Palaa takaisin Ajankohtaista listaukseen

Onnittelemme valmistuneita opiskelijoita!

Sataedusta on kevätlukukaudella valmistunut kaikkiaan noin 750 opiskelijaa. Ammatillisen perustutkinnon suorittaneita heistä on noin 550, ammattitutkinnon suorittaneita 54 ja erikoisammattitutkinnon suorittaneita 57. Näiden lisäksi valmistujaisia juhlii lähes 90 lähihoitajaa uuden osaamisalan tai tutkinnon osan suorittanutta. Seitsemän opiskelijaa suoritti meillä sekä ammatillisen perustutkinnon että ylioppilastutkinnon.

Alla ovat kaikki valmistujamme toimipaikoittain ja aloittain aakkosjärjestyksessä.  Täydennämme listaa tarvittaessa, mikäli viime hetken valmistujia tulee vielä joukkoon.

Lämpimät onnittelut kaikille!

Jos haluat juhlia kansamme virtuaalivalmistujaisissa, niin linkin torstaina 28.5. klo 18 järjestettävään juhlaan saat sivultamme sataedu.fi/juhlat.

Sataedu Harjavalta

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, lähihoitaja

Ikääntyvien hoito ja kuntoutuminen

Aholainen Saara, Huittinen

Ahoranta Emma, Honkajoki

Aquino Amado, Laitila

Bula-ay Linda, Sipoo

Calvo Chelzie, Espoo

Dagan Cleo, Espoo

Degay Jovy, Espoo

Erkkilä Erika, Nakkila

Hakanen Minna, Nakkila

Halme Tuija, Pori

Jakonen Susanna, Säkylä

Karjalainen Anja, Kokemäki

Kinnunen Satu, Uusikaupunki

Kuivanen Minna, Nakkila

Mäkinen Päivi, Säkylä

Rekola Saila, Nakkila

Rintamaa Liisa, Nakkila

Sindayen Janice, Espoo

Sjöroos-Kannisto Sari, Harjavalta

Sopanen Baby, Forssa

Wennerström Kirsi-Marja, Kokemäki

 

Lasten ja nuorten kasvatus ja hoito

Ahokas Kristiina, Huittinen

Ahonvala Sara, Pori

Hirvelä Hanna, Huittinen

Holkko Iida, yo, Karvia

Hongisto Laura, Pori

Hämäläinen Mirke, Eura

Jakonen Jessika, Kokemäki

Järvinen Jerika, Pori

Kaija Jenna, Huittinen

Keski-Oja Jesse, Huittinen

Ketola Mira, Kokemäki

Kranni Mirkka, Kokemäki

Kuninkainen Heli, Harjavalta

Laine Sanna, Kokemäki

Lehtinen Heidi, Pori

Lehtonen Timo, Pori

Meritähti Saija, Pori

Moisio Rosanna, Huittinen

Mäkelä Riia-Nora, Huittinen

Numminen Lotta, Säkylä

Paavola Taija, Säkylä

Pajunen Anniina, Harjavalta

Puputti Katja, Huittinen

Rantala Elina, Huittinen

Ranta-Pere Anu, Kokemäki

Routakangas Niina, Kokemäki

Siltanen Riina, Ulvila

Tuominen Ida, Pori

Tuomola Miia, Ulvila

Vesala Pinja, Säkylä

Vitali Päivi, Harjavalta

 

Mielenterveys- ja päihdetyö

Jalonen Johanna, Ulvila

Eno Tiina, Pori

Heino Jaana, Kokemäki

Rauvala-Inkinen Merja, Huittinen

Utter Kirsi, Pori

 

Sairaanhoito ja huolenpito

Alasimonen Anne, Kokemäki

Arjasalo Heidi, Säkylä

Dada Veera, Huittinen

Hirvonen Heli, Rauma

Jalonen Niina, Pori

Jokisalo Katja, Harjavalta

Järvinen Outi, Harjavalta

Kujansuu Eeva, Pori

Kukkula Tarja, Harjavalta

Levola Roosa, Harjavalta

Lindroos Jemina, Pori

Malmi Johanna, Eura

Peippo Heli, Huittinen

Rantanen Tanja, Ulvila

Reitti Anninna, Harjavalta

Saarikoski Saija, Karvia

Salopää Sirpa, Pori

Santala Marianne, Huittinen

Sikoniemi Kadi, Nakkila

Sillanpää Jaana, Pori

Tuimala Jonna, Säkylä

Valverinne Katja, Pori

Vuorio Joel, Säkylä

Yliluoma Nea, Kankaanpää

 

