Valmistuneet, kevät 2017

24.05.2017

SATAEDU SATAKUNNAN KOULUTUSKUNTAYHTYMÄSTÄ VALMISTUNEITA

Kevätlukukauden päätteeksi ja kevään aikana valmistuneiden opiskelijoiden nimet alla paikkakunnittain ja tutkinnoittain. Ammatillisen tutkinnon on suorittanut kaikkiaam yli 700 opiskelijaa. 

Yhdistelmätutkinto (yo): Opiskelija on suorittanut ammatillisen perustutkinnon ja ylioppilastutkinnon.

Lisätietoja valmistuneista: viestintäsuunnittelija Johanna Virtanen, puh. 040 199 4104

 

Sataedu Harjavalta

 

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, lähihoitaja

Asiakaspalvelu ja tietohallinta

Aakula Elina, Pori

Hämäläinen Virpi, Rauma

Malmberg Birgit, Nakkila

Mäkelä Marika, Ulvila

Nurmi Rebekka, Pori

Salmi Riina, Eura

 

Kuntoutus

Holma Laura, Eura

Kellokumpu Anne-Marie, Harjavalta

Korsi Sari, Rauma

Korvenperä Annika, Harjavalta

Kuusisto Pia, Kokemäki

Laelma Liisa, Pori

Mattsson Sari, Harjavalta

Raitanen Krista, Eura

Urpulahti Laura, Pori

Viitaniemi Piia, Ulvila

 

Lasten ja nuorten hoito ja kasvatus

Aalto Anne, Säkylä

Ahmadi Masouneh, Pori

Bozzini Gianluca, Ulvila

Grönroos Niina, Pori

Heikkinen Kristiina, Huittinen

Huhtala Jaana, Harjavalta

Hämäläinen Dmitry, Pori

Hämäläinen Jenna, Rauma

Härkönen Martti, Pori

Jaakkola Marita, Pori

Kontio Jutta, Ulvila

Kulmala Joanna, Harjavalta

Lindholm Neea, Kokemäki

Lintunen Jemina, Kokemäki

Maanavilja Minna, Ulvila

Malmi Maija, Pori

Marttila Mari, Harjavalta

Mikola Emma, Harjavalta

Mäkitalo Marjo, Eura

Niemi Katariina, Harjavalta

Ojala Marjaana, Pori

Piisi Henriikka, Kokemäki

Polvi Jarmo, Harjavalta

Pudas-Mattila Emilia, Ulvila

Salo Emmi, Pori

Seppä Anniina, Pori

Silvennoinen Klaudia, Harjavalta

Stenroos Laura, Pori

Ukkonen Emilia, Nakkila

Vehkanen Sanna, Harjavalta

 

 

Mielenterveys- ja päihdetyö

Alho Minna, Eura

Alho Toni, Pori

Fronden-Koskinen Nina, Ulvila

Kleemola Susanna, Kokemäki

Koskinen Tatu, Pori

Lauhanen Janne, Ulvila

Lähteenmäki Päivi, Kokemäki

Mäenpää Timo, Huittinen

Nurminen Nina, Ulvila

 

 

Sairaanhoito ja huolenpito

Ahomaa Linda, Pori

Alamäki Janina, Kokemäki

Fernandez Rebecca, Sastamala

Hakala Minna, Kokemäki

Hakanen Miia, Harjavalta

Heikkilä Taija, Huittinen

Heinonen Kirsi, Harjavalta

Heiskala Julia, Huittinen

Hepo-oja Rosa-Maria, Sastamala

Huovinen Juliette, Huittinen

Ikonen Päivi, Pori

Juvela Eveliina, Eura

Kastari Johanna, Huittinen

Kaunisharju Pauliina, Rauma

Keränen Sanna, Eura

Kleemola Päivi, Ulvila

Koivuniemi Jenniliina, Nakkila

Koskela Sari, Eura

Koskinen Henna, Huittinen

Kähkönen Jaana, Pori

Lehto Mira, Harjavalta

Ljungqvist Noora, Ulvila

Lundén Anni, Säkylä

Matoniemi Olga, Kokemäki

Myllyharju Pertti, Pori

Pihlajamäki Jonna, Sastamala

Pitkäranta Tanja, Ulvila

Pulkkinen Minna, Harjavalta

Pyazhieva Julia, Kokemäki

Rautakallio Satu, Huittinen

Reinikainen veera, Eura

Salminen Pauliina, Harjavalta

Salo Milla, Säkylä

Salonen Pauliina, Pori

Sillvan Teemu, Eurajoki

Taalikka Paula, Huittinen

Tienhaara Veera, Harjavalta

Tuominen Satu, Huittinen

Tuominen Soile, Huittinen

Vehmaa Sanna, Huittinen

Voutilainen Anna, Sastamala

Wallin Katri, Kokemäki

 

