Valmistuneet syksy 2016

19.12.2016

SATAEDU SATAKUNNAN KOULUTUSKUNTAYHTYMÄSTÄ VALMISTUNEITA

Syyslukukauden päätteeksi ja syksyn aikana valmistuneiden opiskelijoiden nimet alla paikkakunnittain ja tutkinnoittain.

Tutkinnon suorittaneita on yhteensä 282. Lisäksi osatutkinnon tai uuden osaamisalan suorittanut 42 opiskelijaa. 

Lisätietoja valmistuneista: viestintäsuunnittelija Johanna Virtanen, puh. 040 199 4104

 

SATAEDU HARJAVALTA

SOSIAALI- JA TERVEYSALAN PERUSTUTKINTO, LÄHIHOITAJA

Asiakaspalvelu ja tietohallinta

Malmberg Birgit, Nakkila

Salmi Riina, Eura

 

Kuntoutus

Kellokumpu Anne-Marie, Harjavalta

Korsi Sari, Rauma

Korvenperä Annika, Harjavalta

Laelma Liisa, Pori

Laura Holma, Eura

Saarinen Virpi, Eura

Viitaniemi Piia, Ulvila

 

Lasten ja nuorten hoito ja kasvatus

Aalto Anne, Säkylä

Bozzini Gianluca, Ulvila

Helin Riikka, Eura

Huhtala Jaana, Harjavalta

Hämäläinen Dmitry, Pori

Jaakkola Marita, Pori

Koivula Teija, Pori

Kujala Marika, Kokemäki

Leikonen Marja, Eura

Merone-Vatunen Heidi, Pori

Moilanen Arja, Eura

Salo Noora, Kokemäki

Toivonen Jenni, Eura

 

Mielenterveys- ja päihdetyö

Fronden-Koskinen Nina, Ulvila

Koskinen Leena, Panelia

Lähteenmäki Anita, Kokemäki

Mäenpää Timo, Huittinen

Nurminen Nina, Ulvila

Rannanmäki Hanna, Säkylä

Tammisalo Kati, Pori   

 

Sairaanhoito ja huolenpito

Ahomaa Linda, Pori

Heinonen Kirsi, Harjavalta

Kaunisharju Pauliina, Rauma

Koivuniemi Jenniliina, Nakkila

Kähkönen Jaana, Pori

Matoniemi Olga, Kokemäki

Pitkäranta Tanja, Ulvila

Pulkkinen Minna, Harjavalta

Puolakanaho Maria, Kokemäki

Rautakallio Satu, Huittinen

Salonen Pauliina, Pori

Tienhaara Veera, Harjavalta

Voutilainen Anna, Sastamala

 

Vammaistyö

Päiviälä Seera, Pori

 