Vammaistyö

Heino Riia, Eurajoki

Kosonen Jyri, Pori

Saarinen Ilona, Pori

Sillankorva Ville-Veikko, Ulvila

Sulkanen Henna, Huittinen

Vuorisalo Jaakko, Pori

 

Vanhustyö

Majanmaa Oskari, Kankaanpää

Savioja Terhi, Karvia

 

Lähihoitaja, uuden osaamisalan suorittaneet

Jalkojenhoito

Kontio Jenni, Humppila

Lehtinen Marika, Kokemäki

Marjomaa Taija, Loimaa

Paajanen Melissa, Kankaanpää

Viitanen-Jänismäki Marjo, Ulvila

 

Lasten ja nuorten kasvatus ja hoito

Ahokas Kristiina, Huittinen

Antinluoma Annemari, Pori

Kulmala Maija, Pori

Lappalainen Tiia, Pori

Lehtonen Jonna, Pori

Leppänen Tuula, Pori

Päivömaa Mari, Eurajoki

Tiilikainen Sini, Pori

Tähtinen Jenni, Pori

Uusitalo Niina, Pori

 

Mielenterveys- ja päihdetyö

Haanpää Jenna, Pori

Järvinen Susanna, Kankaanpää

Kamppikoski Martta, Kankaanpää

Kivioja Susanna, Parkano

Kujansuu Jyri, Nakkila

Uusi-Rajasalo Kati, Kankaanpää

Vähäsantanen Jaana, Kankaanpää

 

Sairaanhoito ja huolenpito

Fagerlund Iina, Nakkila

Hietala Jaana, Eura

Kivimäki Anita, Harjavalta

 

Suunhoito

Ijäs Lydia, Kokemäki

 

Kuntoutus-, tuki- ja ohjauspalvelujen erikoisammattitutkinto

Heine Kai, Sastamala

Kapulainen Mikko, Turku

Kossila Jenni, Säkylä

Leppäkangas Marjo, Pori

Risku Mirja, Säkylä

Vallenius Piia, Eurajoki

Vihervä Mia, Pori

 

Mielenterveys- ja päihdetyön erikoisammattitutkinto

Aarras Anne, Laitila

Alenius Sari, Asikkala

Forss-Kivimäki Minna, Kankaanpää

Hanska Sanna, Kotka

Hjerppe Anu, Savitaipale

Kaukkila Petra, Rauma

Keisala Miia, Jalasjärvi

Koskinen Tarja, Rauma

Laivo-Kantonen Hanna, Rauma

Lukka Heli, Nakkila

Nuolivaara Lassi, Pori

Ojala Johanna, Harjavalta

Pettersson-Fernholm Charlotte, Pori

Rajala Eevamaija, Pori

Rintanen Yvonne, Rauma

Suni Anna-Leena, Pori

Tuhkunen Niina, Kotka

Vörlin Pirjo, Oulu

Widqvist Janne, Rauma

 

Vanhustyön erikoisammattitutkinto

Hiltunen Marjo, Säkylä

Leppäniemi Pia, Pori

Pallari Krista, Rauma

Porola Niina, Huittinen

 

Kuntoutus-, tuki- ja ohjauspalvelujen erikoisammattitutkinto, tutkinnon osa

Vammaisalan ja erityisen tuen osaamisala

Eklund Kaisu, Huittinen

Hänninen Hanna-Leena, Huittinen

Johansson Taru, Ulvila

Kivistö Marika, Eura

Koivisto Tarja, Ulvila

Lehti Jere, Pori

Nissilä Tiia, Pori

Perätalo Mari, Nakkila

Peuraniemi Leena, Huittinen

Rantanen Jenny, Eura

Sjöblom Tiia, Huittinen

Tontti Liisa, Pori

Virta Jenna, Pori

 