 

Vammaistyö

Eriksson Riina-Maija, Ulvila

Hatanpää Satu, Ulvila

Heikkilä Tarja, Ulvila

Iisakkala Samuli, Pori

Kulmala timo, Pori

Lahdenperä Karoliina, Pori

Mäkipää Tiia, Pori

Neiramaa Mikko, Harjavalta

Pärssinen Eeva, Nakkila

Suominen Outi, Pori

Tammisto Lauri, Pori

Tähtinen Mira, Pori

Vilponen Nelli, Ulvila

Wallin Mervi, Ulvila

 

 

Vanhustyö

Aaltonen Heli, Eura

Alimambo Yvonne, Loimaa

Bandas John, Turku

Baquirin Jonathan, Lahti

Bawayan Tiffany, Rovaniemi

Bumidang Paul, Kouvola

Cadaweng Emma, Kiuruvesi

Cajigan Golda, Lohja

Casimero Romela, Harjavalta

Casio Juliene, Kotka

Dulnuan Dominique, Hämeenlinna

Dumo Jamie, Lohja

Enriquez Nina, Espoo

Espada Jr. Benjamin, Turku

Francisco Giovani, Oulu

Haapasalo Heidi, Kokemäki

Huvitus Åsa, Ulvila

Järvinen Katja, Ulvila

Kerola Sari, Ulvila

Keskikiikonen Marja-Liisa, Sastamala

Kollin Ruskin, Oulu

Kujansuu Jyri, Harjavalta

Lahtinen Henna, Ulvila

Langbao Abegail, Kotka

Leino Susanne, Ulvila

Lepistö Eija, Pori

Lleva Desiree, Lahti

Merimaa Elina, Eurajoki

Mondata Jessica, Rovaniemi

Napeek Aimelyn, Lahti

Olid Justine, Forssa

Palazo Katarina, Kiuruvesi

Palingpingan Fedilyn, Kotka

Pugong Perla, Helsinki

Rasmus Elena, Ulvila

Sairanen Janina, Pori

Sambolledo Irene, Forssa

Sibayan Oliver, Lohja

Taligan Jowella, Kotka

Tikka Katariina, Ulvila

Väkiparta Anniina, Pori

Willis Wendyl, Espoo

Yadis Dennis, Turku

 

 

 

Hierojan ammattitutkinto

Aalto Laura, Uusikaupunki

Hakanen Timo, Pori

Havula Sakke, Pori

Heikintalo Asmo, Ulvila

Heinonen Iida, Säkylä

Honkamäki Eero, Sastamala

Hänninen Hanna-Leena, Huittinen

Korpela Petra, Säkylä

Majander Milla, Eurajoki

Malmi Sirje, Harjavalta

Pihlajamäki Ville, Nakkila

Siivola Anniina, Loimaa

Suutarinen Sanna, Huittinen

 

 

Lasten ja nuorten erityisohjaajan ammattitutkinto

Sassila Mari-Anne, Eurajoki

Suomela Pauliina, Pori

 

 

Kehitysvamma-alan ammattitutkinto

Pettersson-Fernholm Charlotte, Pori

Rautavirta Jaana, Ulvila

Viljanen Henrik, Ulvila

 

 

Psykiatrisen hoidon erikoisammattitutkinto

Alasaari Marika, Pori

Kiviheimo Tanja, Pori

Koivumäki Outi, Kokemäki

Koro Iina, Nakkila

Linnala Jyrki, Turku

Lymy Sonja, Eurajoki

Lääti Sari, Kokemäki

Muuriaisniemi Eija, Pori

Männistö Saara, Pori

Olbert Heidi, Rauma

Sironen Marika, Pori

Tunturivuori Teija, Pori

 

 

Vanhustyön erikoisammattitutkinto

Silvennoinen Minna, Harjavalta

 

Uuden osaamisalan suorittaneet:

Asiakaspalvelu ja tietohallinta

Honkanen Henna, Harjavalta

Mäkitalo Sirkku, Kankaanpää

Ruotsalainen Tiia, Pori

Salonen Minna, Harjavalta

Savunen Kiira, Ulvila

Simsek Anu, Pori

 

 

Jalkojenhoito

Honkamäki Heidi, Sastamala

Hosike Eija, Huittinen

Laaksonen Heidi, Huittinen

Myllykoski-Heikkilä Elina, Forssa

Myllymäki Sanna, Kokemäki

Nurmi Pia, Ulvila

Orsmaa Emmi, Sastamala

Peltola Tuija, Eurajoki

Seppänen Veera, Valkeakoski

 

Kuntoutus

Poikonen Marjo, Eura

 

 

Lasten ja nuorten hoito ja kasvatus

Bremer Heidi, Pori

Koivula Teija, Kokemäki

Kujala Marika, Kokemäki

Leppänen Taija, Pori

Sengström Satu, Pori

Seppä Annina, Pori

 

 

Mielenterveys ja päihdetyö

Mastomäki Tuula, Laitila

Meronti Taina, Sastamala

Tammisalo Kati, Pori

 

 

 

Sairaanhoito ja huolenpito

Blomster Seija, Ii

Jauhiainen Raimo, Inari

Kekonen Kati, Simo

Moilanen Eila, Puolanka

Muranen Sari, Laukaa

Peltokangas Kaisa, Oulu

Proksi Berit-Ellen, Rovaniemi

Puolakanaho Maria, Kokemäki

Seppänen Kirsti, Puolanka

Snikkarinen Taija, Inari

Tikkanen Eija, Kemi

Tolonen Sari, Puolanka

Vakkala Eeva, Kemi

 

 

Vammaistyö

Raittinen Heidi, Pori

 

 

Vanhustyö

Kekonen Kati, Simo

Moilanen Eila, Puolanka

Mäkitalo Sirkku, Kankaanpää

Mäntylä Alli, Pori

Peltokangas Kaisa, Oulu

Tikkanen Eija, Kemi

Vaajakari Terhi, Pori

Virtanen Kirsi-Marja, Pori

Wihlman Marja, Pori

 

 

Sataedu Huittinen

 

Asioimistulkin ammattitutkinto

Ahmadi Homa, Pori

Al-Shamiry Montadar, Turku

Harstela Jolanta, Forssa

Pastoriza Lourdes, Kotka

Silvola Terhi, Rauma

 

Liikenne-esimiehen erikoisammattitutkinto

Linkojärvi Jukka, Säkylä

 

Linja-autonkuljettajan ammattitutkinto

Luojus Jyrki, Harjavalta

Nieminen Jonne, Turku

Nylund Robert, Helsinki

Viljanen Marko, Rauma

 

Logistiikan perustutkinto, autonkuljettaja

Lehtilä Harri, Turku

 

Logistiikan perustutkinto, yhdistelmäajoneuvonkuljettaja

Vainio Pekka, Tammela

Vainio Satu, Jokioinen

 

Myynnin ammattitutkinto

Abbas Mohammed, Nokia

Abdul Matin Abdullah, Tampere

Adeli Ayian, Tampere

Ali Hamatalib Arian, Tampere

Aliu Valbone, Ylöjärvi

Al-Tinawi Hazem, Tampere

Arnaut-Lahti Devleta, Tampere

Arzagani Yama, Tampere

Bilic Bosco, Tampere

Habeb Habeb, Lempäälä

Habibi Sima, Tampere

Halilova Jevgenija, Tampere

Ji LingLing, Tampere

Kask Marina, Tampere

Khan Jamal, Tampere

Kohestani Mojib, Tampere

Krokhina Olga, Tampere

Kurgi Elena, Tampere

Mbaye Haddy, Tampere

Mironova Larisa, Tampere

Mohammadsalimi Masoumeh, Tampere

Moura-Niinikoski Cecilia, Tampere

Nuri Rami, Tampere

Oudah Maryam, Tampere

Raudanen Natalja, Tampere

Safi Muhibullah, Tampere

Serebryakova Natalia, Tampere

 

 

Sataedu Kankaanpää

 