Vanhustyö

Acosta Yvanna, Oulu

Andersson Iida, Pori

Andres Chester, Iisalmi

Apillanes Marie Jo, Vantaa

Bozzini Tanja, Ulvila

Bragado Jemiah, Oulu

Caberto Johnson, Nurmijärvi

Cadaweng Emma, Kiuruvesi

Cadoy Rufina, Suonenjoki

Cagay-an Meflor, Tampere

Casimero Romela, Harjavalta

Cas-ing Reymond, Suonenjoki

Cayat Aisa, Kotka

Dela Cruz Charity, Puolanka

Edeco Meofer, Tampere

Francis Guanzon, Kotka

Gabrillo Juan , Loimaa

Heikkilä Anne, Sastamala

Hietala Riikka, Pori

Honkanen Annamari, Pori

Ikävalko Johanna, Pori

Järvenpää Jaana, Pori

Järvinen Armi, Huittinen

Järvinen Katja, Ulvila

Kankaanpää Mirja, Huittinen

Kauraoja Sofia, Pori

Koivisto Sara, Huittinen

Korpela Maarit, Huittinen

Küttner Titta, Pori

Labi Kempee, Vantaa

Lahtinen Kari, Ulvila

Langbao Abegail, Kotka

Laoyan Meriam, Helsinki

Linnum Jocelyn, Tampere

Mahlamäki Marja-Liisa, Huittinen

Mäki Anja, Huittinen

Näppi Sari, Ulvila

Pacio Maria, Tampere

Palazo Katrina, Kiuruvesi

Palingpingan Fedilyn, Kotka

Parma Leena, Kokemäki

Pasalodos Greg, Nurmijärvi

Ramsten Sini, Pori

Rasmus Elena, Ulvila

Saguibal Sunshine, Säkylä

Samson Mary, Puolanka

Sibayan Oliver, Lohja

Sundell Katja, Säkylä

Taligan Jowella, Kotka

Tandoc Kansas, Kotka

Tiuttu Virpi, Huittinen

Wallin Päivi, Huittinen

Vesa Markus, Pori

Violin Carita, Kokemäki

Väkiparta Anniina, Pori

Ylinen Niina, Ulvila

 

UUDEN OSAAMISALAN SUORITTANEET

Asiakaspalvelu ja tietohallinta

Jääskeläinen Marika, Pori

Koivula Niina, Pori

Salonen Minna, Harjavalta

Savunen Kiira, Ulvila

Simsek Anu, Pori

 

Mielenterveys ja päihdetyö

Ahonkivi Birgitta, Kullaa

Tammisalo Kati, Pori

 

Sairaanhoito ja huolenpito

Haimila Petri, Savitaipale

Heikkinen Tuija, Savonlinna

Korhonen Heini, Suonenjoki

Koski Nina, Iisalmi

Kuosmanen Mari, Iisalmi

Laine-Karjalainen Ella, Kuopio

Lesonen Jonna, Savonlinna

Martikainen Marjo, Iisalmi

Mikkonen Tuula, Iisalmi

Puolakanaho Maria, Kokemäki

Simanainen Tea, Suonenjoki

 

Vanhustyö

Väisänen Jonna, Mikkeli

 

HIEROJAN AMMATTITUTKINTO

Erkkilä Heli, Eura

Huikkala Iiro, Kokemäki

Koivisto Jenna, Harjavalta

Lehtonen Katri, Pori

Nurmi Toni, Pori

Viljanen Sara, Ulvila

 

LASTEN JA NUORTEN ERITYISOHJAAJAN AMMATTITUTKINTO

Kurkela Merja, Kokemäki

Nurmi Heli, Pori

Ojala Tarja, Huittinen

 

KEHITYSVAMMA-ALAN AMMATTITUTKINTO

Peräkallio Oili, Eura

Salminen Katja, Nakkila

Viljanen Henrik, Ulvila

 

PERHEPÄIVÄHOITAJAN AMMATTITUTKINTO

Muronen Tanja, Pori

 

PSYKIATRISEN HOIDON ERIKOISAMMATTITUTKINTO

Holmi Anja, Harjavalta

Jaakonsaari Jarko, Pori

Kuromaa Katja, Rauma

Laaksonen Essi, Nakkila

Salminen Eero, Pori

 

SATAEDU HUITTINEN

ASIOIMISTULKIN AMMATTITUTKINTO

Blinova Tatjana, Sastamala

Mohammad Hayni Safin, Lahti

Myslinska Izabela, Kankaanpää

Riatte Lempi, Rauma

Yawari Zabi, Helsinki

Zhangalieva Batista, Sastamala

 

LIIKENNE-ESIMIEHEN ERIKOISAMMATTITUTKINTO

Oinas Ville, Vantaa

 

LINJA-AUTONKULJETTAJAN AMMATTITUTKINTO

Arnell Henrik, Turku

Hakakoski Tomi, Pori

Kuusela Anne-Mari, Turku

Linnala Petri, Eurajoki

Ojala Andrus, Rauma

Perkola Alpo, Huittinen

Väisänen Henrik, Hanko

Waldén Ari, Lohja

Weckström Kimi, Karkkila

 