Vanhustyön erikoisammattitutkinto, tutkinnon osa

Kuolevan ihmisen hoitaminen

Airevuo-Riipinen Päivi, Jämsä

Alhonmäki Riikka, Kankaanpää

Anttila Maija-Riitta, Siikainen

Enlund Tarja, Pori

Erola Hanna, Pomarkku

Glade Arja, Siikainen

Honkuri Anne, Parkano

Johansson Sari, Jämsä

Hakasalo Tiina, Kankaanpää

Iltanen Laura, Honkajoki

Jussila Kirsti, Kankaanpää

Kallio Jaana, Kankaanpää

Koskela Terhi, Kankaanpää

Liukkonen Sirkku, Jämsä

Leppihalme Sari, Jämijärvi

Marku Päivi, Huittinen

Pynnä Sari, Nakkila

Saarenpää Susan, Jämijärvi

Salminen Tiina, Kankaanpää

Tolvanen Marita, Siikainen

Viljanen Mari, Siikainen

Ylikoski Juuli, Kankaanpää

Äikäs Karoliina, Kankaanpää

 

Vanhustyön erikoisammattitutkinto, tutkinnon osa

Muistioireisen ikääntyneen ihmisen tukeminen

Alenius Juha, Joensuu

Arola Maria, Salla

Hakanen Sari, Kajaani

Halttunen Teija, Jyväskylä

Heikola Anne, Lieto

Kontula-Ojala Tiina, Kouvola

Kytöluoto Heidi, Tammela

Poikonen Marjo, Eura

Pruse Evita, Forssa

Purra Tuija, Oripää

Sandberg Susanna, Pori

Siltala Hanna, Jämsä

Öling Aliisa, Vaasa

 

 

Sataedu Huittinen

Logistiikan perustutkinto, linja-autonkuljettaja

Mäkisalo Aaro, Kankaanpää

 

Asioimistulkkauksen ammattitutkinto

Martyugova Sofia, Salo

Shahidehnia Mohammad, Leppävirta

 

Kuljetusalan ammattitutkinto

Koskinen Jussi-Artturi, Kankaanpää

Vuorisalo Minna, Sastamala

 

Liiketoiminnan ammattitutkinto

Alhayek Hasan, Tampere

Ali Mohamed Ahmed, Tampere

Alkhazali Batool, Tampere

Al-Sharifi Ali, Tampere

Cerkinaj Dafina, Tampere

Dalloua Amjad, Tampere

Padi Kanlaya, Tampere

 

Sataedu Kankaanpää

Autoalan perustutkinto, ajoneuvoasentaja

Harju Olli, Siikainen

Harju-Villamo Andrei, Merikarvia

Hedén Henrik, Isojoki

Nousiainen Jake, Pomarkku

Palomäki Severi, Jämijärvi

Peltomaa Joel, Pomarkku

Tuominen Jemina, Kankaanpää

 

Autoalan perustutkinto, ajoneuvoasentaja/raskaskoneasentaja

Hietaoja Lasse, Kankaanpää

Ihanamäki Teemu, Kankaanpää

Kahri Frans, Siikainen

Korvala Valtteri, Kankaanpää

Laine Aleksi, Karvia

Lehtonen Jami, Kankaanpää

Majamäki Timo, Kauhajoki

Mäntylä Santeri, Kankaanpää

Ojala Juho-Matti, Kankaanpää

Pihlajamäki Mika, Kankaanpää

Ruuhimäki Jari, Kankaanpää

Saari Tomi, Pori

 

Hius- ja kauneudenhoitoalan perustutkinto, kosmetologi

Kakkonen Tiia, Honkajoki

Kangasperko Anna, Kokemäki

Kuoppala Heidi, Harjavalta

Myllymäki Nella, Kankaanpää

 

Kiinteistöpalvelujen perustutkinto, kiinteistönhoitaja

Elo Joonas, Kankaanpää

Laikkoja Matias, Kankaanpää

Myllykoski Jesse, Kankaanpää

Satama Jukka-Petteri, Kankaanpää

Toivonen Nico, Honkajoki

Vikki Sami, Kankaanpää

Yli-Rämi Arttu, Jämijärvi

 

Kone- ja tuotantotekniikan perustutkinto, koneistaja ja levyseppähitsaaja

Hongisto Ilkka, Kankaanpää

Kone- ja tuotantotekniikan perustutkinto, koneistaja

Grönfors Alexi, Kankaanpää

Myllymäki Sami, Jämijärvi

Töykkälä Juha, Merikarvia

 

Kone- ja tuotantotekniikan perustutkinto, levyseppähitsaaja

Heino Jesse, Kankaanpää

Junnila Casimir, Kankaanpää

Kokko Veli-Matti, Karvia

Patokoski Jami, Karvia

Vähäsantanen Arttu, Kankaanpää

 

