, Sastamala   

Heikkilä Katja, Kokemäki  

Häyrinen Riikka, Pori        

Lanne Anne-Maria, Kankaanpää            

Maikola Eveliina, Turku     

Mäenpää Katariina, Huittinen                 

Mäensivu Katja, Pomarkku                    

Pohjola Sofia, Pori             

Salminen Heidi, Rauma    

Soini Carla, Pori                

Sundqvist Mira, Pori          

Ukkonen Julia, Kokemäki 

Vahtokari Tyyra, Pori        

Hoivatyön avustaja      

Budathoki Rita, Pori

Hollman Merja, Pori          

Jamshid Asadullah, Pori  

János Noémi, Pori  

Ketonen Hanna, Pori 

Khvaleva Kristina, Pori     

Salo Jurairat, Pori   

Syrjälä Petra, Ulvila           

Tsvetkova Nina, Pori         

Sähkö- ja automaatioalan perustutkinto, automaatioasentaja

Arstela Henri, Pori             

Feldman Marko, Pori

Hakanpää Onni, Pori

Huhtala Ismo, Pori         

Husu Helmi, Ulvila             

Lahdenperä Eino, Ulvila    

Laukamo Matias, Ulvila     

Lehtinen Kia, Ulvila           

Lehtonen Markus, Pori      

Lind Roni, Pori                   

Pörsti Eetu, Ulvila

Rajaniemi Elmeri, Ulvila

Tähtinen Valtteri, Ulvila              

Viitanen Lauri, Ulvila  

Sähkö- ja automaatioalan perustutkinto, sähköasentaja

Laine Tuomas, Ulvila     

Tieto- ja tietoliikennetekniikan perustutkinto, ICT-asentaja   

Auvinen Niko, Pori             

Jalonen Eetu, Ulvila          

Koskinen Riku, Pori           

Kuusisto Aarne, Rauma    

Matilainen Juho, Harjavalta                    

Mäkelä Valtteri, Ulvila       

Ratus Jaakko, Ulvila         

Sihvonen Atte, Ulvila         

Siivonen Riikka, Pori         

Suominen Sakari, Ulvila    


Palaa takaisin Ajankohtaista listaukseen