Autoalan perustutkinto, ajoneuvoasentaja

Ahola Aleksi, Pomarkku

Hautala Jaakko, Honkajoki

Hautaluoma Joni, Parkano

Kaasinen Artturi, Pomarkku

Kannosto Tuomas, Jämijärvi

Koski Sami, Pori

Maanavilja Pauli, Kankaanpää

Malmivaara Mika, Honkajoki

Mustakoski Janika, Kankaanpää

Patokoski Jarkko, Karvia

Paulamäki Tomi, Kankaanpää

Ranne Patrik, Kankaanpää

Salo Santeri, Jämijärvi

Siivonen Valtteri, Kankaanpää

Tyrkkö Panu, Parkano

Virtanen Aleksanteri, Jämijärvi

Väliaho Risto, Kankaanpää

 

 

Autoalan perustutkinto, ajoneuvoasentaja/raskaskoneasentaja

Hagner Niko, Pori

Lehtimäki Aaro, Kankaanpää

Lepistö Santtu, Kankaanpää

Mustakoski Rene, Karvia

Norolahti Jussi, Honkajoki

Seppälä Juho, Honkajoki

Toivola Roni, Pori

Uusipaasto Jesse, Honkajoki

Vähäsantanen Ville, Kankaanpää

 

 

Hotelli-, ravintola- ja catering-alan perustutkinto, kokki

Alarotu Roosa, Kankaanpää

Arola Johanna, Merikarvia

Ehto Jenna, Kankaanpää

Lammi Sanna, Kankaanpää

Luoto Susanna, Jämijärvi

Mäkelä Piia, Jämijärvi

Rantala Jenna, Kankaanpää

 

 

Hotelli-, ravintola- ja catering-alan perustutkinto, tarjoilija

Iitti Suvi, Nakkila

Lähteenniemi Veera, Kankaanpää

Pajamäki Anu, Kankaanpää

 

Kauneudenhoitoalan perustutkinto, kosmetologi

Ahokas Satu, Kankaanpää

Dabrowska Natalia, Kankaanpää

Jalava Krista, Pori

Koskinen Jasmin, Pomarkku

Kukkola Tiia, Kankaanpää

Käenmäki Annika, Parkano

Lehtinen Iidasofia, Pori

Lepistö Kirsi, Kankaanpää

Parkkinen Iida, Kankaanpää

Poseika Solvita, Kankaanpää

Uusimaa Taija, Kankaanpää

Valtanen Heini, Merikarvia

Viitala Hilkka-Liisa, Pori

Vuorinen Jasmi, Pori

Yliluoma Marisa, Karvia

 

Kiinteistöpalvelujen perustutkinto, kiinteistönhoitaja

Mäkeläinen Jarkko, Pomarkku

Tervahauta Sami, Siikainen

 

Kone- ja metallialan perustutkinto, koneistaja

Jokiniemi Joonatan, Kankaanpää

Minkkinen Lassi, Kankaanpää

Nieminen Kimmo, Kankaanpää

Numminen Nikolas, Kankaanpää

Pelkonen Joni, Kankaanpää

Satama Joni, Kankaanpää

 

Kone- ja metallialan perustutkinto, levyseppähitsaaja

Kallio Henri, Kankaanpää

Kallionkieli Joni, Pori

Kallionkieli Markus, Pomarkku

Markkula Jussi, Kankaanpää

Peltonen Roni, Helsinki, yo

 

Liiketalouden perustutkinto, merkonomi

Haverinen Minna, Pukkila

Hirvonen Henna, Pori

Kahila Kim, Kankaanpää

Koivunen Alisa, Pomarkku

Lahtinen Neea, Parkano

Mustakoski Roosa, Karvia

Mäenpää Noora, Kankaanpää

Mäkipää Satu, Kankaanpää

Pallari Josia, Kankaanpää, yo

Pihlajaniemi Saana, Kankaanpää

Rautjärvi Sara, Honkajoki

Sahakoski Sanna, Kauhajoki

Seppälä Anne-Mari, Kankaanpää

Vanhatalo Saara, Pomarkku

Vierikko Mira, Kankaanpää

Viitanen Katariina, Kankaanpää

Vikki Aleksi, Kankaanpää, yo

Wilén Emilia, Parkano

 

 

Pintakäsittelyalan perustutkinto, maalari

Koivisto Ari, Jämijärvi

Leppänen Erja, Pomarkku

 

Rakennusalan perustutkinto, talonrakentaja

Hietikko Amanda, Kankaanpää

Hälikkä Verneri, Kankaanpää

Isomettä Elina, Kankaanpää

Kallionkieli Jonni, Kankaanpää

Katajisto Timo, Kankaanpää

Koskela Tatu, Pori

Lindfors Jussi, Pomarkku

Rinneheimo Niko, Parkano

Veikkola Ville, Parkano

Viitanen Jasmin, Kankaanpää

Vuola Noora, Ilmajoki

Ylinen Henry, Kankaanpää

 