LOGISTIIKAN PERUSTUTKINTO, LINJA-AUTONKULJETTAJA

Mattila Ville, Parkano

Moisio Tommi, Ulvila

 

LOGISTIIKAN PERUSTUTKINTO, YHDISTELMÄAJONEUVONKULJETTAJA

Nyman Minne, Forssa

Salminen Antti, Kokemäki

 

MYYNNIN AMMATTITUTKINTO

Caliskan Sinan, Tampere

Kopranen Tamara, Tampere

Oladapo Abdulhakeem Ayo, Tampere

Paluskiewicz Anna, Akaa

Shansadin Adnan, Tampere

Tere Zhanna, Tampere

Vihonen Thi, Tampere

 

YHDISTELMÄAJONEUVONKULJETTAJAN AMMATTITUTKINTO

Vainikainen Leo, Pöytyä

 

SATAEDU KANKAANPÄÄ

AUTOALAN PERUSTUTKINTO, AJONEUVOASENTAJA/RASKASKONEASENTAJA

Anttila Riku, Karvia

 

HOTELLI-, RAVINTOLA- JA CATERING-ALAN PERUSTUTKINTO, TARJOILIJA

Haapaniemi Heli, Kankaanpää

 

LIIKETALOUDEN PERUSTUTKINTO, MERKONOMI

Kukko Kristina, Kankaanpää

Lepp Krista, Honkajoki

Marjaniemi Hanna, Ikaalinen

Mattila Terhi, Merikarvia

Nummi Tiia, Harjavalta

 

SOSIAALI- JA TERVEYSALAN PERUSTUTKINTO, LÄHIHOITAJA

Kuntoutuksen osaamisala

Hartikainen Marja, Kankaanpää

Haukio Jori, Pori

 

Lasten ja nuorten hoidon ja kasvatuksen osaamisala

Antila Tuire, Kankaanpää

Kovamäki Jenna, Kankaanpää

Kulmala Carolina, Kankaanpää

Läheniemi Taina, Kankaanpää

Mattila Marianne, Pori

Patoranta Minna, Kankaanpää

 

Sairaanhoidon ja huolenpidon osaamisala

Ahonen Annika, Kankaanpää

Lilja Cecilia, Pori

Ruuhimäki Miina, Kankaanpää

Uusi-Rajasalo Kati, Kankaanpää

 

Vammaistyön osaamisala

Pihlajamäki Jani, Kankaanpää

 

Vanhustyön osaamisala

Enberg Katrin, Kristiinankaupunki

Hietaoja Satu, Kankaanpää

Mustakoski Veera, Karvia

Virtanen Arja, Pori

 

UUDEN OSAAMISALAN SUORITTANEET

Sairaanhoidon ja huolenpidon osaamisala

Viitanen Sanna, Kankaanpää

 

Jalkojenhoidon osaamisala

Jokinen Sari, Hämeenlinna

Mäkipää Miia, Parkano

Perkiö Katri, Kurikka

Suomela Karolina, Hämeenkyrö

 

Kuntoutuksen osaamisala

Ala-Karvia Teija, Karvia

Alhonmäki Riikka, Kankaanpää

Ervelä Eija, Karvia

Haavasoja Henna, Kankaanpää

Heinonen Päivi, Honkajoki

Kangassalo Marita, Kankaanpää

Kuusisto Marika, Karvia

Lohivuo Soile, Kankaanpää

Toivonen Margit, Kurikka

Viinamäki Sirpa, Kankaanpää

Virtanen Eija, Kankaanpää

Virtanen Iida, Kankaanpää

Välimäki Anne, Kankaanpää

Ylipeltola Anja, Kankaanpää

 

RAKENNUSALAN PERUSTUTKINTO, TALONRAKENTAJA

Mäensivu Miika, Kankaanpää

Turpeinen Juho, Kankaanpää

Yli-Vainio Petri, Sastamala

 

SÄHKÖ- JA AUTOMAATIOTEKNIIKAN PERUSTUTKINTO, SÄHKÖASENTAJA

Riipinen Oskari, Honkajoki

 