Liiketalouden perustutkinto, merkonomi

Hietikko Minna, Karvia

 

Liiketoiminnan perustutkinto, merkonomi

Aho Jami, Kankaanpää

Kalliomäki Marika, Kankaanpää, yo

Kerola Tiia, Kankaanpää

Konttinen Karoliina, Pori

Kulmala Tatu, Kankaanpää

Mäki Teemu, Honkajoki

Mäkinen Jussi, Kankaanpää

Pallari Kesia, Kankaanpää, yo

Polvi Jenni, Kankaanpää

Routsi Lauri, Pori

Vähäsantanen Aleksanteri, Kankaanpää

 

Logistiikan perustutkinto, yhdistelmäajoneuvonkuljettaja

Hieta Urho, Kankaanpää

Koksalo Aleksi, Parkano

Käkelä Juho, Karvia

Liikala Aleksi, Karvia

Majanmaa Niko, Parkano

Mansikkaviita Aaro, Parkano

Mäntylä Lilja, Parkano

Ojalammi Akseli, Parkano

Rinneheimo Teemu, Parkano

Veikkola Matias, Parkano

Vähä-Peltomäki Niklas, Parkano

 

Rakennusalan perustutkinto, talonrakentaja

Alahonko Eero, Honkajoki

Andelin Tero, Kankaanpää

Harmaajärvi Janne, Kankaanpää

Heikkilä Santeri, Ikaalinen

Hietaoja Jesse, Kankaanpää

Jokiniemi Elias, Kankaanpää

Järvinen Mika, Karvia

Kerttula Topias, Kankaanpää

Korkiamäki Elmeri, Kankaanpää

Koskela Akseli, Pomarkku

Koskinen Jere, Siikainen

Laitila Joni, Kankaanpää

Lehtiniemi Jere, Jämijärvi

Männistö Juho, Kankaanpää

Niemi Benjamin, Jämijärvi

Patokoski Tuomas, Karvia

Pitkäkoski Toni, Kankaanpää

Snellman Jere, Kankaanpää

Syrjäläinen Juho, Karvia

Tahvanainen Laura, Parkano

Veko Eetu, Kankaanpää

Vuohelainen Toni, Pori

Ylikoski Matias, Jämijärvi

 

Ravintola- ja catering-alan perustutkinto, kokki

Haanpää Patrik, Kankaanpää

Kivikoski Eveliina, Kankaanpää

Kujansuu Roosa, Kankaanpää

Palomäki Marja-Hannele

Rajala Jonna, Kankaanpää

Yli-Teevahainen Iida, Kankaanpää

 

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, lähihoitaja

Ikääntyvien hoidon ja kuntoutumisen osaamisala

Mäkisalo Riitta, Kankaanpää

Peltomäki Maija, Kankaanpää

 

Mielenterveys- ja päihdetyön osaamisala

Kulmanen Sirpa, Kankaanpää

 

Lasten ja nuorten hoidon ja kasvatuksen osaamisala,

Heinola Tiia, Karvia

Vuorenmaa Veera, Kankaanpää

 

Sairaanhoidon ja huolenpidon osaamisala

Heininen Inka, Kankaanpää

Jussila Marjaana, Honkajoki

Karvanen Linnea, Kankaanpää

Koivula Sanna, Kankaanpää

Lehtinen Erica, Kankaanpää

Lohivuo Suvi, Kankaanpää

Santasalo Piia, Kankaanpää

Sällilä Nea, Jämijärvi

Virtanen Ella, Kankaanpää, yo

Virtanen Siiri, Kankaanpää, yo

 

Vanhustyön osaamisala

Iiliäinen Annika, Ulvila, yo

Kuusisto Riina, Kankaanpää

 

Sähkö- ja automaatioalan perustutkinto, sähköasentaja

Alanen Joona, Pori

Haapanen Riku, Kankaanpää

Hautaluoma Johannes, Karvia

Heinonen Anton, Pomarkku

Kahila Rasmus, Kankaanpää

Kangas Valtteri, Kankaanpää

Kenola Oskari, Kankaanpää

Laine Joonas, Pomarkku

Lemmenranta Joonatan, Merikarvia

Loukkaanhuhta Niko, Kankaanpää, yo

Lähteenkorpi Anton, Kankaanpää

Rauäng Eetu, Pomarkku

Riihimäki Aleksi, Parkano

Saarivirta Aleksi, Kankaanpää

Saraketo Miia, Jämijärvi

 