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, lähihoitaja

Sairaanhoidon ja huolenpidon osaamisala

Alhonmäki Kiia, Kankaanpää

Härmälä Alina, Kankaanpää, yo

Kaappa Kreetta, Kankaanpää

Kauppila Heidi, Parkano

Korpunen Anni, Kankaanpää

Lauhanen Irene, Kankaanpää, yo

Lehtiniemi Jonna, Jämijärvi

Mikkola Janika, Kankaanpää

Mäkelä Heini, Kankaanpää

Mäkelä Veera, Kankaanpää

Niemi Roosa, Jämijärvi

Pihlajamäki Eva, Kankaanpää

Virtanen Emma, Kankaanpää, yo

 

Kuntoutuksen osaamisala

Lentovaara Irmeli, Kankaanpää

Liikala Elina, Parkano

 

Lasten ja nuorten hoidon ja kasvatuksen osaamisala

Tuuri Tiina, Kankaanpää

 

Sairaanhoidon ja huolenpidon osaamisala

Majuri Maria, Siikainen

Mikkola Kristiina, Merikarvia

Salo Annina, Kankaanpää

Tuulensuu Tuire, Kankaanpää

 

Vanhustyön osaamisala

Penttilä Jaana, Isojoki

 

 

Uuden osaamisalan suorittaneet

 

Jalkojenhoidon osaamisala

Aalto Jaana, Seinäjoki

Aromäki Nana, Seinäjoki

Lilja Eija, Kokkola

Maunuksela Hilkka, Isokyrö

Partanen Heidi, Pori

Rantala Piret, Alajärvi

Saari Sari, Hyvinkää

 

Kuntoutuksen osaamisala

Liukonen Niina, Pomarkku

 

Lasten ja nuorten hoidon ja kasvatuksen osaamisala

Lepomäki Tanja, Kankaanpää

Mäki Jenna, Hämeenkyrö

 

Sairaanhoidon ja huolenpidon osaamisala

Tuuri Tiina, Kankaanpää

 

Sähkö- ja automaatiotekniikan perustutkinto, sähköasentaja

Huida Samuel, Kankaanpää

Juhala Velimatti, Siikainen

Kalaranta Arttu, Merikarvia

Kalliokoski Aleksi, Parkano

Kerttula Valtteri, Kankaanpää

Kukkumäki Arttu, Kankaanpää

Lång Jimi, Kankaanpää

Mahlamäki Miku, Pomarkku

Marjamäki Miro, Jämijärvi

Marjaniemi Akseli, Kankaanpää

Perna Jere, Kankaanpää

Perna Martti, Kankaanpää, yo

Ranta Oskari, Jämijärvi

Salomäki Santeri, Kankaanpää

Sammi Mikael, Parkano

Sinkko Tomi, Kankaanpää

 

 

Tekstiili- ja vaatetusalan perustutkinto, suutari

Aumala Tuija, Espoo

Hakala Wiljami, Valkeakoski

Hellgren Jesse, Espoo

Jalasaho Elisa, Turku

Markkula-Ristoja Merja, Tampere

Namsaraev Vladislav, Kankaanpää

Onnia Vesa, Tampere

Salo Paula, Vantaa

Saros Tatu, Kouvola

 

Hierojan ammattitutkinto

Mesiniemi Jenny, Pori

Muukkonen Paula, Jämijärvi

Mäkisalo Riitta, Kankaanpää

Nykänen Hanna, Kankaanpää

Ojanen Niklas, Parkano

Tapiainen Jaana, Ikaalinen

Vienola Rita, Parkano

Virtanen Tanja, Hämeenkyrö

 

 

Laitoshuoltajan ammattitutkinto

Asproiu Mirela, Kankaanpää

Hristova Diana, Kankaanpää

Korpela Jenna, Ulvila

Riuttala Iiris, Pori

 

Levytekniikan ammattitutkinto

Raiskio Maarit, Siikainen

 

Ravintolakokin ammattitutkinto

Järventausta Sari, Parkano

Lehto Toni, Ulvila

Mustaniemi Joonas, Kankaanpää

Peltomäki Kati, Kankaanpää

Sorvari Kätlin, Kankaanpää

Vuori Netta, Kankaanpää

 