SÄHKÖ- JA AUTOMAATIOTEKNIIKAN PERUSTUTKINTO, AUTOMAATIOASENTAJA

Heikkilä Tuomas, Kankaanpää

Katajamäki Jussi, Jämijärvi

Koskinen Petteri, Karvia

Kujansuu Joonas, Kankaanpää

Mukkala Oskari, Kankaanpää

Mylly Teemu, Kankaanpää

Mäkipää Tapani, Kankaanpää

Sillanpää Juha, Pori

Viitanen Risto, Siikainen

Vuohelainen Mikael, Pori

 

TEKSTIILI- JA VAATETUSALAN PERUSTUTKINTO, SUUTARI

Aalto Kirsi, Pori

Haapalinna Marjut, Helsinki

Hartikainen Katja, Tampere

Honkanen Noora, Pori

Jansson Benjamin, Kankaanpää

Kauppinen Elise, Kerava

Mömmö Ari, Kerava

Nurmi Nelli, Pori

Oulasvuori Tanja-Maria, Orimattila

Salminen Jari, Salo

Sipponen Anu, Kankaanpää

Sorrela Jaakko, Pälkäne

 

HIEROJAN AMMATTITUTKINTO

Säämänen Marko, Sastamala

 

KAUPAN ESIMIEHEN ERIKOISAMMATTITUTKINTO

Iltanen Rami, Pori

Järvenpää Nannu, Merikarvia

Koivisto Katriina, Kankaanpää

Viljanen Tiia, Pori

Ylinen Jenni, Kankaanpää

Ylinen Vuokko, Kankaanpää

 

KOTITYÖPALVELUJEN AMMATTITUTKINTO

Koivisto Ilona, Pori

Sainio Minna, Pori

 

LAITOSHUOLTAJAN AMMATTITUTKINTO

Hietikko Johanna, Ikaalinen

Hirvikoski Elina, Kankaanpää

Kamberg Sari, Kankaanpää

Lees Anne, Kankaanpää

Marin Sorina, Kankaanpää

Mionea Georgeta, Kankaanpää

Nivus Kirsti, Karvia

Viljanen Amphon, Pori

 

MYYNNIN AMMATTITUTKINTO

Peuraniemi Laura, Kankaanpää

 

PERHEPÄIVÄHOITAJAN AMMATTITUTKINTO

Toivonen Heini, Siikainen

 

TALONRAKENNUSALAN AMMATTITUTKINTO

Halme Mikko, Honkajoki

Kankaristo Heikki, Kankaanpää

Kukkumäki Arto, Kankaanpää

Rissanen Jani, Jämijärvi

 

TALOUSHALLINNON AMMATTITUTKINTO

Bednarz Beata, Kankaanpää

Laaksonen Pirjo, Kokemäki

Mattila Terhi, Merikarvia

 

TARJOILIJAN AMMATTITUTKINTO

Pihl Johanna, Kankaanpää

 

VANHUSTYÖN ERIKOISAMMATTITUTKINNON OSA,

Muistioireisen ikääntyneen ihmisen tukeminen

Eronen Tuuli, Pori

Jänttilä-Ylikruuvi Minna, Pori

Koura Sirpa, Kankaanpää

Kuusiluoto Heli, Pori

 

YRITTÄJÄN AMMATTITUTKINTO

Paulamäki Sonja, Pori

 

 

SATAEDU KOKEMÄKI

HIUSALAN PERUSTUTKINTO, PARTURI-KAMPAAJA

Diaz Alina, Kokemäki

Kortell Iida, Pori

 

HOTELLI-, RAVINTOLA- JA CATERING-ALAN PERUSTUTKINTO, KOKKI

Hein Maris, Nakkila

Irs Jaanika, Eura

Isotalo Tassanee, Kokemäki

Mäkelä Riia, Huittinen

Mäkinen Annika, Eura

Novikova Tamara, Kokemäki

Saul Andra, Harjavalta

Systä Aleksi, Huittinen

Vesala Nataliia, Kokemäki

 