Tekstiili- ja muotialan perustutkinto, suutari

Tuominen Harri, Turku

 

Hierojan ammattitutkinto

Aaltonen Johanna, Kankaanpää

Anttila Heli, Kankaanpää

Ketola Janita, Hämeenkyrö

Kiho Janika, Parkano

Niemi Marja, Parkano

Sarjanen Tarja, Kankaanpää

Sukusaari Tanja, Merikarvia

 

Kasvatus- ja ohjausalan ammattitutkinto, koulunkäynnin ja aamu- ja iltapäivätoiminnan ohjaaja

Harmaajärvi Eeva, Pori

Mäkelä-Läykki Marja, Ikaalinen

 

Liiketoiminnan ammattitutkinto

Furuholm Päivi, Pori

Koota Janika, Kankaanpää

Sirviö Jonna, Kajaani

 

Lähiesimiestyön ammattitutkinto

Aro-Koivisto Amanda, Jämijärvi

Einmaa Katri, Eurajoki

Nurmi Tuija, Eurajoki

Peltonen Sari, Kankaanpää

Saaristo Minna, Eurajoki

 

Puhtaus- ja kiinteistöpalvelualan ammattitutkinto, toimitilahuoltaja

Järvelaht Tatjana, Honkajoki

Koivisto Sirpa, Honkajoki

Ojanen Analyn, Parkano

 

Ravintolan asiakaspalvelun ammattitutkinto, baarimestari

Halminen Sanja, Rauma

 

Ravintolan asiakaspalvelun ammattitutkinto, tarjoilija

Holopainen Sinna, Kankaanpää

Laakso Sanni, Tampere

Otsing Linda, Pori

Pentinmäki Marjo, Karvia

 

Ruokapalvelujen ammattitutkinto, suurtalouskokki

Lahti Minna, Pori

 

Taloushallinnon ammattitutkinto

Härkälä Miina, Säkylä

 

Tarjoilijan ammattitutkinto

Ristiharju Jussi, Isojoki

 

Yrittäjän ammattitutkinto

Granholm Nina, Kankaanpää

Satu Itäsalo, Jämijärvi

Kalliomäki Minna, Harjavalta

Ketonen Ritva-Anneli, Pori

Koikkalainen Riku, Harjavalta

Kuusela Marjo, Säkylä

Kyösti Jukka, Kankaanpää

Kyösti Susanna, Kankaanpää

Mikkola Juha-Erik, Ulvila

Mäkinen Krista-Carola, Ulvila

Oksanen Riitta, Huittinen

Carita Rosengrén, Punkalaidun

 

Jalkinealan erikoisammattitutkinto

Aalto Kirsi, Pori

 

Johtamisen ja yritysjohtamisen erikoisammattitutkinto

Aaltola Sari-Anne, Eura

Elonen Jussi, Rauma

Huhtala Johanna, Pori

Joensivu Krista, Eura

Kalajainen Antti, Kauhajoki

Kuivasniemi-Lehti Helena, Pori

Känä Kaisa, Eurajoki

Laaksonen Maarit, Pori

Laivanen Pirita, Eurajoki

Leskinen Ulla, Eurajoki

Lietepohja Kaisa, Eura

Mikama-Naukkarinen Anne-Mari, Pori

Mäkivirta Niina, Kokemäki

Niemi Tommi, Eurajoki

Nummi Sami, Pori

Nurminen Riina, Eura

Olli Jarmo, Eurajoki

Peltonen Katri, Eurajoki

Pruukka Kati, Eurajoki

Pursiheimo-Vanhanen Lumi, Rauma

Raitanen Jaana, Kokemäki

Roivas Katja, Rauma

Salmi Sari, Eurajoki

Santapere Merja, Eurajoki

Tuokkola Jaana, Pori

Tuominen Laura, Eura

Virtanen Sirpa, Eura

 

Liiketoiminnan erikoisammattitutkinto

Kivikoski Elina, Kankaanpää

 

 

Kuntoutus-, tuki- ja ohjauspalvelujen erikoisammattitutkinto

Koskinen Erja, Nokia

Saloniemi Tarja, Jämijärvi

 