Suurtalouskokin ammattitutkinto

Leino Hanna-Mari, Ulvila

Suutari Tuula, Kokemäki

 

 

Taloushallinnon ammattitutkinto

Eklund Jenna, Köyliö

Holkko Merja, Karvia

Järvenpää Susanna, Siikainen

Kurppa Annika, Pori

Södergård Mari, Ulvila

Vatunen Niko, Pori

 

 

Tarjoilijan ammattitutkinto

Mäkelä Susanna, Pori

Niemelä Sari, Kankaanpää

Vähäkallio Katariina, Honkajoki

 

 

Yrittäjän ammattitutkinto

Evesti Hanna, Pori

Halminen Mari, Siikainen

Pihko Sari, Huittinen

Rannikko Heidi, Kankaanpää

Sorvali Timo, Jämijärvi

 

 

Yritysjohtamisen erikoisammattitutkinto

Miettinen Maria, Eura

 

 

Sataedu Kokemäki

 

Autoalan perustutkinto, ajoneuvoasentaja

Haapanen Miro, Säkylä

Isotalo Anton, Kokemäki

Jokitulppo Joonas, Säkylä

Koski Jacke, Huittinen

Kumlander Tuomas, Säkylä

Mäkelä Jerry, Eura

Mäntysaari Elli, Huittinen

Niemi Sulo, Eura

Rinne Tuomas, Eura

Sainio Severi, Säkylä

Salonen Lauri, Säkylä

Södergård Eero, Harjavalta

Takala Oskari, Huittinen

Toivonen Kalle, Eura

Uotila Miikka, Kokemäki

Yli-Hellä Aleksi, Huittinen

 

Hiusalan perustutkinto, parturi-kampaaja

Boyarinova Irma, Eura

Hõdrejärv Kelli, Harjavalta

Horste-Kähkipuro Anna-Lotte, Pori

Jaakkola Johanna, Eura

Korsi Sanni, Rauma

Lehto Julia, Eura

Mäkinen Emmi, Säkylä

Mäntynen Susanna, Harjavalta

Pohjola Essi, Pori

Pokkinen Anniina, Pori

Ramsten Tilja, Pori

Ranta Nora, Eura

Rantala Rita, Säkylä

Sarin Mirka, Eura

 

Hotelli-, ravintola- ja catering-alan perustutkinto, kokki

Kykylä Tilma, Turku

Leino Iida, Huittinen

Mutta Niki, Eura

Nikkari Antero, Eura

Salo Rosa, Säkylä

Sjöblom Christa, Harjavalta

Sribunrueang Samorn, Kokemäki

 

Hotelli-, ravintola- ja catering-alan perustutkinto, tarjoilija

Grigoriev Nikita, Pori

Haraholma Heidi, Nakkila

 

Hotelli-, ravintola- ja catering-alan perustutkinto, kokki ja tarjoilija

Ketonen Susanne, Huittinen

 

Kauneudenhoitoalan perustutkinto, kosmetologi

Enberg Monika, Eura

Ranta-Krenkku Viivi, Kokemäki

Soini Jenni, Eura

Suominen Mira, Rauma

 

Kiinteistöpalvelujen perustutkinto, kiinteistönhoitaja

Heikkilä Juha, Nakkila

Helminen Santeri, Säkylä

Kaunisto Eemil, Huittinen

Kirvesniemi Juha, Pori

 

Kone- ja metallialan perustutkinto, koneistaja

Kauramäki Santeri, Harjavalta

Ketola Jetro, Säkylä

Lehtinen Jan-Mikael, Harjavalta

Lindqvist Niko, Harjavalta

Virtanen Teemu, Kokemäki

 

Kone- ja metallialan perustutkinto, levyseppähitsaaja

Kaiho Mikko, Kokemäki

Lepistö Juhana, Kokemäki

Mäkelä Jesse, Nakkila

Tuominen Niko, Kokemäki

 

Logistiikan perustutkinto, autonkuljettaja

Ahtola Tatu, Eura

Kastula Toni, Harjavalta

Mäkinen Eveliina, Huittinen

Toivonen Eero, Säkylä

 