HOTELLI-, RAVINTOLA- JA CATERING-ALAN PERUSTUTKINTO, TARJOILIJA

Aro Janina, Huittinen

Huuki Marzena, Harjavalta

Kangasperko Anna, Kokemäki

 

KAUNEUDENHOITOALAN PERUSTUTKINTO, KOSMETOLOGI

Kopi Nea, Kokemäki

 

KONE- JA METALLIALAN PERUSTUTKINTO, KONEISTAJA

Seppälä Onni, Eura

Toivonen Robi, Harjavalta

 

LOGISTIIKAN PERUSTUTKINTO, AUTONKULJETTAJA

Ilvonen Mira, Kokemäki

 

RAKENNUSALAN PERUSTUTKINTO, TALONRAKENTAJA

Elo Janne, Säkylä

 

SÄHKÖ- JA AUTOMAATIOTEKNIIKAN PERUSTUTKINTO, AUTOMAATIOASENTAJA

Paavola Kalle, Kokemäki

Viitala Riku, Harjavalta

Virta Markus, Eura

 

SÄHKÖ- JA AUTOMAATIOTEKNIIKAN PERUSTUTKINTO, SÄHKÖASENTAJA

Huida Henrik, Kokemäki

Lainio Jimi, Kokemäki

Mäkinen Martti, Säkylä

Santala Mikko, Eura

Tuominen Oskari, Kokemäki

 

MYYNNIN AMMATTITUTKINTO

Pusa Petri, Säkylä

 

SATAEDU NAKKILA

AUDIOVISUAALISEN VIESTINNÄN PERUSTUTKINTO, MEDIA-ASSISTENTTI

Laatikainen Sanna, Nakkila

Peippo Lenita, Pori

Sillanpää Toni, Pori

 

KUVALLISEN ILMAISUN PERUSTUTKINTO, KUVA-ARTESAANI

Jaurimo Toni, Pori

Varheenmaa Niina, Pori

 

SATAEDU ULVILA

HOTELLI-, RAVINTOLA- JA CATERING-ALAN PERUSTUTKINTO, KOKKI

Ihanamäki Rasim, Pori

Halonen Hanna, Pori

Kaipiainen Roosa, Nakkila

Lehtonen Laura, Harjavalta

Salminen Meri, Nakkila

Vuorma Henriikka, Pori

 

KIINTEISTÖPALVELUJEN PERUSTUTKINTO, KIINTEISTÖNHOITAJA

Holm Rauli, Säkylä

 

KONE- JA METALLIALAN PERUSTUTKINTO, KUNNOSSAPITOASENTAJA

Pohjola Jesse, Ulvila

 

MATKAILUALAN PERUSTUTKINTO, MATKAILUPALVELUJEN TUOTTAJA

Sojakka Venla, Pieksämäki

 

RAKENNUSALAN PERUSTUTKINTO, TALONRAKENTAJA

Stenroos Miko, Ulvila

 

SÄHKÖ- JA AUTOMAATIOTEKNIIKAN PERUSTUTKINTO, AUTOMAATIOASENTAJA

Aaltoranta Eetu, Ulvila

Korte Niklas, Ulvila

Laine Juho, Nakkila

Laine Niko, Nakkila

Merisalo Juho, Pori

Palomäki Niko, Ulvila

Pihkanen Esko-Matti, Ulvila

 

SÄHKÖ- JA AUTOMAATIOTEKNIIKAN PERUSTUTKINTO, SÄHKÖASENTAJA

Heinonen Jaakko, Ulvila

Kiviniemi Tommi, Pori

Koski Eeva, Pori

Laine Ville-Veikko, Ulvila

Mäkelä Jesse, Nakkila

Naukkarinen Juuso, Ulvila

Vuorinen Lari, Ulvila

Vähä-Savo Lauri, Pori

Österlund Robi, Pori