Sataedu Kokemäki

Autoalan perustutkinto, ajoneuvoasentaja

Isotuovola Aleksi, Säkylä

Kantanen Jani, Harjavalta

Lätti Santeri, Säkylä

Nakolinna William, Kokemäki

Niittymäki Joonas, Eura

Perttu Samuli, Eura

Pokkinen Henna, Säkylä

Poti Eino, Kokemäki

Reko Eetu, Säkylä

Ruokolainen Kimi, Huittinen

Takala Paavo, Huittinen

Vainio Niko, Säkylä

 

Hiusalan perustutkinto, parturi-kampaaja

Lehtinen Julia, Kokemäki

Seppälä Paola, Ulvila

 

Hius- ja kauneudenhoitoalan perustutkinto, kosmetologi

Karttunen Hanna, Pori

Salmio Anna-Mari, Pomarkku

 

Hotelli-, ravintola- ja catering-alan perustutkinto, kokki

Heino Roosa, Harjavalta

Kharuta Maksym, Eura

Lainepää Linda, Säkylä

Taipale Pyry, Nakkila

Vahala Anni, Eura

 

Kauneudenhoitoalan perustutkinto, kosmetologi

Helminen Janita, Säkylä

Jalava Karoliina, Pori

 

Kiinteistöpalvelujen perustutkinto, kiinteistönhoitaja

Reinson Sander, Kokemäki

Sandberg Tapani, Pori

 

Kone- ja metallialan perustutkinto, kunnossapitoasentaja

Tuominen Saku, Harjavalta

 

Kone- ja metallialan perustutkinto, levyseppähitsaaja

Vesivalo Lauri, Harjavalta

 

Kone- ja tuotantotekniikan perustutkinto, asentaja

Hiljanen Topias, Eura

Paavilainen Jami, Huittinen

Saarivuori Tero, Eura

Vesivalo Eero, Harjavalta

Virtanen Timo, Säkylä

 

Kone- ja tuotantotekniikan perustutkinto, koneistaja

Karvinen Ilkka, Eura

 

Käsi- ja taideteollisuusalan perustutkinto, artesaani

Niemi Sini, Pori

 

Logistiikan perustutkinto, autonkuljettaja

Jalonen Marcus, Huittinen

Laaksonen Emilia, Huittinen

Tolonen Joel, Nakkila

 

Logistiikan perustutkinto, yhdistelmäajoneuvonkuljettaja

Alasmaa Antti, Eura

Haapala Leevi, Sastamala

Helin Saku, Huittinen

Ketola Severi, Kokemäki

Koivunen Mika, Eura

Lindholm Valtteri, Huittinen

Paavola Matias, Säkylä

Siuro Jenna, Kokemäki

Uusitalo Ville, Huittinen

Vuorisalo Jasmin, Akaa

 

Puhtaus- ja kiinteistöpalvelualan perustutkinto, kiinteistönhoitaja

Palonen Joakim, Pori

 

Rakennusalan perustutkinto, talonrakentaja

Heinonen Juhani, Säkylä

Henriksson Waltteri, Säkylä

Jokinen Joona, Säkylä

Leijon Lauri, Säkylä

Männistö Leevi, Säkylä

Mäntylä Joona, Huittinen

Ojala Eero, Säkylä

Saarinen Aleksi, Säkylä

Silmu Sakari, Säkylä

Sund Mikael, Säkylä

Tähtinen Eemeli, Kokemäki

Vuohijoki Tommi, Harjavalta

 

Ravintola- ja catering-alan perustutkinto, kokki

Haavisto Eetu, Kokemäki

Korte Sari, Nakkila

 

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, lähihoitaja

Sairaanhoidon ja huolenpidon osaamisala

Aromaa Venla, Eura

Henttinen Riikka-Maria, Nakkila

Hepo-oja Kiia-Sofia, Sastamala

Huida Eerika, Kokemäki

Humppi Henna, Eura

Kuuppo Jenna, Huittinen

Mäkilä Paula, Kokemäki

Rajala Emilia, Eura

Rinne Matleena, Kokemäki

Tihumäki Sofia, Huittinen

Viikari Anni, Huittinen

 

Sähkö- ja automaatioalan perustutkinto, sähköasentaja

Alento Oskari, Eura

Harjunmaa Onni, Huittinen

Haviala Jaakko, Eura

Jalava Matias, Säkylä

Järvimäki Rasmus, Harjavalta

Ketola Teemu, Kokemäki

Laine Luka, Kokemäki

Lampinen Ville, Huittinen

Levomäki Heikki, Kokemäki

Levomäki Henri, Kokemäki

Marttila Onni, Säkylä

Mikkola Klaus, Säkylä

Sarin Leevi, Eura

Suominen Eetu, Eura

Tuomola Waltteri, Eura

Valkama Ville, Kokemäki

 