Logistiikan perustutkinto, yhdistelmäajoneuvonkuljettaja

Alho Jere, Eura

Helin Riku, Huittinen

Hievanen Ville, Huittinen

Javanainen Teemu, Kokemäki

Ketola Konsta, Eura

Lehto Eetu, Eura

Marjamäki Miska, Kokemäki

Nurmi Juuso, Eura

Palonen Severi, Huittinen

Rusi Jonatan, Kokemäki

Vahela Henrik, Huittinen

Väliluoma Kosti, Ulvila

Välimaa Juha-Pekka, Huittinen

 

Rakennusalan perustutkinto, talonrakentaja

Heinonen Marko, Pori

Lilja Santeri, Harjavalta

Metsämäki Janne, Huittinen

Mikkola Tuomas, Säkylä

Nieminen Lauri, Säkylä

Roos Juuso, Säkylä

Sirkama Erik, Säkylä

Takala Jere, Eura

Tuominen Aleksi, Säkylä

 

Sähkö- ja automaatiotekniikan perustutkinto, automaatioasentaja

Huovinen Sami, Huittinen

Kuuppo Aleksi, Huittinen

Prykäri Petteri, Eura

Suominen Jari, Huittinen

 

Sähkö- ja automaatiotekniikan perustutkinto, sähköasentaja

Hossa Elias, Huittinen

Niemi Eero, Huittinen

Tynkkynen Eemeli, Huittinen

 

 

Myynnin ammattitutkinto

Anttonen Henri, Huittinen

Happonen Teija, Huittinen

Jokinen Tiina, Sastamala

Juntunen Sirpa, Ulvila

Kekkonen Pirjo, Hankasalmi

Kemppainen Susa, Ulvila

Kemppinen Virpi, Harjavalta

Lamberg Mirja, Pori

Lehto-Lintunen Heli, Säkylä

Levä Vuokko, Kauhajoki

Mäenpää Kati, Huittinen

Rantanen Paula, Pirkkala

Siltanen Helena, Ulvila

Vienonen Elli-Maija, Säkylä

Välimäki Henna, Pori

Yli-Anttila Marita, Pori

 

 

Sataedu Nakkila

Audiovisuaalisen viestinnän perustutkinto, media-assistentti, elokuva- ja tv-alan assistentti

Hietikko Marko, Pori

Laaksonen Mikael, Nakkila

Manner Linneea, Nakkila

Mauriala Matias, Kokemäki

Nieminen Tia, Pori

Palmroos Roope, Pori

Peltonen Elmo, Eura

Peura Elina, Pori

Salo Eveliina, Eura

Turkki Janne, Pori

Välinummi Juuso, Helsinki

 

Audiovisuaalisen viestinnän perustutkinto, media-assistentti, tietokoneanimaatio ja pelit

Gröhn Jani, Jyväskylä

Harmaajärvi Janina, Pomarkku

Koivusalo Emmi, Pori

Kopisto Jyri, Nakkila

Kukkonen Jonni, Nakkila

Maijala Jonna, Nakkila

Mikama Henna, Pori

Sallinen Tuomas, Pori

Salo Milla-Noora, Harjavalta

 

Kuvallisen ilmaisun perustutkinto, kuva-artesaani, graafinen suunnittelu

Ahovaara Enni-Maija, Pori

Ailasmaa Saara, Pori

Koivuranta Anniina, Huittinen

Mäenpää Teemu, Ulvila

Rouhiainen Juho, Säkylä

Ruohola Johan, Ulvila

Siivonen Riikka, Pori

Tähtinen Mila, Nakkila

Uusiniitty Sami, Pori

 

Käsi- ja taideteollisuusalan perustutkinto, artesaani, sisustuskudonta

Länsiniemi Jenni, Eurajoki

Meito Sanna, Nakkila

Mäkipää Christa, Nakkila

 

Kuvallisen ilmaisun perustutkinto, kuva-artesaani, valokuvaus

Hauta-Heikkilä Eeva, Pori

Heinilä Petri, Harjavalta

Helminen Emilia, Säkylä

Jarttu Pauliina, Huittinen

Joelsson Liisa-Maija, Rauma

Leppäniemi Jani, Kankaanpää

Peijariniemi Essi, Nakkila

Rantalainen Jenni, Harjavalta

Salmi Eetu, Pori

Sundelin Anne, Pori

Uimaluoto Tiina, Nakkila

 

Valokuvaajan ammattitutkinto

Sinkkonen Tuomas, Pori

Tammi Kirsi, Kristiinankaupunki

 

Sataedu Ulvila

 