Taideteollisuusalan perustutkinto, artesaani

Heinikangas Suvi, Pori

Joki-Heinonen Aino, Pori

Juhanmaa-Hamilo Riikka, Nakkila

Juola Maarit, Kokemäki

Koivula Niina, Rauma

Kähkönen Katri, Nakkila

Laiho Noora, Kokemäki

Lepistö Emma, Pori

Välimaa Sini, Kokemäki

 

Liiketoiminnan ammattitutkinto

Jyrkänkallio Jutta, Ulvila

Salo Niki, Eura

Vappula Laura, Nakkila

Vuorinen Sari, Säkylä

 

Myynnin ammattitutkinto

Aho Jenna, Tammela

Ketonen Teijo, Sastamala

Roos Riitta, Eurajoki

 

Puhtaus- ja kiinteistöpalvelualan ammattitutkinto, toimitilahuoltaja

Laine Milla, Kokemäki

 

Sataedu Nakkila

Audiovisuaalisen viestinnän perustutkinto, media-assistentti, tietokoneanimaatio- ja peliala

Nousiainen Vikke, Pomarkku

Tuominen Joonas, Nakkila

 

Media-alan perustutkinto, Audiovisuaalisen viestinnän osaamisala, mediapalvelujen toteuttaja, animaatio- ja peliala

Prepula Christian, Kokemäki

Ristiniemi Tanja, Nakkila

Sillanpää Naana, Pori

Tammela Aatu, Rauma

Vanhatalo Catarina, Pori

Viljanen Milla, Nakkila

 

Media-alan ja kuvallisen ilmaisun perustutkinto, Audiovisuaalisen viestinnän osaamisala, mediapalvelujen toteuttaja, animaatio- ja peliala

Pajuniemi Viliina, Nakkila

 

Media-alan ja kuvallisen ilmaisun perustutkinto, Audiovisuaalisen viestinnän osaamisala, mediapalvelujen toteuttaja, elokuva- ja tv-ala

Eklund Eva, Pyhäranta

Huosianmaa Vilma, Rauma

Jokinen Heidi, Turku

Kemppainen Emilia, Pori

Pessinen Joakim, Nakkila

Raunio Tuomas, Nakkila

 

Media-alan ja kuvallisen ilmaisun perustutkinto, Kuvallisen ilmaisun osaamisala, kuvallisen ilmaisun toteuttaja, graafinen suunnittelu

Järvinen Susanna, Harjavalta

Lehto Oskari, Nakkila

Niemenmaa Vilma, Eura

Rosenlew Katariina, Pori

Tuori Ville, Pori

 

Media-alan ja kuvallisen ilmaisun perustutkinto, Kuvallisen ilmaisun osaamisala, kuvallisen ilmaisun toteuttaja, valokuvaus

Georgieva Nikolina, Pori

Itänen Jasmine, Ulvila

Koskinen Mila, Ulvila

Peltomäki Leena, Kankaanpää

Peltonen Jenna, Pori

Pietarinen Virpi, Rauma

Plaami Katri, Pori

Sundelin Maria, Nakkila

Tammi Jenna, Rauma

Tokoi Jenny, Turku

Torninoja Samu, Eura

Vilpakka Pauliina, Ulvila

Wallin Kristian, Helsinki

 

 

Sataedu Ulvila

Autoalan perustutkinto, ajoneuvoasentaja

Heijari Jerry, Ulvila

Kurko Samuel, Ulvila

Marjamäki Tino, Nakkila

Henttinen Joakim, Nakkila

Maijala Joni, Nakkila

Makkonen Otto, Ulvila

Mykrä Niklas, Ulvila

Norgård Artturi, Pori

Perkaus Atte, Pori

Rajainmäki Riku, Ulvila

Saine Eeli, Pori

Vaajakivi Aaro, Pori

Vidlund Jyri, Harjavalta

 

Hotelli-, ravintola- ja catering-alan perustutkinto, kokki

Kostina Daria, Harjavalta

Lalli Sebastian, Ulvila

Lindqvist Oona, Harjavalta

Styf Henna, Pori

Valli Jenny, Ulvila

 

Puhtaus- ja kiinteistöpalvelualan perustutkinto, kiinteistönhoitaja

Silventoinen Jouko, Pori

 