Autoalan perustutkinto, ajoneuvoasentaja

Clavér Niklas    , Harjavalta

Collaku Dorian, Pori

Heikkilä Santeri, Ulvila

Hellberg Lars, Ulvila

Jaakonsaari Miika, Ulvila

Karjalainen Mirka, Nakkila

Koivisto Tuulia, Ulvila

Koivula Miko, Nakkila

Lepistö Viljami, Nakkila

Lindholm Erik, Harjavalta

Luotonen Joni, Ulvila

Muntila Kim, Harjavalta

Polttila Pauli, Pori

Ruippo Otto, Nakkila

Ruohoneva Valtteri, Nakkila

Takala Antonio, Pori

Wikman Carola, Ulvila

Ylinen Mikael, Harjavalta

 

 

Hotelli-, ravintola- ja catering-alan perustutkinto, kokki

Aikala Marianna, Nakkila

Halonen Heikki, Pori

Kaskinen Jeremias, Pori

Laikku Annukka, Nakkila

Peltonen Jasmin, Pori

Putchenko Iuliia, Ulvila

Raustela Tatu, Ulvila

Salmi Tinja, Nakkila

Uusi-Luomalahti Niklas, Pori

Vanhatalo Robin, Ulvila

Wentjärvi Roosa, Harjavalta

 

 

Kiinteistöpalvelujen perustutkinto, kiinteistönhoitaja

Kuusinen Kimmo, Pori

Suomi, Helena, Pori

 

 

Kone- ja metallialan perustutkinto, kunnossapitoasentaja

Henttinen Ari-Petteri, Harjavalta

Koivisto Jesse, Ulvila

Nissilä Juuso, Ulvila

Simulainen Samuel, Pori

Söderling Mikko, Ulvila

 

 

Kone- ja metallialan perustutkinto, levyseppähitsaaja

Marjamäki Mikko, Nakkila

 

 

Matkailualan perustutkinto, matkailupalvelujen tuottaja

Ahola Piia, Ulvila

Hämylä Kreetta, Hämeenkyrö

Järvinen Carita, Sastamala

Mattila Katariina, Merikarvia

Peltomaa Katja, Huittinen

Viita Jenna, Pori

 

 

Rakennusalan perustutkinto, talonrakentaja

Aronpää Waltteri, Harjavalta

Eklund Santeri, Ulvila

Iitti Matias, Pori

Jahnsson Emil, Harjavalta

Kasala Aleksi, Ulvila

Korkeaoja Nicklas, Ulvila

Kujansuu Janni, Pori

Lahtiranta Jan, Pori

Nurmila Ville, Ulvila

Rautava Roope, Ulvila

Ristakoski Topi, Ulvila

Sirelä Heikki, Ulvila

Virtanen Weikka, Ulvila

Vähäsantanen Juho, Ulvila

 

 

Sähkö- ja automaatiotekniikan perustutkinto, automaatioasentaja

Nieminen Oskari, Pori

Riikonen Jere, Ulvila

Saarinen Ville, Harjavalta

Väliviita Daniel, Harjavalta

 

 

Sähkö- ja automaatiotekniikan perustutkinto, sähköasentaja

Aslan Mudeher, Pori

Erkkilä Roope, Pori

Hakopuro Santeri, Pori

Hautaviita Valtteri, Ulvila

Hietikko Leevi, Ulvila

Hokkanen Janne, Pori

Hyvönen Kati, Ulvila

Isokorpi Jere, Ulvila

Kankeri Aarne, Pori

Kivinen Otto, Ulvila

Lindgren Kristian, Pori

Nuikkinen Taneli, Ulvila

Ojala Tomi, Pori

Parkkali Arto, Nakkila

Pukkila Marko, Pori

Seppälä Janne, Ulvila

 

 

Tieto- ja tietoliikennetekniikan perustutkinto, ICT-asentaja

Jaatinen Kasper, Harjavalta

Ketonen Markus, Harjavalta

Koskela Samuel, Ulvila

Laiho Riku, Pori

Möykkynen Ville, Harjavalta

Pelkonen Santeri, Harjavalta

Rishar Peter, Pori

Rytkönen Frans, Rauma

Simberg Markus, Pori

Syrjälä Eero, Harjavalta

Tarkkanen Miika, Nakkila

Timonen-Heinilä Jonne, Ulvila

Vallin Markus, Pori

Voutilainen Patrik, Harjavalta

Vähä-Vahe Paavo, Harjavalta