Kone- ja metallialan perustutkinto, kunnossapitoasentaja

Svensberg Henri, Nakkila

 

Kone- ja metallialan perustutkinto, koneistaja

Kekki Tatu, Ulvila

Salo Niilo, Säkylä

Virta Jenny, Ulvila

 

Kone- ja metallialan perustutkinto, koneasentaja

Hedman Eero, Ulvila

 

Kone- ja tuotantotekniikan perustutkinto, asentaja

Markkanen Markus, Merikarvia

Saarni Iida, Ulvila

 

Kone- ja tuotantotekniikan perustutkinto, levyseppähitsaaja

Mäkelä Santeri, Sastamala

Onnela Niko, Kokemäki

 

Liiketoiminnan perustutkinto, merkonomi

Lehti Riia, Harjavalta

Mäkelä Jussi, Kokemäki

 

Matkailualan perustutkinto, matkailupalvelujen tuottaja

Järviö Marja-Leena, Pori

Ruohonen Mari, Kokemäki

 

Rakennusalan perustutkinto, talonrakentaja

Ahmadi Kaneshka, Pori

Bergendahl Alex, Ulvila

Hakkarainen Mauri, Pori

Hiljanen Samuel, Ulvila

Karimi Neematoullah, Huittinen

Khavari Aliakbar, Pori

Lähtölä Sanna, Nakkila

Mikola Kasper, Ulvila

Moradi Alireza, Pori

Naebi Rahmatullah, Pori

Rajakallio Eetu, Kankaanpää

Rantala Jaakko, Ulvila

Samadi Ali Hussain, Huittinen

Sharifi Safar Ali, Pori

Siirtola Akseli, Ulvila

Taheri Abbas, Huittinen

Vainio Oskari, Ulvila

Valli Topi, Ulvila

Yousefi Kazem Ali, Pori

 

Sosiaali- ja terveysala perustutkinto, lähihoitaja

Ikääntyvien hoidon ja kuntoutumisen osaamisala

Kaskinen Roosa, Ulvila

Keinonen Jutta, Ulvila

Luukinen Aaro, Pori

Mesiranta Taina, Pori

Nordman Juuli-Anna, Pori

Ruotsalainen Carita, Ulvila

Vallinen Sari, Nakkila

Välimäki Jonna, Pori

 

Lähihoitaja, uuden osaamisalan suorittaneet

Suunhoidon osaamisala

Alinen Miili, Pori

Huosianmaa Minna, Pori

Jalonen Rita, Parkano

Järvinen Krista, Ulvila

Kenttä Elisa, Sastamala

Küttner Titta, Pori

Laisi Pauliina, Pori

Peltomäki Kaisa, Nokia

Pärssinen Fanny, Pori

Virta Annika, Eura

Virtanen Emmi, Ulvila

 

Sähkö- ja automaatioalan perustutkinto, automaatioasentaja

Halonen Jussi, Harjavalta

Hellemaa Niklas, Pori

Kallioinen Leevi, Nakkila

Koivisto Aleksi, Pori

Kulme Jere, Harjavalta

Lagerroos Sami, Ulvila

Lehtonen Joni, Pori

Luomansivu Konsta, Ulvila

Luotonen Santeri, Ulvila

Nurmi Jesperi, Nakkila

Partinen Joel, Nakkila

Peltoniemi Jere, Ulvila

Pärssinen Tuomas, Pori

Ranta Sampo, Harjavalta

Suominen Joni, Harjavalta

Tanskila Kasper, Ulvila

Toiviainen Eino, Ulvila

Vajavaara Toni, Harjavalta

Valkolumme Valtteri, Ulvila

Valtonen Eetu, Pori

 

Sähkö- ja automaatioalan perustutkinto, sähköasentaja

Siivonen Veikka, Pori

 

Tieto- ja tietoliikennetekniikan perustutkinto, ICT-asentaja

Kantola Tommi, Rauma

Marlow Samuel, Pori

Nieminen Valtteri, Huittinen

Rosendahl Miko, Ulvila

Suhonen Santeri, Ulvila

Tamminen Vili, Pori

Tuomi Topias, Huittinen

Sironen Timo, Harjavalta

  

Välinehuoltoalan perustutkinto, välinehuoltaja

Koskiniemi Maarit, Eurajoki


Palaa takaisin Ajankohtaista listaukseen